habertürk – Sözcü TV

habertürk

Kategori

İlber Ortaylı canlı yayında olduğunu fark etmeyince…

Habertürk TV’de Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek Özel programına konuk olan tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, son günlerde Türkiye-ABD ilişkilerinde yaşanan gerilime ilişkin konuştu.Fakat programın bir bölümünde İlber Ortaylı canlı yayında gaf yaptı. Reklam dönüşü Hasan Cemal ile ilgili konuşmaya başlayan Fatih Altaylı’yla diyaloğa giren Ortaylı, programın halen reklam arasında olduğunu düşündü. Tam bu sırada Hasan Cemal için “O aptalın biri” diyen Ortaylı’ya, Altaylı “Sus sus” diyerek engellemeye çalışsa da toparlayamadı. Ortaylı daha sonra “Bu ses dinlendi mi” diye sorsa da gülerek toparlamaya çalıştı.

Kategori

Celal Ülgen: ‘Bütün manşetlerinde Fetö’ye karşı durmuştur.’

Habertürk televizyonunda Balçiçek İlter’in sunduğu “Karşıt Görüş” isimli programa katılan Avukat Celal Ülgen de SÖZCÜ Gazetesi hakkında çıkan dedikodulara tepkisini göstermekten çekinmedi. Ülgen proğramda yaptığı açıklamada, ‘Bugün herhalde herkes sabahleyin erkenden SÖZCÜ Gazetesi almış. SÖZCÜ Gazetesi’nin hakkında FETÖ’cü olduğundan dolayı bir soruşturma başlatılmış gibi bir kuşku var. Gazete bunu hissediyor, duyuyor ama gazetenin bütün manşetlerine bakın ve bütün mücadele tarihine bakın, Ergenekon ve Balyoz’da FETÖ ekibine karşı olduğu gibi daha sonrada hep FETÖ’ye karşı durmuştur. Şimdi siz böyle SÖZCÜ gibi bir gazeteyi FETÖ’cü olarak lanse ederseniz Fetöcülerin gerçek adamını gizlersiniz, saklarsınız. Onun için bunlara dikkat etmek gerek” diye konuştu.

Kategori

Meral Akşener: “Sayıları söylesem gece vakti uykuları kaçar”

Meral Akşener, habertürk’te katıldığı programda, gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Akşener, MHP Genel Başkanlığı adaylığı hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Akşener olağanüstü kurultay talebine ilişkin, ” Olağanüstü bir kurultay talebinde bulunduk. Mahkeme kararı verdi. Şimdi kurultayı toplayacağız. Şimdi asıl soru şu, kendi seçtikleri delegelerden neden korkuyorlar. Ben 100 delegeyle görüştüm. Evet denen sayıyı söylesem uykuları kaçar” dedi.

Kategori

Fatih Altaylı canlı yayında isyan etti!

Gazeteci Fatih Altaylı moderatörlüğünü yaptığı Teke Tek programının sonunda isyan etti. Fatih Altaylı programın bittiğini açıkladığı dakikada konuklar arasında yer alan AKP milletvekili Ahmet Gündoğdu diğer konuklara fazla söz hakkı tanındığını söyleyerek kendisinin de konuşması gerektiğini belirtti. Bunun üzerine Fatih Altaylı, Gündoğu’ya 5 dakika daha konuşma süresi verdi. Fatih Altaylı ise Salıcı’ya “Siz de onda haklısınız” diye cevap verdi.. Bu sözlerin ardından bir anda sinirlenen Altaylı, “Yani bakın hakkaten bu işlerden çok sıkıldım. Ben burada artık magazin programı yapmak istiyorum. Bilim programı yapmak istedim onu da yaptırmadılar. Bu siyasetteki anlamsız durumdan gerçekten çok sıkılmış vaziyetteyim. Şarkıcı türkücü diyeceğim ama artık onların da sesi soluğu çıkmaz oldu. Onlar da konuşamaz oldular.” dedi

Kategori

Bu sözler Habertürk’te söylendi: Erdoğan ve Davutoğlu yargılanacak

Habertürk TV’de yayınlanan Yeni Bakışlar adlı programda “Siyasette sağ ve sol kavramı” tartışıldı. Hükümet destekçilerinin açıklamalarına tepki gösteren Komünist Parti Merkez Komite Üyesi Aydemir Güler, Erdoğan ve Davutoğlu’nun savaş suçları dolayısıyla yargılanacağını söyledi.

Kategori

Deniz Baykal’dan AKP’ye geçmeyi düşündüğü iddialarına yanıt

Son günlerin tartışılan ismi, CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.

Kategori

”Muharrem İnce Genel Başkan seçilsin isterim”

Habertürk’te Veyis Ateş’in sorularını yanıtlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP’de yaşanan kriz iddialarına yönelik açıklamalarda bulundu.

Kategori

O çantada neler var?

MHP lideri Devlet Bahçeli esrarengiz çantasının içinde ne olduğunu Habertürk-Show TV ortak yayınında Didem Arslan Yılmaz’a açıkladı

Kategori

Canan Karatay spikeri fırçaladı: Oh olsun sana!

Habertürk TV’ de Öteki Gündem programına konuk olan Prof. Dr. Canan Karatay, sunucu Cansu Canan Özgen’in rahatsızlığıyla ilgili yakınmasına ‘Oh olsun sana!’ diyerek tepki verdi. Karatay’ın tepkisi karşısında şoke olan güzel spiker ‘Hocam öyle demeyin’ dese de Karatay’ın sözlerinden kurtulamadı.

Kategori

MHP’li Yalçın canlı yayında lafı kesilince sinirlendi

Habertürk’te yayınlanan ve Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu Türkiye’nin Nabzı programında tansiyon yükseldi. Programın ilerleyen dakikalarında MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın telefonla canlı yayına bağlandı. Davutoğlu-Bahçeli görüşmesi hakkında açıklamalarda bulunan Semih Yalçın ile AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner arasında sık sık üslup tartışması yaşandı.

Kategori

”PKK bir an önce silah bırakmalı”

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş katıldığı canlı yayında Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtlayarak PKK’ya silah bırakma çağrısında bulundu.

Kategori

Sırrı Süreyya’dan Gedikli’ye: ‘Konuşma lan…’

Canlı yayına telefonla Sırrı Süreyya Önder, Gedikli’nin yaptığı açıklamalar karşısında sorduğu sorulara cevap alamayınca çılgına döndü. Kısa sürede tartışmaya dönen diyalog Önder’in bağlantısının yayından alınmasıyla sona erdi.

Kategori

Şehit Savcı Eyüp Mezarlığı’nda toprağa verildi

Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın cenaze töreni Eyüp Camisi’nde yapıldı. Cenaze töreninin ardından Kiraz’ın cenazesi Eyüp Mezarlığı’na defnedildi.