greenpeace – Sözcü TV

greenpeace

Kategori

Beren Saat: ‘Odama bir orangutan girmiş’

Greenpeace, yağmur ormanlarını talan ederek orangutanların hayatlarını tehlikeye atan palm yağı endüstrisine karşı bir animasyon video hazırladı. Greenpeace’in hazırladığı ve tüm dünyada aynı anda gösterime giren animasyon videoyu Türkiye’de ünlü oyuncu Beren Saat seslendirdi. Greenpeace, söz konusu video ile bu yıkımı bir an önce durdurmayı amaçlıyor.

Animasyon videosunu izlemek için tıklayınız

Kategori

Efsane gemi İstanbul Boğazından geçti

Greenpeace’in efsane gemisi Rainbow Warrior İstanbul boğazından geçti. Etkinlik, Türkiye’de 1 milyon çatıya güneş paneli kurularak elektrik üretimi yapılması için başlatılan kampanyaya dikkat çekmek için yapıldı. Gemi geçerken, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü altına lazerle, Güneşe Yelken Aç yazısı yansıtıldı. Etkinlik boğazın her iki yakasından ilgiyle izlendi.

Kategori

Erdoğan Greenpeace’e kelime oyunuyla çattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara’da 99 baraj ve HES santrallarının toplu açılış töreninde konuştu. Gündeme ilişkin çarpıcı mesajlar veren Erdoğan konuşmasının bir bölümünde dünyaca ünlü çevre örgütü Greenpeace’e yüklendi. Erdoğan, “HES’lerde bu sözde akademisyenlerin bunların karşısında neler yaptığını bilirim, Greenpeace’ler bir araya gelirler, böyle birşeyler yapıp ön kesmeye çalışırlar. Yeşili biz isminde yeşil olanlardan çok daha fazlasıyla severiz. Biz onlardan daha çevreciyiz. Onlarınki green pistir, bizimki tam manasıyla yeşildir.Bu barajlar farklı güzellikler katar” dedi.