gökkuşağı – Sözcü TV

gökkuşağı

Kategori
gokkusagi880

En uzun süreli gökkuşağı görüntülendi

Genellikle oluştuktan kısa süre sonra kaybolan gökkuşaklarına dair en uzun görüntü kaydı Tayvan’da yapıldı.  Taipei’de bulunan Çin Kültür Üniversitesi yakınlarında görülen gökkuşağı iki bilim insanı tarafından yaklaşık 9 saate varan süreyle görüntüye alındı. Toplamda 8 saat 58 dakika sürdüğü belirtilen gökkuşağı kayıt altına alınan en uzun süreli gökkuşağı oldu.

Kategori
5975ef91dda4c83d4c8b4567

360 derece görüntülenen gökkuşağı

Genellikle yatay perspektif ile 180 derece gördüğümüz gökkuşağının ortaya çıkışı, bir vinç kulesinin üstünden 360 derece açıdan görüntülenmeyi başardı.

Kategori
787878878787878787

Nefes alırken ortaya gökkuşağı çıkartan Katil Balina sürüsü yakından görüntülendi

Suyun üstüne çıkarak nefes alan katil balina sürüsü, havada gökkuşağı yarattı. Yakından çekilmeyi başarılan bu görüntü, ”Orca” olarak bilinen Katil Balinaların sürü halinde kayıt altına alınabildiği nadir görüntülerden

Kategori
Pasta renk değiştiriyor

Bu pasta renk değiştiriyor!

YouTube kullanıcısı CharloteSometimes’ın 2015’in son gününde paylaştığı video izleyenleri hayrete düşürdü. Döndürüldükçe renk değiştiren gökkuşağı desenli pastayı görenler hem şaşırıyor hem de pastanın sırrını anlamaya çalışıyor. Pasta döndükçe renk değiştiriyor çünkü kullanıcı pastayı yaparken hava tabancası kullanarak pasta üzerinde oluklar oluşturdu. Bu oluklara hassas bir fırça kullanarak farklı renklerde gölgeler attı. Bu yüzden pasta farklı açılarda farklı renklerde görülüyor.

Kategori
456456

Boğazda yağmur sonrası…

İstanbul’da akşam saatlerinde kısa süreliğine yağan yağmurun ardından boğazda gökkuşağı oluştu. Gökkuşağı kısa sürede kayboldu. Oluşan manzara kısa da sürse de ardında güzel bir görüntü bıraktı.

Kategori
rengarenk-saray

Rengarenk saray oldu

ABD Yüksek Mahkemesi’nin LGBTİ haklarında tarihi bir karar olan ulusal düzeyde eşcinsel evliliğe izin vermesi kararı tüm dünyada coşkuyla karşılandı. Eşcinsellerin ABD’deki yaklaşık 20 yıllık mücadelesinin sonucu olan  karar, mahkeme önünde bekleyen eşcinsel hakları savunucularını sevince boğdu. Beyaz Saray, ABD Yüksek Mahkemesi’nin verdiği tarihi kararın ardından gece boyunca LGBTİ hareketinin simgesi olan “gökkuşağı” renkleriyle aydınlandı.