Gökdelen – Sözcü TV

Gökdelen

Kategori
luksdaire880

Dünyanın en yüksek konut binasına ait lüks daire görüntülendi

New York’ta inşa edilen ve dünyanın en yüksek konut binası olan 432 Park Avenue’ye ait bir daire Telegraph tarafından görüntülendi. Görüntülerin çekildiği dairenin toplam maliyetinin 81 milyon dolar olduğunu belirtilirken, gökdelendeki en ucuz daire fiyatı 7 milyon dolardan başlıyor. Manhattan bölgesinin merkezinde yer alan yapının yüksekliği 425 metreyi buluyor.

Kategori
apalas880

Binlerce kilometrelik rotayı belgesel için değerlendirdi

ABD’nin doğu bölgesinde yer alan ve Georgia, Kuzey Karolina, Tennessee, Virginia, New Jersey, New York gibi birçok eyaletten geçen Appalachian Yürüyüş Yolu ayrıntılarıyla görüntülendi.

Kategori
gokdelen-tımanma

58 katlı gökdelene tırmandı

Trump’a destek olmak için 58 katlı gökdelene tırmandı. ABD’de, başkan adayı Dunold Trump’a ait gökdelene tırmanan genç heyecanlı anların yaşanmasına neden oldu. Gökdelenin altında toplanan çok sayıda kişi, bu ilginç anları cep telefonlarıyla kaydederken, polis ve itfaiye ekipleri de genci indirmek için harekete geçti. Binanın bulunduğu cadde trafiğe kapatılırken, 21. katta yakalanan şahsın gözaltına alındığı öğrenildi.

Kategori
Adrenalin tutkunu İki gökdelen arasından atladı!

Adrenalin tutkunu çılgın İki gökdelen arasından atladı!

İngiliz gencin Tayland’da iki gökdelen arasında yaptığı atlayış görenleri şaşkınlığa uğrattı. Sadece tişört şort ve beyzbol şapkasıyla atlayan 24 yaşındaki Max Cave herhangi bir güvenlik önlemi almadı.

Kategori
h335h

57 katlı gökdelenin en üst katındaki havuz

57 katlı gökdelenin en üst katındaki havuz görenleri şaşırtıyor. Sosyal medyada da merak haline gelen havuzu ziyaret etmek isteyen binlerce kişi var…

Kategori
Bu havuzda yüzmek cesaret istiyor

Bu havuzda yüzmek cesaret istiyor

200 metrede dev havuz. Singapur’da  57 katlı 3 gökdelen en üst katına inşa edilen dev bahçesinde 3 yüzme havuzu turistlerin rüyalarını süslüyor.

Kategori
Yukseklik korkusuna yenik dusunce

Yükseklik korkusuna yenik düşünce..

Bu görüntüler Çin’de çekildi. 100 metre yükseklikte yer alan 65 metrelik cam zemin üzerinde yürümeye çalışan bir adam yükseklik korkusuna yenik düşünce ortaya oldukça ilginç görüntüler çıktı.

Kategori
Hovarboard ile ölüme sürüş

Hoverboard ile ölümüne sürüş

Dubai’de amatör kamera ile çekilen görüntüler izleyenleri hayrete düşürdü.Sherstyachenko showcased adlı genç gökdelenin balkonunda Hoverboard sürdü. Metrelerce yükseklikte tehlikeli hareketler yapan genci izlemenin bile korkuttuğu o anları arkadaşı kamera kaydına aldı.

Kategori
5

Japonya’daki depremde binalar böyle sallandı

Japonya’daki 9 şiddetindeki depremde binanın görüntüsü kameralara böyle yansıdı. Depremin şiddeti 9 olmasına rağmen binalar sadece sallanmakla kaldı herhangi bir hasar olmadı.
Kategori
gokdelen

İstanbul’da kaçak gökdelen yıkımı

Sarıyer Belediyesi, Türkiye’de bir ilke imza attı. 122 metre uzunluğundaki binanın yıkım işlemi başladı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ruhsata aykırı olarak yapıldığı ve iskansız olduğu tespit edilen Maslak’taki Doğuş Grubu’na ait 122 metrelik plazanın tamamı için yıkım kararı verdi. Türkiye’nin ilk en yüksek binası olma özelliğine sahip plaza için alınan “komple” yıkım kararı belediyecilik alanında bir ilk olarak dikkat çekiyor.Binadaki yıkım işlemi başladı, ilk etapta çatıdaki kuleler yıkıldı. Eski bankacılardan Korkmaz Yiğit’in Doğuş Grubu’na sattığı plaza, 2 bin 496 metrekarelik bir arsa üzerinde bulunuyor. Sarıyer Belediyesi yıkım kararını yaptığı basın açıklamasıyla da doğruladı ve kaçak plazaların yıkımının devam edeceğini duyurdu.

Haber: Turgut ERAT / Kamera: Çağatay Gürücü

Kategori
Çılgın maceraperestin adrenalin dolu yürüyüşü

Çılgın maceraperestin adrenalin dolu yürüyüşü

Adrenalin tutkunu adam yüzlerce metre yükseklikteki binanın çatısının kenarında yürüdü. Birleşik Arap Emirliklerinin Dubai kentinde bir adrenalin tutkunu, kentin en yüksek binalarından birinin çatısına çıktı. Bu heyecan yetmemiş olacak ki şahıs, çatının hemen kenarında yürüyüş yaptı, hem de elindeki kamerayla.

Kategori
aas

Gökdelenler arasında film keyfi

New York’ta binlerce Amerikalı gökdelenler arasında sinema keyfi yaşadı. Saatler öncesinde parkı dolduran sinemaseverler,Badlands’tan önce Bugs Bunnyçizgi filmiyle eğlendi. 24 Ağustos’a kadar her pazartesi günü düzenlenecek açık hava sineması gösterimleri, ”Back to the Future” filmi ile sona erecek.