gelecek – Sözcü TV

gelecek

Kategori

Elon Musk yapay zekaya karşı yine uyardı

SpaceX ve Tesla Motors’un kurucusu ve çağımızın en dahi girişimcilerinden olarak nitelendirilen Elon Musk, yapay zekaya yönelik yeni bir söylemde bulundu.

Gelecekte ortaya çıkacak 21 meslek

İşletme danışmanlığı şirketi olan Cognizant, yeni teknolojiler sayesinde ortaya çıkması beklenen meslekleri bir liste hâlinde yayımladı. Cognizant’ın yayımladığı liste içerisinde 21 adet yeni meslek grubu yer alıyor.

Tüm listeye ulaşmak için tıklayın!

Kategori

Çok farklı bir drone

Gelecek yıllarda, özellikle geniş alanlarda insanlar ve makinelerin kolay ve güvenilir bir şekilde etkileşime geçmesinde yardımcı olacak bir araçtır. Bu ‘uçan balonla nesneleri istediğimiz yere taşıyabilirsiniz.

Kategori

Gelecekte Ferrari böyle olacak!

Ferrari’nin düzenlediği errari Top Design School Challenge 2015 adlı  tasarım yarışmasını Fransa’dan altı öğrencinin tasarımı kazandı.

Kategori

Metrobüs de neymiş dedirten bir icat!

Metrobüsü trafik kolaylığı ve ergonomi açısından solda sıfır bırakan bu tasarım gelecekte, artan kişisel otomobil talepleri doğrultusunda hayata geçmesi mecbur bir proje haline gelecek gibi görünüyor.

Kategori

”Ermeniler bu olayı mahkemeye taşıyamıyorlar”

SİVAS’ta düzenlenen konferansta konuşan Azerbaycan bağımsız milletvekili Ganire Paşayeva, 1915’te böyle bir soykırım sözü yoktu. Bu sözü 1948’de Polonyalı bir Yahudi ortaya attı. Ermeniler bu olayı mahkemeye taşıyamıyorlar çünkü o zaman belge gerekecek dedi. Cumhuriyet Üniversitesi Türk Yurdu Öğrenci Topluluğu tarafından ‘100’üncü Yılında Ermeni Meselesi’ adlı konferans düzenlendi. İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen ve Azerbaycan bağımsız milletvekili Ganire Paşayeva’nın konuşmacı olduğu konferansa CÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Erkul, Türk Ocakları Sivas Şube Başkanı Mutlu Kurt, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Konferansta konuşan Azerbaycan Bağımsız Milletvekili Ganire Paşayeva, Balkanlarda ve Anadolu’da Bizans’ın hüküm sürdüğü dönem ile Osmanlı döneminde azınlıklara verilen hakların karşılaştırılması gerektiğini dile getirdi. Paşayeva, daha önce Bizans İmparatorluğu bünyesinde olan Ermeniler’e verilmeyen azınlık haklarının Osmanlılar döneminde verildiğine dikkat çekti. Paşayeva, bölgedeki birlik ve beraberliği arttıracaklarını ifade ederek, Coğrafyamız üzerinde büyük oyunlar var. O kadar büyük oyunlar ki; Ortadoğu’ya baktığınız zaman büyük oyunların ne olduğunu görebilirsiniz. Bugünlerde Müslüman coğrafyasının yükü bizim insanımız üzerindedir. Çünkü ya bu Müslüman dünyasını bitirecekler ya da biz bu bu oyunları bozacağız. Bu oyunları bozmanın yolu da birlik ve dayanışmadır. Bakın ne türlü belalar üretiyorlar. O belalar bizim içimize de getirilmek istenecek. Birlik, beraberlik içerisinde buna izin vermeyeceğiz. Ona göre de bu konularda daha çok çalışacağız. Ve bu sözde Ermeni soykırımı iddialarına daha çok mücadele edeceğiz. Böyle bir soykırım tarihte olmamıştır. Bilmeniz gerekir. O Malta sürgünü denilen olay bir sürgün değildi, o bir mahkemeydi. O zaman soykırım sözü yoktu zaten, bugün soykırım diyorlar. 1915’te soykırım sözü yoktu. Soykırım sözü 1948’te Polonyalı bir Yahudinin getirdiği bir sözdür. Katliam diye yargılamak istediler o zaman Osmanlı’yı diye konuştu.