Game of Thrones – Sözcü TV

Game of Thrones

Kategori

Fenomen dizinin jeneriğine ‘Mario’ düzenlemesi

Yayınlanan son sezonuyla reyting rekoru kıran dünyaca ünlü dizi Game of Thrones’un jeneriği 90’ların fenomen oyunu Mario konseptinde düzenlendi.

Game of Thrones’a dijital dokunuş

Dünyaca ünlü dizi olan Game of Thrones’un Ramin Djawadi’nin bestelediği jenerik müziği oldukça farklı bir şekilde yorumlandı. 80’lerin müziğini temelini oluşturan enstrüman olarak bilinen Synthesizer ile yorumlanan parça kısa sürede sosyal medyada viral hâle geldi.

Kategori

O isim yakından bildiğimiz biri çıkabilir

Dünyaca ünlü dizi Game of Thrones’ta 7. sezon 6. bölümünde yaşananlar bu haftaya damga vurdu. Dizi hakkında ortaya atılan bir teori ise ses getireceğe benziyor.

Kategori

Tyrion Lannister’dan Game of Thrones hayranlarına uyarı

Dünyaca ünlü dizi Game of Thrones’ta Tyrion Lannister karakterini canlandıran Peter Dinklage, “Kendinize güvenmiyorsanız diziden özenip huski (Sibirya kurdu) almayın” dedi. Ünlü oyuncunun bu uyarısı, hayranları tarafından takdirle karşılandı.

Kategori

Bu teori çok konuşulacak

Game of Thrones’ta 7. sezon 6. bölümün yayınlanmadan sızdırılması bu haftaya damga vurdu. Dizi hakkında ortaya atılan bir teori ise ses getireceğe benziyor.

Game of Thrones karakterleri fenomen şarkıyı söyledi

Vanilla Ice’ın hit şarkılarından biri olan ve fenomen hâle gelen “Ice Ice Baby” parçası Game of Thrones içerisindeki sahnelerdeki konuşmalardan parçalar alınarak yeniden yorumlandı.

Kategori

Game of Thrones’ta işler kızışıyor

Dünyaca ünlü dizi Game of Thrones’un yeni sezonunun ikinci bölümü yayınlandı. Yeni bölümdeki birçok sahne gelecekte olacaklar için ipucu veriyor ve işler gittikçe kızışıyor.
Üçüncü bölümden önce hafıza tazelemek için sizleri videomuza alalım.

Yazımızı kışa çeviren dizide neler olacak?

Dünyaca ünlü dizi Game of Thrones’un yeni sezonunun ilk bölümü yayınlandı. Yeni bölümdeki birçok sahne gelecekte olacaklar için ipucu veriyor

Kategori

Londra’ya kış erken geldi

Tüm dünyanın merakla beklediği Game of Thrones’un yeni sezonu yazımızı kışa çevirecek. 16 Temmuz tarihinde yayınlanacak 7. sezonun ilk bölümü öncesi dizide yer alan White Walker karakterlerine bürünen 5 aktör, Londra sokaklarında poz verdi.

Kategori

Game of Thrones’un yumurta sırrı ortaya çıktı!

Game of Thrones’u vazgeçilmez yapan etkenlerden biri de dizinin içindeki detaylar… O kadar gerçekçi ve özenle çalışılmış ayrıntılar var ki, işte bu detay da onlardan biri… Bir ejderha yumurtası bile büyük bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkıyor…

Edinburgh’da Game of Thrones Bar hayranlarını bekliyor!

Edinburgh’nın Dublin sokağında geçici olarak ‘Game of Thrones’ temalı bir bar açıldı.Mart ayının sonuna kadar Çarşamba ve Perşembe günleri açık olacak mekana ‘The Pop Up Geeks’ isimli bir şirket öncü olmuş. ,
Müziklerden dekora Game of Thrones temalı mekanda aynı zamanda dizinin yeni bölümlerini izlemek mümkün.
Edinburgh’da yaşayan ya da ziyaret etme şansı olan dizinin hayranları için mükemmel bir fırsat!

Kategori

Emilia Clark’tan Daenerys Targaryen şarkısı

Dünyada fırtınalar estiren Game of Thrones dizisinin Daenerys Targaryen’i Emilia Clark, geçen yıl  BBC’nin senede bir gün hayır kuruluşları yararına yaptığı etkinlik için ünlü Coldplay grubu ile bu şarkıyı seslendirmişti.

Kategori

Kazakistan kendi ‘Game of Thrones’unu çekiyor

Dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişi tarafından izlenen Game of Thrones dizisinin, 8. sezon ile birlikte sona ereceği açıklandı. Ancak dizinin Kazak hayranları çok da üzgün değil çünkü Kazakistan kendi “Taht Oyunları”nı ya da belki de “Muhteşem Yüzyıl”ını çekiyor.

Kategori

Düşük bütçeli Game of Thrones jeneriği

Dünyaca ünlü dizi olan Game of Thrones’un jenerik müziğini sadece flüt, kağıt, kalem, ruj, mum kullanarak düşük bir bütçeyle yapıldı.

Kategori

Game Of Thrones müziğinin Hint versiyonu

Dünyaca ünlü olan Game Of Thrones müziği herkes tarafından bilinen bir şey oldu. Burada bu müziğin farklı bir versiyonu olan Hint müziğini dinliyoruz.

Kategori

Khaleesi çıplak sahneleriyle damgasını vurdu

Game Of Thrones dizisinin son bölümüne, Daenerys Targaryen karakterinin çıplak sahneleri damga vurdu. Özellikle vücudunu sergilemekten de kaçınmayan ve son derece cesur sahnelere imza atan Emilia Clarke, dizinin son bölümünde, alev alev yanan ahşap bir evden çıplak bir şekilde çıkarken görüldü.

Kategori

Jon Snow ile polis memuru arasında geçen diyalog

Game of Thrones’ta Jon Snow karakteri ile yıldızlaşan Kit Harington’ın , yeni sezonu öncesi ölüp ölmediği çok tartışılmıştı. Kit Harington bir polis memuru ile yaşadığı ilginç diyaloğu Jimmy Fallon’a anlattı.

Game of Thrones iki kısa sezonla ekranlara veda edecek

Game of Thrones için final hazırlıkları başladı. Dizinin yaratıcıları, 24 Nisan’da başlayacak 6.sezon bittikten sonra, geriye toplam 13 bölüm kalacağını açıkladı.

 

Kategori

Chris Isaak’in Wicked Games’i Game of Thrones’ta!

Özellikle 90’lı yılların başında büüyk şöhret yakalayan ünlü şarkıcı Chris Isaak’in en meşhur şarkısı Wicked Games, Game of Thrones dizisinin 6. sezon tanıtımında kullanıldı.

Kategori

Game of Thrones 6. sezon fragmanı yayımlandı!

Tüm dünyada izleyicilerinin merakla beklediği Game of Thrones’un 6. sezonuna ait uzun fragmanı yayınlandı, işte merakla beklenen o fragman…

Game of Thrones (Taht Oyunları) 6. sezon teaseri yayınlandı

Dünya genelinde milyonlaraca hayran kitlesi olan ve her sezon öncesi birçok rivayete de konu olan Game of Thrones dizisinin 6. sezon teaseri yayınlandı.