fuar – Sözcü TV

fuar

Kategori

Dubai’deki festival gökyüzünü büyüledi

Havacılık sektörünün önde gelen fuarlarından olan Dubai Air Show bitti. Sosyal medya ise fuarda çekilen bu görüntüyü konuşuyor. Gösteri uçaklarının havada süzüldüğü görüntüler sosyal medyada kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori

Engellileri hayal kırıklığına uğratan fuar

3 Aralık  dünya engelliler haftası nedeniyle İstanbul’da CNR’da düzenlenen fuara katılan engelliler hayal kırıklığına uğradı. Tekerlekli sandalyelerin fiyatlarının 20 bin liraya kadar çıktığı fuara gelen engelli vatandaşlar “fuarda engel yok asıl engel sokaklarda ve ulaşımda” dedi. İki engelli kadın ise belediyeye ait engelli otobüsleri şoförlerinin sürekli kendilerine hakaret ettiğini iddia etti.

HABER: Turgut ERAT
KAMERA: Çağatay GÜRÜCÜ

Kategori
Bu görüntüler fenomen oldu!

Bu görüntüler sosyal medyada fenomen oldu!

Tayland’da bir fuarda çekilen görüntüler sanal alemde fenomen haline geldi. Su dolu varillerin üzerinde oturan kızları, top atarak düşürmeye çalışan insanlar, Aynı genç kızı defalarca kez düşüren adam ve kimsenin en ufak bir eğlence belirtisi bile göstermeden tüm bu olayların tekrar tekrar yaşanması..

Kategori

‘Beren Saat’in bebeği’ fuarda

Beren Saat her yıl sanat eseri satın almak üzere geldiği Contemporary İstanbul’da bu kez kendisi sanat oldu. Saat’in oynadığı Aykut Cömert’in ‘Bebek’ videosu büyük ilgi gördü.

Kategori

Yılmaz Özdil TÜYAP’ta okurlarıyla buluştu

Kitap severlerin heyecanla beklediği 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı TÜYAP, Beylikdüzü Fuar Merkezinde kapılarını açtı, Avrupa’da ziyaretçi sayısıyla ilk sırada yer alan fuar 15 Kasım’a kadar açık olacak.  Fuarda Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil’de okurlarıyla buluştu.Binlerce okuru, Özdil’e kitap imzalatmak için uzun kuyruklar oluşturdu Sözcü TV muhabiri Turgut Erat canlı yayında mikrofonu, fuar alanındaki okuyuculara ve Yılmaz Özdil’e uzattı.

Haber: Turgut Erat   Kamera: Çağatay Gürücü

Kategori

Mustafa BALBAY Sözcü TV’ye konuştu

CHP’de genel başkan adaylığı gündemde olan Cumhuriyet gazetesi yazarı Mustafa Balbay, 34.Uluslararası İstanbul kitap fuarı Sözcü TV mikrofonuna konuştu.İstanbul kitap fuarı’nda, okurları ve yazarları selamladık. Onlara daha güzel bir Türkiye sözü veren BALBAY siyasete değinerek önemli açıklamalarda bulundu.

 

Haber :Turgut ERAT

Kamera:Çağatay GÜRÜCÜ

Kategori

Saygı Öztürk seçim sonuçlarını Sözcü TV’ye değerlendirdi

34. Uluslararası Kitap Fuarı Beylikdüzü’ndeki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde sürüyor. Fuarın ikinci gününde birbirinde usta kalemler okurlarıyla buluştu.Fuarda büyük ilgi gören Sözcü Gazetesi yazarı Saygı Öztürk, hem kitabını anlattı hem de seçim sonrası siyasi ortamı değerlendirdi. Saygı Öztürk, beşinci partinin CHP içinden çıkabileceğini söyledi. İşte Saygı Öztürk’ün Sözcü TV’ye yaptığı açıklamalar.

 

Haber: Turgut Erat   Kamera: Çağatay Gürücü

Kategori

Yılmaz Özdil TÜYAP’ta okurlarıyla buluştu

Kitap severlerin heyecanla beklediği 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı TÜYAP, Beylikdüzü Fuar Merkezinde kapılarını açtı, Avrupa’da ziyaretçi sayısıyla ilk sırada yer alan fuar 15 Kasım’a kadar açık olacak.  Fuarda Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil’de okurlarıyla buluştu.Binlerce okuru, Özdil’e kitap imzalatmak için uzun kuyruklar oluşturdu Sözcü TV muhabiri Turgut Erat canlı yayında mikrofonu, fuar alanındaki okuyuculara ve Yılmaz Özdil’e uzattı.

 

Haber: Turgut Erat   Kamera: Çağatay Gürücü

Kategori

Koreli kızların kaygan zeminle imtihanı

Güney Koreli genç kızlardan oluşan müzik grubu bir fuar etkinliğinde konser vermek üzere sahne aldı. başlarına geleceklerden habersiz yerlerini alan grup üyeleri şarkıya ve koreografiye başlamalarıyla birlikte acı gerçekle yüzleşmek zorunda kaldılar. Oldukça kaygan olan zemin koreografiyi baltalarken, genç kızların da şarkı süresince tam 6 kez düşmelerine sebep oldu.

Kategori

Böyle kalkış görülmedi

Havacılık fuarında becerilerini gösteren firmalardan Boeing, 787 Dreamliner yolcu uçağını neredeyse dikey olarak havalandırarak teknolojisini sergiledi.

Kategori

Assassin’s Creed Syndicate Tanıtım Filmi

E3 2015 oyun fuarında Assassin’s Creed Syndicate oyunu tanıtıldı. Assassin’s Creed Syndicate’in E3 oyun fuarında gösterilen tanıtımı oyun severleri heyecanlandırdı.

Kategori

Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands Tanıtım Filmi

E3 2015 oyun fuarında Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands oyunu tanıtıldı. Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands’in E3 oyun fuarında gösterilen tanıtımı oyun severleri heyecanlandırdı.

Kategori

Mass Effect Andromeda Tanıtım Filmi

E3 2015 oyun fuarında Mass Effect Andromeda oyunu tanıtıldı. Mass Effect Andromeda’in E3 oyun fuarında gösterilen tanıtımı oyun severleri heyecanlandırdı.

Kategori

Need for Speed Tanıtım Filmi

E3 2015 oyun fuarında Need for Speed oyunu tanıtıldı. Need for Speed’in E3 oyun fuarında gösterilen tanıtımı oyun severleri heyecanlandırdı.

Kategori

Final Fantasy 7 Remake Tanıtım Filmi

E3 2015 oyun fuarında Final Fantasy 7 Remake oyunu tanıtıldı. Final Fantasy 7 Remake’in E3 oyun fuarında gösterilen tanıtımı oyun severleri heyecanlandırdı.

Kategori

Rise of The Tomb Raider Tanıtım Filmi

E3 2015 oyun fuarında Rise of The Tomb Raider oyunu tanıtıldı. Rise of The Tomb Raider’ın E3 oyun fuarında gösterilen tanıtımı oyun severleri heyecanlandırdı.

Kategori

Dark Souls 3 Tanıtım Filmi

E3 2015 oyun fuarında Dark Souls 3 oyunu tanıtıldı. Dark Souls 3’ün E3 oyun fuarında gösterilen tanıtımı oyun severleri heyecanlandırdı.

Kategori

Geleceğin otomobilleri

Cenevre Otomobil Fuarı 2015 yılının en teknolojik modellerini tanıttı. Fuarda ipi göğüsleyen markalar Volvo, Ferrari ve Mercedes Benz’İn yeni modelleri oldu.

Kategori

”Ermeniler bu olayı mahkemeye taşıyamıyorlar”

SİVAS’ta düzenlenen konferansta konuşan Azerbaycan bağımsız milletvekili Ganire Paşayeva, 1915’te böyle bir soykırım sözü yoktu. Bu sözü 1948’de Polonyalı bir Yahudi ortaya attı. Ermeniler bu olayı mahkemeye taşıyamıyorlar çünkü o zaman belge gerekecek dedi. Cumhuriyet Üniversitesi Türk Yurdu Öğrenci Topluluğu tarafından ‘100’üncü Yılında Ermeni Meselesi’ adlı konferans düzenlendi. İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen ve Azerbaycan bağımsız milletvekili Ganire Paşayeva’nın konuşmacı olduğu konferansa CÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Erkul, Türk Ocakları Sivas Şube Başkanı Mutlu Kurt, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Konferansta konuşan Azerbaycan Bağımsız Milletvekili Ganire Paşayeva, Balkanlarda ve Anadolu’da Bizans’ın hüküm sürdüğü dönem ile Osmanlı döneminde azınlıklara verilen hakların karşılaştırılması gerektiğini dile getirdi. Paşayeva, daha önce Bizans İmparatorluğu bünyesinde olan Ermeniler’e verilmeyen azınlık haklarının Osmanlılar döneminde verildiğine dikkat çekti. Paşayeva, bölgedeki birlik ve beraberliği arttıracaklarını ifade ederek, Coğrafyamız üzerinde büyük oyunlar var. O kadar büyük oyunlar ki; Ortadoğu’ya baktığınız zaman büyük oyunların ne olduğunu görebilirsiniz. Bugünlerde Müslüman coğrafyasının yükü bizim insanımız üzerindedir. Çünkü ya bu Müslüman dünyasını bitirecekler ya da biz bu bu oyunları bozacağız. Bu oyunları bozmanın yolu da birlik ve dayanışmadır. Bakın ne türlü belalar üretiyorlar. O belalar bizim içimize de getirilmek istenecek. Birlik, beraberlik içerisinde buna izin vermeyeceğiz. Ona göre de bu konularda daha çok çalışacağız. Ve bu sözde Ermeni soykırımı iddialarına daha çok mücadele edeceğiz. Böyle bir soykırım tarihte olmamıştır. Bilmeniz gerekir. O Malta sürgünü denilen olay bir sürgün değildi, o bir mahkemeydi. O zaman soykırım sözü yoktu zaten, bugün soykırım diyorlar. 1915’te soykırım sözü yoktu. Soykırım sözü 1948’te Polonyalı bir Yahudinin getirdiği bir sözdür. Katliam diye yargılamak istediler o zaman Osmanlı’yı diye konuştu.