fotoğraf – Sözcü TV

fotoğraf

Kategori

NASA ’emektar’ uydudan gelen fotoğrafları paylaştı

Rotası boyunca güneş sistemindeki gezegenleri seyahat eden ve NASA tarafından 1977 yılında uzaya fırlatılan Voyager 1’in güneş sistemi seyahati boyunca çektiği fotoğraflar NASA tarafından derlenilerek paylaşıldı. Sosyal medya platformu YouTube üzerinden paylaşılan görüntüler kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori

Fotoğraf için poz veren köpekler

Ödül maması için poz veren köpekler şaşırtıyor. Fotoğraf çektirirken poz verebilen iki köpeğin videosu sosyal medyada kısa sürede viral hâle geldi. Görüntüler UNILAD kanalından paylaşıldı.

Kategori

Fotoğraf seçen goril sosyal medyanın gündeminde

Sierra Anderson isimli kullanıcı tarafından paylaşılan ve dişi gorillere ait fotoğraflara baktığı belirtilen gorile ait görüntüler sosyal medyanın gündemine geldi. “Next one please” (bir sonraki lütfen) başlığıyla Twitter üzerinden internete verilen video kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori

Donmakta olan kuşu kurtardı

Ayakları donmakta olan ve uçmaya çalışıp demire yapışan ayaklarından dolayı uçamayan küçük kuşu kurtaran adamın görüntüleri sosyal medyada viral hâle geldi.

Kategori

10 yıllık değişim!

Her sabah 10 yıl boyunca usanmadan kendisini fotoğraflayan adam, görüntüleri birleştirerek gerçekleşen değişimini görsel olarak belgeledi.

Kategori

Yılın Köpek Fotoğrafçısı kazananları açıklandı!

Her yıl The Kennel Club tarafından gerçekleştirilen Yılın Köpek Fotoğrafçısı yarışması, bu yıl da oldukça tatlı
kareler ile sonuçlandı.

Bu prestij ödüllü yarışma 12 yıldan bu yana devam ermekte. Bu yıl gerçekteşen yarışma için 74 ülkeden onbinin üzerinde katılım başvurusu yapılmış.
Özellikle insanlar ve köpekler arasındaki sarsılmaz dosluğun derinliğine dikkat çeken yarışma oldukça büyük ilgi görüyor.
Ödül kazanan fotoğraflar Londra Mayfair’deki Kennel Klübü’nde sergilenecek.

Kategori

Selfie çılgınlığında yeni akım: Aır Selfıe!

Selfie(özçekim) çılgınlığı sosyal medyanın en ünlü modalarından birisi. Dünyaca ünlü insanlardan, ufacık çocuğa kadar herkes seflie yapıyor. Fotoğraf grupları büyüdükçe selfie’nin zorluğu da artıyor. Bunun için ‘selfie çubuğu’ icat edilmişti, fakat artık onların da sonuna geldik.

İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan Airselfie Limited şirketi kendi adında uçan bir selfie makinesini piyasaya sunmaya hazırlanıyor. İnternet üzerinden bağış yoluyla projelerine yatırım bulmaya çalışan şirket şimdiden 300.000 Euro’ya yakın para toplamayı başardı. Airselfie muhtemelen gelecek yıl rafları dolduracak…

Kategori

Özel yapım arabası bakın ne hale geldi!

ABD’li YouTube kişiliği Coby Persin, New York’un en kalabalık yollarından birinde arkadaşı ve arabasıyla fotoğraf çekimi için durdu. Ama korna sesleri içinde çekim yapmaya çalışan iki gencin hiç beklemediği bir şey yaşandı…

Fotoğraf çekimi için New York’un en işlek caddesinde arabasını parkeden YouTube kişiliği Coby Persin neye uğradığını şaşırdı. Yapılandan rahatsız olan bir kişi Persin’in milyonlarca lira değerinde özel yapım arabasına bakın neler yaptı…

Kategori

Erdoğan’a New York’ta nahoş tablo sürprizi

Birleşmiş Milletler’in 71. Genel Kurul görüşmelerine katılmak için beraberindeki heyetle birlikte dün akşam saatlerinde New York’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı JFK Havalimanı’nda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, BM Nezdinde Türkiye’nin Daimi Temsilcisi Halit Çevik, Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, New York Başkonsolosu Ertan Yalçın ve diğer yetkililer karşıladı. Daha sonra New York’ta ikamet edeceği The Peninsula Hotel’e geçen Erdoğan’ı otelin dışında Türk vatandaşları, içinde ise otel yetkilileri karşıladı.

The Peninsula Hotel’inin girişindeki ‘karşılama töreninde’ nahoş bir ‘tablo sürprizi’ de yaşandı. Erdoğan başkanlığındaki heyetin kullandığı otelin girişindeki ‘yarı çıplak’ tablo dikkat çekti. Otelin karşılama heyeti, Türk heyetini bu tablonun önünde karşılayarak ‘hoş geldiniz’ dedi.  Erdoğan başta olmak üzere Türk heyeti, yarıçıplak tablonun önünde otel yetkilileri ile tokalaşarak odalarına geçti. Bu anlar ise orada bulunan haber kameramanları tarafından görüntülendi.

Kategori

Atatürklü fotoğraf canlandırma etkinliği

Giresun Belediyesi, Atatürk Meydanı’nda akşam saatlerinde gerçekleştirilen etkinlikte İzmir Sokak Sanatı Atölyesi oyuncuları Atatürk, Osman Ağa ve Giresun Uşakları’nı canlandırdı. Büyük Taarruz’daki haliyle canlandırılan Atatürk ile fotoğraf çektirmek vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
Etkinlikle ilgili konuşan Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Murat Ersoy, “Atatürk’ün canlandırıldığı etkinliğin Türkiye’de ilk olduğunu belirterek, geçen yıl başlattığımız fotoğraf canlandırma sanatında bugün Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz. İzmir Sokak Sanatı Atölyesi oyuncuları ile bir ilki gerçekleştiriyoruz. Atatürk’ü ve Topal Osman ile silah arkadaşlarını ilk defa canlandırıyoruz” dedi.

Kategori

3. köprüde ilginç görüntü

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü görmek isteyen İstanbullular, boğazın üçüncü gerdanlığına akın etti. Vatandaşlar bol bol fotoğraf çekip, Selfie yaparken, bir vatandaş ise korkuluklara çıkarak müzik eşliğinde oynadı. Dün akşam saatlerinde devlet erkanının katılımıyla trafiğe açılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden araç geçişleri başladı. Boğazın üçüncü gerdanlığının ulaşıma açıldığını duyan vatandaşlar Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne akın etti. Köprüye gelen İstanbullular araçlarından inerek bol bol hatıra fotoğrafı çekti. Bazı vatandaşlar Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde Selfie yaparken bir vatandaş ise köprünün korkuluklarına çıkarak müzik eşliğinde oynadı. Vatandaşların Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün hizmete girmesinden dolayı duyduğu mutluluk görülmeye değerdi.

Kategori
Bu orangutan çok çapkın

Bu orangutan çok çapkın

Bangkok’da Safari World hayvanat bahçesine her gün binlerce turist geliyor. Bir kadın turist orangutanla fotoğraf çekinmek isterken hayvanın tacizi karşısında şoke oldu.

Kategori

Düğünden önce objektif heyecanı

Uzun süredir birlikte olan Kadir Doğulu ve Neslihan Atagül birlikteliklerini önceki akşam gerçekleşen bir düğünle taçlandırdı. Pek çok ünlü ismin de boy gösterdiği düğün öncesi fotoğraf çekimi gerçekleştiren ikili son derece aşina oldukları objektif önünde zorlanmasa da heyecanlarını saklamakta bir o kadar da zorlandılar. Özellikle Kadir Doğulu’nun heyecanı yüzünden okunuyordu. Kadir ve Neslihan’ın o anları, sosyal medya hesabından paylaştıkları bir videoya böyle yansıdı.

Kategori
Bunu hiç beklemiyordu!

Bunu hiç beklemiyordu!

Kız arkadaşıyla birlikte fotoğraf çekmek isterken bir anda köpeğin saldırısına uğradı.Gülmekten kendini alamayan kız arkadaşı ise o anları kendi kamerasında görüntüledi.

Kategori
Ünlüleri paparazzilerden kurtaracak müthiş buluş!

Ünlüleri paparazzilerden kurtaracak müthiş buluş!

Geceleri ISHU’yu takan kişinin fotoğraf veya videosunu çekmek imkansız! Ünlülerin en büyük kabusu, gece eğlencelerinde magazinciler tarafından yakalanmak… Artık yakalansalar da bu fular sayesinde fotoğraflarda görünmeyecekler!

Kategori
1 Milyon fotoğraftan oluşan time lapse videosu

1 Milyon fotoğraftan oluşan time lapse videosu

Keith Loutit isimli ünlü bir fotoğraf sanatçısı, Singapur’un en ünlü bölgelerinden birisi olan ve yapılandırma çalışmalarını sürdüren inşaat firması tarafından Lion City II olarak adlandırılan bölgeyi tam bir milyon fotoğraf ile görüntüledi. 500 gün boyunca çekilen 1 milyon fotoğraf ile bölgenin 3 sene içerisindeki gelişimini gösteren Keith, zevkle izleyeceğiniz, yaklaşık 5 dakikalık bir video oluşturmuş.

Kategori
Instagram'da paylastigimiz fotograflar ve aslinda olan

Instagram’da paylaştığımız fotoğraflar ve aslında olan

İnsanların Instagram hesaplarından paylaşım çılgınlığı yüzünden düştükleri komik durumlarını ele aldılar. Gerçek hayat vs Instagram hayatını böyle karşılaştırdılar.

Kategori

Google’nın yeni sanat kamerası

Sanat kamerası, dünyanın çeşitli müzelerde çekim yapması için tasarlanmıştır ve otomatik olarak detay çekimler yapar. Lazer ve sonar teknolojileri sağlamak için kullanılan kamerada yön veren robotik bir sistem vardır. Sanat projesi web kullanıcıları müzeler ve arşivleri online görüntülemektedir. Sanat kamerası, kolay görüntü yakalamanın yanı sıra, dünyanın çeşitli müze ve galerileri için taşınabilir olarak tasarlanmıştır.

Kategori

Burak Kut ve Murat Boz yıllar önce…

O Ses Çocuklar’ın jüri üyesi Burak Kut, 1997 yılında Murat Boz’la birlikte çekildiği fotoğrafı stüdyoda yayınlandı. Fotoğrafın hikayesini anlatan Burak Kut; “İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Akademisi’nden mezun olduktan yıllar sonra okula gittim orada öğrencilerle görüştüm. O zaman çok ünlü olmuştum ve okulumu ziyarete gitmiştim. Orada öğrencilerle prova yaptık biraz. Murat da oradaymış. Aynı lisede okuduk” dedi.

Kategori

Düğün fotoğrafçılığında yeni boyut!

Düğün fotoğrafçılığında farklı poz alma çabasına düşen bir fotoğrafçı, istediği kareyi yakalayabilmek için şekilden şekile girince adeta dans etti.

Kategori

Selfie için yavru yunusu öldürdüler!

Arjantin’de bir plajda canlı olarak kıyıya vuran yavru yunusu ellerine alıp bol bol selfie çeken onlarca tatilci, dakikalar içinde aşırı sıcak ve susuzluktan ellerinde can veren hayvanı kuma atıp gitti. Buenos Aires’in kuzeydoğusundaki tatil beldesi Santa Teresita’da bir plajda deniz keyfi yapanlar, sahilde kumların üzerinde canlı olarak bir yavru yunus buldu. Susuz kaldığında çok çabuk ölen bir canlı olduğunu bildikleri halde, minik yunusu kedi yavrusu gibi elden ele dolaştırıp okşayan ve dakikalarca selfie çeken tatilciler, susuzluk ve sıcaktan kavrulup ölen yavruyu kumsala atıp gitti. Oysa yapmaları gereken tek şey, yunusu buldukları yerden alıp, daha derin bir yerde tekrar denize salmaktı…