filiz akın – Sözcü TV

filiz akın

Yeşilçam’ın yabancı dille imtihanı

Birçok Türk filminde yabancı dilin kullanıldığı unutulmaz sahneler oldu. Onların arasından en akılda kalanları ‘5’i 1 Yerde’ olarak sizler için derledik.

Kategori

Filiz Akın’dan komik bebek videosu

Yeşilçam’ın efsane oyuncularından Filiz Akın sosyal medya hesabını faal olarak kullanan isimlerden. Sevenleriyle Yeşilçam yıllarına ait bol bol fotoğraf ve video paylaşan Filiz Akın, aynı zamanda internette yayılan komik videoları da paylaşmaktan geri durmuyor. Yaptığı paylaşımlarla takipçilerini sevindiren Filiz Akın’ın son paylaşımı ise sanal alemde çok beğenilen bebek videolarından biri oldu. Filiz Akın bu videoyu, “Meğer küçük haydutun bütün derdi kardeşinin yanına gitmekmiş…” notuyla paylaştı.

Kategori

Filiz Akın eşiyle vasiyetini açıkladı

İzmir Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Ege Geriatri Derneği işbirliğinde düzenlenen İzmir 9. İleri Yaş Sempozyumu’na katılan Türk sinemasının usta oyuncusu Filiz Akın, nazofarenks kanserini nasıl yendiğini anlattı. Eşi eski Mit Müsteşarı Sönmez Köksal ile vasiyetlerini de dile getiren Filiz Akın, “Yaşayacaksam kaliteli yaşayayım, eğer bağımlı olacaksam ve bitkisel hayata gireceksem öleyim. Eşimle birbirimize vasiyet ettik, eğer öyle bir durum doğar ve Ötenazi hakkı tanınırsa bunu kullanma sözü verdik” dedi.

Kategori

Türk sinemasının 101’inci yılı kutlandı

Harbiye İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen geceye Yeşilçam’ın usta isimleri ve ünlü müzisyenler katılım gösterdi. Yeşilçam’ın usta isimlerinin sahneye çıkmasıyla zaman zaman duygusal anlar yaşandı. Gecede Türkan Şoray, Filiz Akın, Selda Alkor, Selma Güneri, Emel Sayın, Cüneyt Arkın, Ediz Hun, İzzet Günay ve Yusuf Sezgin gibi usta isimler müzisyenler Işın Karaca, Bengü, İpek Açar, Hakan Peker ve Burak Kut’la aynı sahneyi paylaştı.