Eurovision – Sözcü TV

Eurovision

Kategori

Hannes Halldorsson’un bilinmeyen bir yönü ortaya çıktı!

EURO 2016’da İzlanda Milli Takımı’nın kalesini koruyan Hannes Halldorsson’un bilinmeyen bir yönü ortaya çıktı! Ülkesinin 2012 yılında Eurovision’a katılan şarkısının klibini yapan Halldorsson, birçok da reklam filmi çekti.

Kategori

Eurovision’da ilginç detay!

Türkiye’nin katılmadığı ve televizyon kanallarında gösterilmeyen Eurovision şarkı yarışmasında bugün yarı final heyecanı yaşandı. Gözlerden kaçan detay ise yarışmaya Ukrayna adına katılan Tatar asıllı Jamala (Cemile). Söylediği şarkıda 1944’te Kırım tatarlarının sürgününü anlatıyor.

Haber: Ahmet Gedik

Kategori

Ukrayna Eurovision’a Türkçe şarkıyla katılıyor!

Ukrayna’yı bu sene İsveç’in başkenti Stockholm’de Mayıs ayında yapılacak, 61. Eurovision Şarkı Yarışmasında Kırım Tatarı şarkıcı Jamala temsil edecek. Ön elemeleri en yüksek puanla geçen Jamala, Eurovision Ukrayna finalinde de ‘1944’ adlı şarkısıyla bir rekora imza atarak 300 binin üzerinde oy aldı. Jamala, Türkçe nakaratın yer aldığı 1944 şarkısıyla, Ukrayna’yı Eurovision’da temsil etme hakkı kazandı.

Kategori

İşte Elnur Hüseynov’un final performansı

Eurovision 2015 finali kazanan İsveç oldu. Heroes adlı şarkısıyla Mans Zelmerlöw bu yılın şampiyonu oldu. O Ses Türkiye yarışmasıyla adını duyuran Azerbaycanlı Elnur Hüseynov ise beklediği sonucu alamadı.

Kategori

ABD’de NSA’e şok saldırı

ABD’de Ulusal Güvenlik Ajansı’nın (NSA) Maryland eyaletindeki merkezinin giriş kapısını araçla kırarak içeri girmeye çalışan iki kişi, güvenlik güçlerince vuruldu.Amerikan istihbarat teşkilatı NSA’in başkent Washington’a 30 kilometre mesafedeki merkezinde gerçekleşen olayda, araçtaki kişilerinden biri öldü. Diğer saldırgan yaralandı.