etkinlik – Sözcü TV

etkinlik

Kategori

Ankara’da polis müdahalesi

Ankara Garı önünde geçen yıl bombalı terör saldırısında ölenleri anmak için  olay yerine gitmek isteyen gruba polis, Talatpaşa Bulvarı üzerinde  biber gazıyla müdahale etti.

Kategori

At üstünde okla hedef vurma

Sivas’ta ‘Kadı Burhaneddin Devri Memluk Kuşatması’ etkinlikleri kapsamında atlı okçuluk ve oğlak oyunu gösterisi düzenlendi. Sivas Sultanı olarak bilinen ve 1381’de Sivas’ta istiklalini ilan ederek kendi adına hutbe okutup Kadı Burhaneddin Devleti adını taşıyan bir devlet kuran Kadı Burhanettin’i anmak için kentte çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Kentte 2016 yılının “Kadı Burhaneddin Yılı” ilan edilmesi nedeniyle kentte çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Etkinlikler kapsamında Sipahı Sivas Atlı Okçuluk Kulübü ev sahipliğinde Van’dan gelen Kırgız ekibi ile at üstünde ‘oğlak’ kapmaca oyununda karşı karşıya geldi. Yaklaşık yarım saat süren oyunun kazananı Sivas Sipahı Atlı Okçuluk Kulübü oldu. Yenişehir Mahellesi’ndeki fuar alanında düzenlenen gösteriye Sivas Valisi Davut Gül, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, bazı protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Sivas Valiliği, Sivas Belediyesi ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) destekleriyle düzenlenen atlı okçuluk ve oğlak oyunu programı renkli gösterilere sahne oldu. Programda Malatya, Ankara, ve Kayseri’den gelen okçuluk kulüpleri üyeleri ve Sivas’taki okçuluk kulüpleri arasında at üstünde ok atarak hedefleri vurma yarışması da düzenlendi. Son olarak atlı birlikler, hedeflere konulan karpuzları at üzerinde kılıçla kesti. Gösteriler izleyenlerin büyük beğenisini topladı. Kadı Burhaneddin Devri Memluk Kuşatması etkinlikleri yarın düzenlenecek olan ‘Kadı Burhaneddin Dönemi Sivas Muhasarası Canlandırma’ programıyla devam edecek.

Kategori

Necati Şaşmaz’dan ‘kafasına sıkıyoruz’ esprisi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Genç Liderler Topluluğu tarafından düzenlenen “Kariyer Günleri” etkinliğine katılan, Kurtlar Vadisi Pusu’nun başrol oyuncusu Necati Şaşmaz, etkinlikte kendisine üniversite öğrencisi Enes Temel tarafından yöneltilen sizin organizasyonlarda sorunlar çıktığında nasıl hallediyorsunuz sorusuna, Necati Şaşmaz esprili bir şekilde “Kafasına sıkıyoruz” cevabını verince salondakiler kahkahalara boğuldu.

Kategori
Brezilya'da paraşütlü Noel Baba yere çakıldı

Brezilya’da paraşütlü Noel Baba yere çakıldı

Brezilya’da düzenlenen etkinlikte 20 katlı binadan aşağı atlayan Noel Baba, heyecanlı bakışlar arasında yere doğru süzülmeye başladı. Arka tarafta bulunan boşluğa inmeyi planlayan Noel Baba, çevrede bulunan kirişleri hesaba katmayınca ortaya bu görüntüler çıktı.

Kategori
Adana'daki 'Kebap ve Şalgam Festivali'ne pompalı tüfekle baskın yapıldı.

Festivale silahlı protesto!

Adana Valisi Mustafa Büyük’ün izin vermeyeceklerini açıkladığı, Kazancılar Çarşısı’ndaki kebaplı-rakılı ve şalgamlı etkinlik herhangi bir müdahale olmadan gerçekleşti. Etkinlikte iddiaya göre bir grup, alkol karşıtı slogan attıktan sonra tabanca ve av tüfeği ile havaya ateş etti. Masalara sopa ve döner bıçağı ile vurarak kaçan 4 şüpheli ise sivil polisler tarafından yakalandı.

Kategori

Kolunu duvardaki deliğe sokmaya cesaret edene..

New York’daki Milk Gallery’de Saved Tattoo’nun dövme sanatçısı Scott Campbell ile birlikte düzenlediği etkinlikte, kolunu duvardaki deliğe sokup bekleyenler harika bir dövmeyle ayrıldı.