Estetik Plastik – Sözcü TV

Estetik Plastik

Ameliyatsız göğüs büyütme operasyonu nedir?

Ameliyatsız meme dikleştirme operasyonu ameliyatsız bir çeşit meme büyütme tekniğidir. Meme implantları kullanarak meme büyütme operasyonu yaptırmaya vakit bulamayan uygun kadınlar için yapılabilen bir tekniktir. Memelerinin boyutundan memnun olan ancak göğüsler arasındaki oluğun daha belirgin olmasını veya memelerin üst kısmının biraz daha dolgun olmasını isteyen kadınlar bu işlem ile ameliyat gerektirmeden  arzu ettikleri meme şekline kavuşabilirler. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı.

Göğüs büyütme ameliyatı hangi durumlarda yapılır?

Göğüslerinizin büyüklüğünü yeterince büyük bulmuyorsanız bu yeterli bir sebeptir aslında. Estetiğin asıl amacı sizin aynaya baktığınızda mutlu olabilmenizi sağlamaktır. Ama bazen istediğiniz göğüs büyüklüğü doktorunuzun kabul edemeyeceği yapaylıkta ya da vücudunuzun taşıyamayacağı ağırlıkta olursa doktorunuz tarafından bu isteğiniz reddedilebilir. Doğallık ve vücut özellikleri estetik ameliyatlarda göz önünde bulundurulan bir kıstastır. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı.

Göğüs büyütme ameliyatında hangi protezler kullanılır?

Göğüs büyütme ameliyatlarında göğsün içerisine anatomik yapıya uygun bir şekilde protez yerleştirilmesi gerekir. Bu protezler, sağlık piyasasında birçok markada, birçok şekilde bulunabilmektedir ve elbette göğüs büyütme estetiğinde esas olan, bir sürü protez içerisinde size en uygun şekli seçebilen ve sizin için en iyi kalitedeki protezi kullanacak doktoru bulmaktır. Göğüs büyütme ameliyatlarında kullanılan iki tip protez vardır. Bunlardan birincisi içi tuzlu su dolu olan su bazlı protezlerdir. Diğeri ise silikon jelle dolu olan protezdir. İkisi de belli bir şekilde durmaları için dış kısımları silikon… Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı.

Göğüs büyütme ameliyatı nasıl yapılır?

Kalıtsal ya da hormonal nedenlerle, göğüslerinin küçüklüğünden şikayetçi olan kadınlar için estetik en uygun çözümlerden biri. Gitgide daha çok kadına hitap eden bu estetik operasyonu nasıl gerçekleştiğini merak ediyor musunuz? Tam teşekküllü bir hastane tercih etmeniz gereken bu ameliyat, genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Göğüs ucundan, altından ya da koltuk altından yerleştirilecek proteze göre bir kesi atılır ve ardından bu kesi genişletilerek protez göğsün içine yerleştirilir. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı.

Göğüs büyütme ameliyatı kimlere yapılır?

Göğüsler, ergenliğin sonuna kadar gelişen, sonrasında gelişimi duran, doğum, kilo alma ya da hormonal değişimlerle zaman içerisinde büyüyen ya da küçülen yumuşak dokulardır. Estetikte bu kadar büyük bir yer kaplamasının sebebi ise doğurganlığı temsil etmesi ve cinsellikte önemli bir yer tutmasıdır. Öncelikle şunu söylemeliyim ki, 18 yaşından küçükseniz (tıbbi bir zorunluluk olmadığı takdirde), yakın zamanda aşırı kilo verme gibi bir planınız varsa (mide kelepçesi, mide küçültme işlemleri vb.) ya da hamile kalma planınız varsa, ya da hali hazırda bir bebek emziriyorsanız göğüs büyütme ameliyatı için uygun bir aday değilsiniz. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı.

Ameliyatsız burun estetiği nedir?

Burun, yüzümüzdeki en önemli bölgelerden biridir. Bu nedenle dünya genelinde, cinsiyet ayrımı yapmadan en çok uygulanan estetik operasyon burun estetiğidir. Yüzün tam odak noktasında bulunan ve kişinin ifadesini doğrudan etkileyen burun estetiği için artık ameliyatsız bir estetik yöntemi de mümkün. Ameliyatsız burun estetiği aslen bir dolgu uygulamasıdır. Nefes alıp vermede herhangi bir sorun hissetmeyen ve operasyona ihtiyaç duymayan, burnunun büyüklüğüyle fazla sorun yaşamayan, genelde kemerli burunlar için kullanılan bu yöntem, travma sonucu bozulan, ya da önceden yapılan estetiği beğenmeyen kişilerde rötuş olarak da uygulanır. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı.

Dudak dolgusunu kimler yaptırabilir?

Estetik operasyonlara başlama yaşı, herhangi bir sağlık problemi olmadığı sürece 18dir. 18 yaşına kadar velisinden izin alan kişi de estetik operasyon için uygun bir aday olabilir fakat birçok doktor zorunlu olmadığı sürece reşit olmadan önce estetik operasyona sıcak bakmamaktadır. Dudak dolgusunda da durum aynen böyledir. 18 yaşından itibaren dudak dolgusu işlemi için uygun bir adaysınız. Ancak yine de dudak dolgusunu yaptırabilecek kişiler kesin çizgilerle belirlenmiştir. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı.

Yüz kırışıklıkları hangi operasyonlarla giderilir?

Her yaşın bir güzelliği var, evet doğru. Ama zaman geçtikçe yüzümüze iyice yerleşen bu kırışıklıkların da bir güzelliği var mı? Yaşanmış iyi kötü tüm anılarımızı bize her sabah aynada hatırlatan bu kırışıklıklar pek çok kadın için sevilmeyen bir ayrıntı. Estetik operasyon denince akla ilk gelen alanlardan biridir gençleşme operasyonları. Estetiği, gençliğe dönmek için iyi bir araç olarak görür kimi kadınlar. Haklılar mı? Hem de sonuna kadar… Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı.

Kırışıklıklar neden ve nasıl oluşur?

Geçen yılların en büyük kanıtı yüzümüzdeki çizgilerdir. Gençliğimizde bile inceden inceye kendini belli eden, mimiklerimizde ortaya çıkıp sonradan kaybolan bu çizgiler yaş ilerledikçe iyice yüzümüze yerleşirler. Bu kırışıklıkların yerleşmesini ertelemek mümkündür ama engellemek tam olarak mümkün değildir. Kırışıkların oluşmasının en büyük sebebi cildimizin elastikiyetini kaybetmesidir. Gençliğimizde esnek olan cildimiz her mimikten sonra kendini toparlar ve kalıcı çizgiler yaşlılığımıza kalır. Ancak cilt yaşlandıkça elastikiyetini kaybeder. Bu da mimik çizgilerinin gün geçtikçe daha çok cildimize yerleşmesine neden olur. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı.

Dudak botoksu nasıl uygulanır?

Botoks, yıllardan beri tıpta çeşitli hastalıkların tedavisinde aktif olarak kullanılan bir yöntem olup, artık tedavi yöntemindense kırışıklık karşıtı, yaşlılık karşıtı bir yöntem olarak akla gelmektedir. Kırışıklıklarla ilgili yapılabilecek en kolay operasyonlardan biri olan botoks kadınların en çok talep ettiği estetik müdahaleler arasındadır. Yaşlanma belirtilerimiz ilk olarak göz çevremizde başlar. Kıstığımız, gün içerisinde defalarca açıp kapattığımız göz kapaklarımız bu hareketliliği çok kısa bir sürede çizgilerle, kaz ayaklarıyla ve sarkmalarla göstermeye başlar. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı.

Yanık tedavisi nasıl yapılmaktadır?

Yanık çok kötü sonuçlara yol açan bir yaralanma türüdür. Sonuçları, görsel açıdan oldukça rahatsızlık verici ve fonksiyonel anlamda sakat bırakıcı niteliktedir. Bu bir kader değildir! Kişinin kendi dokuları kullanılarak yanık izleri azaltılabilmekte ve hareket serbestisi sağlanabilmektedir. Yanık sonrası oluşan her türlü şekil bozukluğu tamamıyle düzeltilmekte ya da en azından eski durumuna göre çok daha iyi bir hale getirilmektedir.  Bu uzun olabilecek bir süreçtir ve kişilerin topluma kazandırılması için sabırla en erken zamanda plastik cerrahi ameliyatlarına başlanması gerekmektedir. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Borman cevapladı.

Karın germe ameliyatları hangi durumlarda tercih edilir? 

Karın germe ameliyatları sarkan karın derisi ve gevşemiş olan karın duvarını düzeltmek için yapılan bir ameliyattır. Çok belirgin bir değişim sağlayan ve vücudun fit görünmesine yol açan bir ameliyattır. Ameliyat izi külot içerinde kalmakta ve kişiyi rahatsız etmemektedir. Karın ve bel bölgesinin incelmesi kişinin daha rahat hareket etmesine yardımcı olmaktadır. Böylelikle kişiler daha aktif ve enerjik bir hayat sürmeye başlamaktadır. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Borman cevapladı.

Erkeklerde meme büyümesi “Jinekomasti“

Erkeklerde kadın tipi meme büyümesi ile ortaya çıkan bu sorun, erkeksi vücut şeklinin bozulmasına neden olmakta ve düzgün bir erkek vücudunun önünde engel olarak karşımıza çıkmaktadır. Spor yapmakla veya diyete girmekle çözülemeyen bu sorunun tek çaresi küçük cerrahi girişimlerdir. Ciddi deri fazlası olmayan durumlarda, meme başı etrafında belirgin olmayan küçük kesilerle liposuction yaparak veya doku çıkarma yöntemleri ile çok iyi sonuçlar elde edilmektedir. Deri fazlası olması durumunda ise fazla derinin bolluğu giderilmekte ve arzu edilen şekil verilmektedir. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Borman cevapladı.

Dudak estetiği

Dudaklar yüzümüzün en çok dikkat çeken unsurlarından biridir. Genellikle ince olmaları dolayısıyla dikkatimizi çeken bu yapılar, çeşitli dolgu malzemeleri kullanılarak veya kişinin kendi dokuları yardımıyla kalınlaştırılmakta ve yüz daha çekici bir hale getirilmektedir. Kalın olan dudaklar ise küçük cerrahi girişimlerle inceltilip daha kibar bir şekle dönüştürülmektedir. Dudak sınır düzensizlikleri farklıestetik işlemlerle düzeltilmektedir. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Borman cevapladı.

Göz kapağı estetiği

Yaş ilerledikçe göz kapakları sarkmakta ve torbalar oluşmaktadır. Göz kapağı estetik ameliyatı lokal anestezi altında yarım saatte yapılabilen bir işlemdir. Bu işlem sonucunda gözlerin canlılığı ortaya çıkmakta ve yorgun bakış durumu kaybolmaktadır. Yüz gençleşmesinin en önemli komponentlerinden birini oluşturan göz çevresi gençleştirilmesi estetik anlamda çok iyi sonuçlar aldığımız bir alandır. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Borman cevapladı.

Burun estetiği ameliyatı

Burun estetiği dikkat edilmesi gereken en önemli ameliyatlardan birisidir. Kişinin yüzüne yakışacak şekilde ve doğal görünecek bir tarzda burun estetiği yapılmalıdır. Kişinin yüz görünümü olumlu anlamda değişmekte ve öz güvenini artırmaktadır. Nefes almakla ilgili sorunu olanların da aynı ameliyatta rahat nefes almaları sağlanmaktadır. Ameliyat öncesi iyi bir burun analiz ve soruna yönelik işlemler istenilen sonucu vermektedir. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Borman cevapladı.

Ameliyatsız yüz germe işlemi nedir?

Odaklanmış Ultrason teknolojisi kullanan HIFU cihazları sayesinde şişlik, morluk ve ağrı olmadan yarım saatte yüz dokularının sıkılaştırılması ve gençleştirilmesi sağlanmaktadır. Yüzde kollajen yapımı uyarılmakta ve 3 ay kadar gençleşme süreci devam etmektedir. Sonrasında 1-2 yıl kadar etkinliği sürmektedir. İdeal olarak senede bir kez, tek seans olarak yapılmakta ve sonuç hemen ortaya çıkmaktadır. İşlem sonrasında kişi rahatlıkla işine veya sosyal ortamına dönebilmektedir. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Borman cevapladı.

Yüz germe ameliyatı

Yaşlanmanın dışa yansıyan en önemli bölümü, yüzümüzde zamanla oluşan sarkma ve kırışıklıklardır. İnsan kendini bu kadar genç hissederken yüzde meydana gelen bu değişim çok büyük rahatsızlık verir. Kulak içinden başlayan ve kulak arkasına dönen kesilerle yapılan yüz germe ameliyatı sonrasında oluşan izler görülemeyen yerlerde gizlenmektedir. Yüz sarkıklığı ve kırışıklıklar kişinin yüz ifadesini bozmadan doğal bir şekilde düzeltilmektedir. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Borman cevapladı.

Estetik operasyonlarla vücut şeklini düzeltme

Estetik ameliyatlar ve liposuction sayesinde arzu edilen vücut şekline kavuşmak artık mümkündür. Karın, bacaklar ve kollardaki sarkma, basenlerde ve bel bölgesinde yağ dokusu birikimi, vücut şekillendirme ameliyatlarıyla düzeltilmektedir. Bu işlemler sayesinde ideal vücut şeklini elde ediyoruz. Kişinin giydiği giysilerin yakışması özgüveni artırmakta ve sosyal anlamda daha başarılı olmasını sağlamaktadır. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Borman cevapladı.

İdeal meme küçültme estetiği

Memelerin büyük olması hem sağlık hem de estetik anlamda kişiye sorun oluşturmaktadır. Meme küçültme ameliyatı, kişiyi ideal boyutlarda memelere sahip olması yanında kambur duruş vaziyetinden ve ağırlık taşımaktan da kurtarmaktadır. Ameliyat izleri sütyen içerisinde kalmakta ve kişiyi rahatsız etmemektedir. İdeal boyutların elde edilebilmesi için ameliyat öncesi bazı ölçümlerin yapılması gerekmektedir. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Borman cevapladı.

Meme büyütme estetiği

Kadınlık sembolü olan memelerin gelişmediği veya küçük olduğu her durumda meme büyütme estetiği yapılabilir. Memeler, vücut ölçülerine uygun bir şekilde ve ideal boyutlarda planlanır. Silikon implantlar kullanılarak yapılan bu ameliyatlarda doğal ve dolgun meme anatomisi elde ediyoruz. Ameliyat izleri belirgin olmaz ve görülemeyecek yerlere gizlenir. Tüm hastaların memnun olacağı sonuçları elde etmek esastır. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Borman cevapladı.