ekonomi – Sözcü TV

ekonomi

Kategori
elonmusk880

‘Bitcoin’in yaratıcısı Elon Musk’

Çağımızın dahi girişimcisi olarak lanse edilen ve SpaceX, Hyperloop gibi birçok projenin arkasındaki isim olan Elon Musk’a dair yeni bir iddiada bulunuldu. Eski SpaceX çalışanı Sahil Grupta, Musk’ın Bitcoin’in kurucusu olduğunu belirtti.

Kategori
z21sd

ODTÜ ekonomi mezunu ekonomi sorusunu bilemedi

Kim Milyoner Olmak İster adlı bilgi yarışmasına katılan ODTÜ ekonomi mezunu Naci Hacıbaşıoğlu bir ekonomi sorusuna cevap veremeyerek yarışmadan çekildi. Ekonomi mezunu olması ve ODTÜ’yü bitirmesiyle ilgili olarak bir ekonomi sorusuna cevap veremeyen Hacıbaşıoğlu sosyal medyada da alay konusu oldu. İşte yarışmadaki o anlar…

Kategori
DS3D3D

”Bu krizleri de aşacak güçteyiz”

Başbakan Ahmet Davutoğlu Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen DEİK Dünya Türk Girişimciler Kurultayı Gala Yemeği’ne katıldı. Başbakan Davutoğlu, “Bugün bizim, Türkiye için birinci önceliğimiz güven ve istikrardır. Türkiye’deki demokratik siyaseti, güven ve istikrarı gözümüzün ışığı gibi koruyacağız. Ekonominin geleceği de toplumsal barışın geleceği de güven ve istikrarın korunmasına bağlıdır. Bunun için de yerinde sayan değil, hedefleri olan ve o doğrultuda sürekli ilerleyen, gelişen bir ülke olmak zorundayız” dedi.

Kategori
yunanistan

Yunanistan krizle boğuşuyor

Eurogroup’un mali yardım süresini uzatmayı reddetmesi üzerine salı günü IMF’ye 1.6 milyar euro ödemesi gereken Yunanistan’da kriz yarattı. Paniğe kapılan halk, paralarını çekmek üzere bankalara koştu. Bunun üzerine Mali İstikrar Konseyi, Atina Borsası’nın ve bankaların açılmaması kararını aldı. Bankaların 5 Temmuz referandumuna kadar kapalı kalması bekleniyor.

Kategori
yennn

Kemal Derviş: “Kriz olmayacak…”

CNN TÜRK’te Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan’ın konuğu olan 57. Hükümet’in Ekonomi Bakanı ve olası CHP iktidarında Ekonomi Bakanlığı yapacak olan Kemal Derviş, Türkiye ekonomisiyle ilgili değerlendirmede bulundu.

Kategori
berguzar

Bergüzar Korel isyan etti

Karadayı dizisinin Hakime hanım’ı Bergüzar Korel geçtiğimiz gece Cihangir Leyla’da oyuncu arkadaşı ile eğlendi.Mekandan ayrılmak için dışarı çıkan Korel’i bekliyen Haberciler tam sorularını sorup Kurabiye diyeceklerdiki Korel ” Artık kurabiye görmek duymak istemiyorum sıkıldım ” başka sorular ile gelin dedi.Geçtiğimiz günler’de İnternette izlenme rekorları kıran Halit Ergenç’e yapılan Klip sorulunca Korel ” Aaa hiç haberim yok nerde nezaman yapılmış hiç görmedim duymadım’da eve gidince bakarım” diyerek aracına binerek Cihangirden ayrıldı.

Haber: Mustafa DERYAHAN

Kamera: Çağatay GÜRÜCÜ