Dubai – Sözcü TV

Dubai

Kategori

Abu Dabi’de sis yüzünden onlarca araç birbirine girdi

Abu Dabi-Dubai yolunda yoğun sis nedeniyle film sahnelerini aratmayan bir kaza yaşandı. Zincirleme kazayı fark etmeyen TIR sürücü, dehşet veren görüntülerin ortaya çıkmasına sebep oldu.

Kategori

Dubai’deki festival gökyüzünü büyüledi

Havacılık sektörünün önde gelen fuarlarından olan Dubai Air Show bitti. Sosyal medya ise fuarda çekilen bu görüntüyü konuşuyor. Gösteri uçaklarının havada süzüldüğü görüntüler sosyal medyada kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori

Özel Boeing uçağındaki ‘eşsiz’ konfor dizaynı

Dünyanın ilk özel Boeing 787 Dreamliner uçağı Dubai Air Show’da ayrıntlarıyla görüntülendi. Sosyal medya platformlarında paylaşılan ve uçağın konforuna ait dizaynı gözler önüne seren video kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori

Meryem Uzerli’nin fotoğraf çekiminden görüntüler

Meryem Uzerli Dubai’de fotoğraf çekimi gerçekleştirdi. Uzerli, dergi için yapılan çekimden kısa bir videoyu instegram sayfasında paylaştı.

Kategori

Kaza anında uçakta büyük panik yaşandı

Dubai’de Emirates Havayolları’na ait Boeing 777 tipi dün iniş sırasında kaza yapmıştı. 282 yolcu taşıyan uçağın alev aldığı sırada kabinde yaşanan panik kameralara yansıdı. Kazada yolcular yara almadan tahliye edildi.

Kategori

Dubai’de uçak kazası

Dubai’de Emirates Havayolları’na ait Boeing 777 tipi bir uçak hasarlı iniş gerçekleştirdi. Uçağın alev aldığı bildirilirken, tüm yolcuların güvenli bir şekilde tahliye edildiği öğrenildi. Kaza, Dubai Uluslararası Havalimanı’nda yerel saatle 12:45’te gerçekleşti. 275 yolcu ve mürettebat taşıyan uçağın, Hint şehri Trivandrum’dan Dubai’ye gittiği belirtildi. Uçağın iniş takımlarının yere temas etmeden önce tam olarak açılmamış olabileceğine dair haberler geliyor.

 

Kategori

Dünyanın ilk yüzen evi suya indirildi

Dubai dünyanın ilk yüzen evini suya indirdi. Sağlamlığı ile bilinen kompozit maddeden yapılan evlerin ağırlıkları 200 tondan fazla. Yüzen evlerin yapımı devam ederken şu an 60’ın üzerinde ev bulunuyor ve 10 tanesi de satılmış durumda. 3 katlı olan evler denizin içindeki muhteşem yaşamı keşfetmenizi sağlıyor.

Kategori
Hovarboard ile ölüme sürüş

Hoverboard ile ölümüne sürüş

Dubai’de amatör kamera ile çekilen görüntüler izleyenleri hayrete düşürdü.Sherstyachenko showcased adlı genç gökdelenin balkonunda Hoverboard sürdü. Metrelerce yükseklikte tehlikeli hareketler yapan genci izlemenin bile korkuttuğu o anları arkadaşı kamera kaydına aldı.

Kategori

Rusya’da uçağın düşme anı kamerada

Dubai merkezli düşük maliyetli havayolu FlyDubai’ye ait Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı Rusya’da Rostov-on-don Havalimanı’na iniş sırasında düştü. Kazada 61 kişi hayatını kaybetti.

Kategori

Somali’deki uçağın patlamasından sonraki dehşet görüntüler ortaya çıktı

Somali’den Cibuti’ye giden Dubai’nin Daallo Havayollarına ait Airbus A321 tipi uçağı, yolcu kabininde meydana gelen patlamadan sonra Mogadişu Aden Abdulle Havalimanına’na dün acil iniş yapmıştı. Patlamada bir kişi hayatını kaybettiği açıklandı. Uçakta yolcu kabininde meydana gelen patlamanın hemen sonrasında yaşanan dehşet anları ise saniye saniye kaydedildi.

Kategori

Dubai’deki 63 katlı gökdelende yangın çıktı

Dubai’de dünyanın en büyük büyük binasının yanındaki lüks otelde yangın çıktı, yangın bütün binayı kapladı yangını söndürme çalışmalarının devam etmekte olduğu öğrenildi.

Kategori

Annesine öyle bir şaka yaptı ki…

Oğlunun annesine Dubai’de yaptığı bu çılgın şaka, sosyal medyada bir günde milyonlarca kez izlendi. Sonunda annesinin de oğluna yaptığı baygınlık numarası da işin en sürpriz noktası oldu.

Kategori

Ferrari Show’u hüsranla bitti

Dubai’de lüx otomobili ile gezen bir kişi trafik ışıklarında beklerken Show yapmaya çalışırken aracın egzozundan çıkan kıvılcımlar aracın tutuşmasına neden oldu.

Kategori

Paris Hilton’a “uçak düşüyor” şakası yapılırsa…

Dubai’de bir otel açılısına katılan Paris Hilton’a, ‘Kontrol Ramez’de’ adlı şaka programını yapan Mısırlı oyuncu Ramez Galal tarafından akıl almaz bir şaka yapıldı.