doğum günü – Sözcü TV

doğum günü

Kategori

En talihsiz doğum günü kazaları

Herkesin en özel günlerinden biri olan doğum günleri hep güzel geçsin istenir. Fakat bu her zaman böyle gerçekleşmiyor. Hatta bazen insanlar en güzel anında bile çok talihsiz şeyler yaşayabiliyor. Bizde sizler için doğum günlerinde yaşanan talihsiz kazaları sıraladık.

Ölen babasından öyle bir hediye aldı ki

16. yaş gününde hayatını kaybeden babasından bir hediye ve not alan Johnny’in yaşadığı hissiyat unutulmayacak düzeyde… Uzun zamandır istediği gitarı karşısında gören kişinin görüntülerini mutlaka izleyin

Mavi Gözlü Dev 115 yaşında…

Nâzım Hikmet Ran siyasi düşünceleri yüzünden defalarca tutuklanmış ve yetişkin yaşamının büyük bölümünü hapiste ya da sürgünde geçirmiştir. Şiirleri elliden fazla dile çevrilmiş ve eserleri birçok ödül almıştır.

Yasaklı olduğu yıllarda Orhan Selim, Ahmet Oğuz, Mümtaz Osman ve Ercüment Er adlarını da kullanmıştır. İt Ürür Kervan Yürür kitabını Orhan Selim imzasıyla çıkarmıştır Türkiye’de serbest nazımın ilk uygulayıcısı ve çağdaş Türk şiirinin en önemli isimlerindendir.

Uluslararası bir üne ulaşmıştır ve dünyada 20. yüzyılın en gözde şairleri arasında gösterilmektedir. Şiirleri yasaklanan ve yaşamı boyunca yazdıkları yüzünden 11 ayrı davadan yargılanan Nazım Hikmet, İstanbul, Ankara, Çankırı ve Bursa cezaevlerinde 12 yılı aşkın süre yattı. 1951 yılında Türk vatandaşlığından çıkarıldı; ölümünden 46 yıl sonra, 5 Ocak 2009 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile bu işlem iptal edildi.

Kategori

Meksika’daki olaylı partide bir kişi öldü

Meksika’da günün olayı haline gelen, binlerce kişinin katıldığı doğum günü partisinde bir kişi yaşamını yitirdi. Kızları Rubi Ibarra Garcia’nın 15’inci yaşı için planladıkları doğum günü partisi için video şeklinde bir davetiye hazırlayıp Facebook’a yükleyen aile büyük pişmanlık yaşamıştı. Zira video Facebook’ta viral haline gelmiş ve 1.3 milyon kişi doğum günü partisine katılacağını belirtmişti . San Luis Potasi eyaletindeki küçük bir köyde düzenlenen doğum günü partisine, Facebook’tan davet alan binlerce insan katıldı. Ancak yaşanan bir olay partinin görkemine gölge düşürdü. Yapılan at yarışı sırasında bir kişi yaşamını yitirdi. 66 yaşındaki Felix Pena isimli bir kişi yarış sırasında at tarafından ezilerek öldü. Başka bir kişi ise at yarışının yapıldığı alana düşünce bacağını kırdı ve hastaneye kaldırıldı.

Kategori

Doğum gününde eşine araba aldı

Eşine doğum gününde sürpriz yaparak araba alan adam ve hediye karşısında göz yaşlarına hakim olamayan kadın izleyenleri şaşırtmakla beraber aynı zamanda da kıskandırıyor.

Kategori

Onsuz 23 yıl: Yaşasaydı…

Uğur Mumcu’yu bombalı bir saldırıda kaybedeli 23 yıl oluyor. 17 tane ödülü olan yazar yaşasaydı bugün 74’üncü yaş gününü kutlayacaktı.

Kategori

Rüzgar, şişme evi elektrik tellerine uçurdu

New York’ta yaşanan olayda, bir çocuğun doğum günü için getirilen bu şişme ev evin bahçesinden şiddetli rüzgar nedeniyle havalanıyor. O an içinde kimsenin bulunmadığı şişme ev bir müddet sonra elektrik tellerine çarparak durabiliyor. Neyse ki herhangi bir elektrik kazası olmamış, ancak görüntüler yeterince ürkütücü gözüküyor.

Kategori
Adile Naşit gülüşüyle içimizi ısıtıyor..

Adile Naşit gülüşüyle içimizi ısıtıyor..

Türk sinemasının unutulmaz oyuncularından Adile Naşit, büyük küçük herkesin gönlünde taht kurmayı başardı.Doğum gününde onu tekrar kahkahaları ve bize bıraktığı gülen yüzüyle hatırlatmak istedik.

Kategori
Adele'den Türk hayranına doğum günü sürprizi!

Adele’den Türk hayranına doğum günü sürprizi!

Adele, Amsterdam konseri sırasında Türk hayranına unutulmayacak bir doğum günü kutlaması yaptı.  Sahneye davet ettiği büyük hayranı Murat Balçık’a nereli olduğunu soran ünlü şarkıcı, Türk olduğunu öğrenince boynuna sarılıp kendi ailesinin bir kısmının da Türk olduğunu söyledi.

Kategori

Üflediği doğum günü pastası bir anda alev aldı

ABD’de aile arasında yapılan bir doğum günü kutlaması az kalsın faciayla sonuçlanıyordu. İnternet paylaşım sitelerinde yayımlanan görüntülere göre, adının George olduğu öğrenilen genç annesi tarafından masaya getirilen doğum günü pastasındaki mumlara üfleyince pasta bir anda alev aldı.

Kategori

Murat Boz, Aslı Enver’in doğum gününü böyle kutladı

Murat Boz sevgilisi Aslı Enver’in 32. doğum gününü Instagram’dan yayınladığı bir video ile kutladı. Videoda sözleri “İyi ki doğdun, iyi ki varsın” olan şarkıyı seslendiren Murat Boz videonun sonunda ise sevgilisi ile kendisinin fotoğrafını yayınladı.

Kategori
Eser Yenenler'e canlı yayında doğum günü sürprizi

Eser Yenenler’e canlı yayında doğum günü sürprizi

3 Adam’ın 13 Şubat 2016 günü yayınlanan bölümünde gece yarısı 12’den sonra 14 Şubat doğum günü olan Eser Yenenler’e birbirinden ünlü isimler doğum günü tebriği gönderdiler.

Kategori
Sevgilisine, ünlülerinde katıldığı doğum günü klibi hazırladı

Sevgilisine, ünlülerinde katıldığı doğum günü klibi hazırladı

Konya’da 31 yaşındaki Ersin Genç, sevgilisinin doğum gününü sanatçı Gülben Ergen’in de katıldığı bir kliple kutladı.Ersin Genç, bir süredir birlikte olduğu sevgilisi Merve Çoker’in doğum gününü farklı bir şekilde kutlamak için bir prodüksiyon şirketiyle anlaşarak klip hazırladı. Klipte, sanatçı Gülben Ergen, sokak sanatçıları ve İskoçyalı turistlerin “Ersin Merve’yi çok seviyor. Doğum günün kutlu olsun.” mesajları yer aldı. Klipte ayrıca, Boğaziçi Köprüsü’ne ‘Seni seviyorum, iyi ki varsın.’ şeklinde lazerle yansıtılmış yazının yanı sıra çiftin birlikte çektirdikleri fotoğraflarda bulunuyor.

Kategori

Doğum günü kutlaması kabusa döndü

Yurt dışında yaşanan bu olayda, doğum günü sürpriziyle karşılaşan gencin sevinci tam anlamıyla burnundan geliyor. İçi helyumla dolu olan uçan balonlar, pastanın yanan mumlarıyla birlikte alev alıyor ve korku dolu anlar yaşanıyor.

Kategori
18. yaşına girişini çılgınca kutlayan adanalı genç

18. yaşına girişini çılgınca kutlayan adanalı genç

18. yaşına girişini geri sayımla bekleyen genç reşit oluşunu ilginç dansıyla kutluyan gencin 10’dan geriye sayarak reşitim demesiyle başlıyor. Boynundan Adana Demirspor atkısıyla dans eden genç sosyal medyada izlenme rekorları kırıyor.

Kategori

John Lennon’u doğum gününde sevgiyle anıyoruz: Hayal et

Tam 75 yıl önce bugün, 9 Ekim 1940’ta hayata gözlerini açan barış şarkılarının unutulmaz efsanesi John Lennon’u sevgi ve saygıyla anıyoruz…

Kategori

Yaramaz çocuk Müller!

Bayern Münih, Thomas Müller’in doğum gününü, oyuncunun aykırı görüntülerinden oluşan bir video kliple kutladı.

Kategori

Ünlü çift kameralardan kaçamadı!

Ekim 2014’te ilk bebeklerini kucağına alan Ashton Kutcher ve Mila Kunis çifti, Mila Kunis’in 32. doğum gününü kutlamak için gittikleri restaurant çıkışında görüntülendi. Basının yoğun ilgisiyle karşılaşan çift Ashton Kutcher’ın kullandığı araçlar mekanı terketti.

Kategori

Doğum gününü su altında böyle kutladılar

Bugüne dek suyun altında doğum, suyun altında evlilik teklifi hatta sevgililer günü kutlaması yapıldı ama ‘pasta kesildiği’ hiç görülmemişti. İşte bu ilginç kutlamaya dalış kulübü öğrencileri imza attı. Günümüzde hayaller sınır tanımıyor. Hayallerin gerçeğe dönüşmesine en fazla eşlik eden mekanların başında ise denizin altı geliyor. Denizin gizemi insanoğlunu kendine çekerken, gelecek yıllarda su altında otellerde tatil yapmak da mümkün olacak görünüyor. Bugüne dek su altında doğum, evlilik teklifi hatta sevgililer günü gibi birçok etkinlik gerçekleştirilmişti. Denizin derinliklerinde bu kez  ‘pasta’lı doğum günü kutlaması yapıldı. Dream of Divers Dalış Kulübü öğrencileri, öğretmenleri Savaş Bakırtaş’ın 43.yaşını dalış esnasında sürpriz bir doğum günü ile kutladı.

Kategori

Önce trolleyip sonra sevince boğdu

Oğlunun doğum günü adına ona sürpriz yapıp bir de hediye alan anne, daha öncesinde oğlunu küçük bir şakayla zor duruma düşürdü. Annesinin kızgın tavrı karşısında şaşkına dönen çocuk, daha sonrasında ise olanlara inanamadı ve annesine sarıldı.

Kategori

Sevimli bebekler pasta yerse…

Yeni yaşlarına giren sevimli bebekler annelerinin hazırladığı pastayı parçalayarak elleriyle yedi. İşte o sevimli bebeklerin en komik halleri..