doğum – Sözcü TV

doğum

Kategori

Doğum günü pastasını kesmek için ‘bomba’ çözüm

Sosyal medya platformu “Useless Duck Company” şirketinin yayınladığı video doğum günü pastalarını eşit ve düzgün kesemeyenlere komik bir alternatif sunuyor.

 

Habere ulaşmak için tıklayın!

Kimdir: Aşık Veysel

Türk Halk Müziğinin ve aşık geleneğinin son büyük temsilcilerinden olan Aşık Veysel 25 Ekim 1894 yılında doğdu. Birçok sanatçıyı etkileyen Veysel müzik tarzıyla ve kendi iç dünyası hakkındaki söylemleriyle coğrafyanın unutulmaz isimlerinden biri hâline geldi.

Kategori

Onun doğum günü hiç bitmiyor

Her gün doğum günü kutlarsanız ne olur? Erkek arkadaşı tarafından her dışarıya çıktıklarında doğum günü kutlanan kız buna yanıt veriyor.

Kategori

Bebek bukelemunun doğumu…

Bukelemunlar nasıl doğar biliyor musunuz? Bebek bukelemunun kabuğundan yavaş yavaş çıkarak canlanması o kadar sevimli ki, gülümsememek mümkün değil…

Kategori

Canlı yayında doğurdu

Rob Kardashian’ın sevgilisi 28 yaşındaki Blac Chyna, canlı yayında ‘doğurdu’. Dream Renee Kardashian adını verdiği bir kızı olan mankenin yanında Kim Kardashian da vardı. Mannequin Challange’ adı verilen yeni video trendi, 2016’da viral oldu. O an yapıyormuş gibi ‘anı canlandırma’ tekniği, canlı yayınlarda çok kullanılıyor. Kardashianlar da bunu en iyi kullanan aile aslında. Bu arada, Blac Chyna gerçekten doğurdu. Ama, burada gördüğümüz gibi değil… Chyna, sezaryen yaptı. Burada gördüğümüz ise normal doğum ‘pozları’…

Kategori

Ambulansta doğurttu, bağrına basıp hayatta tuttu

Erzurum il merkezine 183 kilometre uzaklıktaki Karaçoban ilçesinden Nenehatun Kadın Doğum Hastanesine sevk edilen ikiz bebeklere gebe Seher Işık, yolda ambulans içerisinde erken doğum yaptı. Bebeklerden biri dünyaya gelirken diğeri rahimde yan durduğu için doğumu gecikti. Dünyaya gelen bebeği hayatta tutabilmek için ambulansta görevli Karaçoban Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Sefer Başpınar, yoğun çaba sarf etti. Yeni doğan bebeği hipotermiden korumak için kendi göğsüne saklayarak vücut ısısını koruyan Dr. Sefer Başpınar, bu şekilde bebeğin hayatta kalmasını sağladı. Ambulansın Nenehatun Kadın Doğum Hastanesine ulaşması üzerine anne Seher Işık, ameliyata alınarak sezeryanla ikinci çocuğunu da dünyaya getirdi.

Kategori

Yunus balığının doğum yaptığı o anlar!

Chicago’daki Shedd Akvaryumu’nda ‘Katrl’ isimli anne yunus, doğum sancıları ile dolanmaya başladıktan bir süre sonra başarılı bir şekilde doğumunu gerçekleştirdi. O sırada akvaryumda bulunan şanslı görevliler ise yunusun doğum anına an be an tanıklık ettiler.

Kategori

Hastanede anne ve gebelere ücretsiz otel

Kahramanmaraş’ta ulaşımın zor olduğu bölgelerde yaşayan hamile kadınlar doğum öncesini, bebekleri hastanede tedavi edilen anneler ise doğum sonrasını hastane otelinde ücretsiz geçiriyor.

Kategori

Uçak yolculuğu sırasında doğum yaptı

Çin hava yollarına ait uçağın Tayvan’dan LA’a giderken ki 14 saatlik yolculuğun 6.saati içindeyken Çinli kadının doğum sancısı başladı.olayı öğrenen uçak kaptanı alaska’ya acil iniş yapmak zorunda kaldı. ve uçak inişten 30 dakika önce kız çocuğu dünyaya geldi.

Doğum sonrası anneler ne zaman estetik operasyonu yaptırabilirler?

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Deniz Küçükkaya cevaplıyor; Doğum sonrası anneler ne zaman estetik operasyonu yaptırabilirler? Doğum sonrasında yapılacak olan en erken estetik müdahaleler altı ay sonrasında yapılabilir. İdeal süre ise bir yılın geçmesidir bu genelde karın bölgesi için yada mevcut yağ fazlalıkları için  söylenen sürelerdir, bunun haricinde özellikle memeyle ilgili müdahaleler elbetteki emzirme süreci tamamlandıktan sonra yapılması gerekir bu durumda en az emzirme süreci bittikten sonra altı aydır.  www.denizkucukkaya.com

Kategori

Hamile kadının yunuslarla muhteşem etkileşimi

Hawaii  Big Island’da denizde doğum yapmak isteyen 38 haftalık hamile bir kadının yunuslarla kurduğu muhteşem iletişim kameralara yansıdı.

Kategori

Arabada doğurdu! İşte doğum anı

ABD’de yaşayan çiftin hastaneye giderken yolda arabada gerçekleşen beklenmedik doğum dakikası dakikasına kameraya yansıdı. Yeni doğum yapan annenin şaşkınlığı dikkatlerden kaçmadı.

Kategori

Fazla kilolardan kurtulmuş

Yaklaşık birkaç ay önce doğum yapan Dilruba Çelepçi, aldığı aşırı kiloları atmış gözüküyor. Doğum sonrası aşırı kilo alan Dilruba Hanım, önceki gece Asmalı’da bir mekandan arkadaş gurubu ile çıkarken görüntülendi. Göbeği açık bir kıyafet ve beline kadar çektiği dar bir pantolon giyen Çelepçi, basın mensuplarına adeta “nasıl iyi zayıflamışmıyım?” der gibi poz verdi.

Haber: Mustafa DERYAHAN

Kamera: Çağatay GÜRÜCÜ