diyarbakır – Sayfa 13 – Sözcü TV

diyarbakır

Kategori

Davutoğlu’ndan patlama için ilk açıklama

Davutoğlu: “HDP’ye geçmişte yapılan bazı saldırıları, Adana’da, Mersin’de nasıl faili bulmuşsak, bunun bir saldırı mı, kaza mı olduğu belli değil ama, ne varsa arkasında çıkaracağız, hesabını da sorarız” dedi.

Kategori

HDP mitinginde patlama!

Diyarbakır’da HDP’nin İstasyon Meydanı’nda düzenlediği miting alanındaki trafoda patlama meydana geldi. Alınan ilk bilgilere göre patlama nedeniyle yaralananların olduğu öğrenildi.

Kategori

Diyarbakır’da Galatasaray bayrağı yaktılar!

Süper Lig’de bitime bir hafta kala Fenerbahçe’nin deplasmanda Başakşehir ile 2-2 berabere kalmasının ardından şampiyonluğunu ilan eden Galatasaray taraftarları, Diyarbakır’da şampiyonluğu coşku içinde kutladı. Kutlamalara engel olmak isteyen ve ellerinde Kuzey Irak’da bölgesel yönetimin kullandığı Kürdistan bayrakları bulunan bir grup ise Galatasaray bayrağını yaktı.

Kategori

Mursi’ye idam, protestosunda olaylar çıktı

DİYARBAKIR’da Hür Dava Partisi’nin de destek verdiği sivil toplum örgütleri tarafından Mısır’da aralarında devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin de bulunduğu 106 kişiye verilen idam cezasının protesto edilmesi için düzenlenmek istenen yürüyüşe polis müdahale etti. Olaylarda 11 polis yaralandı.

Kategori

İlk yerli sismik araştırma gemisi, denizle buluşuyor

Tuzla’daki İstanbul Tersanesi’nde üretilen Türkiye’nin ilk yerli sismik araştırma gemisi MTA TURKUAZ, 28 Mart’ta Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katılacağı törenle denize indirilecek.