Diktatör – Sözcü TV

Diktatör

Kategori

Bir ülkenin faşizmle yönetildiğini nasıl anlarız?

Faşist denildiğinde hemen hepimizin aklına bir şeyler geliyor. Aşırı milliyetçi olan ve kendisinden başka hiçbir ırkın varlığına tahammül edemeyen insanları faşist olarak görüyoruz. Ama gerçek anlamda faşist ne demektir? Bir ülkenin faşizmle yönetildiğini nasıl anlarız? Bu aynı zamanda ülkede çoğunluğun faşist olduğu anlamına mı gelir?

 

Faşizm; fazlaca duyduğumuz, günlük hayat içinde de fazlaca kullandığımız ama toplum içindeki işlevini çok da net algılayamadığımız bir kavram. Sözlük yazarı “yazdiklarimin hepsi hayal urunudur”, bir ülkenin faşizan eğilimlerini açıklayan maddeleri aktarıyor bizlere.

*Yukarıdaki içerik https://seyler.eksisozluk.com sitesinden alınmıştır.

Kategori

”Hani diktatör dediğiniz Erdoğan var ya…”

İstanbul Sancaktepe’deki açılış programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Avrupa Birliği toplanmışlar bir toplantı yapmışlar. Ve o toplantıda müzakerelerin dondurulmasıyla ilgili bir karar almışlar. Sen bu kararı alsan ne yazar almasan ne yazar. Siz zaten 53 senedir bu kararları alıyorsunuz” dedi.

Kategori

AKP’li vekil: Kaçak Saray’da oturan diktatör

AKP’li vekil Bostancı, ”Kaçak Saray, orada oturan despot, orada oturan diktatör” demesi üzerine cümlesini bitirmesine verilmeden CHP’li milletvekillerince uzun süre alkış aldı.

Kategori

“Erdoğan’ın sistemine diktatörlük diyoruz”

Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir, “Türkiye’de başkanlık sisteminden söz ediliyor ama kafalar karışık. İnsanlar kendine gelen kısmını benimsiyor, oysa resmin bütüne bakmak gerekiyor.” dedi. Amerikan modelinde Başkan Obama ve karşısında bağımsız bir Meclis olduğuna dikkat çeken Özdemir, “Obama istediği yasayı Meclis’ten geçiremiyor. Benim anladığım kadarıyla Sayın Erdoğan’ın istediği ‘Ben varım, başka kimse yok’. Biz o sisteme ‘diktatörlük’ diyoruz. Demokrasi demiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kategori

”Diktatörün olduğu bir ülkede böyle soru soramazsın”

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen basın toplantısında Finli bir gazeteci Türkçe olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Halk sizden korkuyor. ‘Diktatör’ olduğunuzu söyleyenler var. Ne diyorsunuz?” diye sordu. Erdoğan ise “Diktatörün olduğu bir ülkede herhalde böyle bir soru soramazsınız” diye cevap verdi.

Kategori

Diktatör nedir?

Sosyal medyanın yeni fenomeni Özlem Bakdur ‘Nedir’ isimli hesaplarından paylaştığı videolarla dikkat çekmeye devam ediyor. Özlem Bakdur’un hazırladığı son videolardan birisi de ‘Diktatör nedir?’ oldu.

Kategori

Müjdat Gezen’in ‘Diktatör’ filminin galası Eskişehir’de yapıldı

Müjdat Gezen’in yazıp yönettiği ve rol aldığı, önümüzdeki kasım ayında vizyona girmesi beklenen ‘Diktatör’ adlı filmin galası Eskişehir’de yapıldı.

Kategori

Başbakanı ‘diktatör’ diyerek karşıladı

Letonya’nın başkenti Riga’da gerçekleştirilen Avrupa Birliği Doğu Ortaklığı Zirvesi’ne, Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker damga vurdu. Zira Juncker, Macaristan Başbakanı Viktor Orban sahneye çıktığı esnada, “Diktatör geliyor” ifadesini kullanarak şaşkınlık yarattı. Russia Today’de yer alan habere göre, sahneye çıktıktan sonra Orban’ı bir kez daha “Diktatör” diyerek selamlayan Juncker, başbakanla tokalaşmanın ardından yanağına da hafifçe vurdu. Orban ise bu şakaya gülerek karşılık verdi.

Kategori

CHP’de ön seçim heyecanı

CHP’li üyeler milletvekilli adaylarını belirlemek amacıyla, bugün 45 bölgede sandık başına gidiyor.