dijital – Sözcü TV

dijital

Kategori
elonmusk880

‘Bitcoin’in yaratıcısı Elon Musk’

Çağımızın dahi girişimcisi olarak lanse edilen ve SpaceX, Hyperloop gibi birçok projenin arkasındaki isim olan Elon Musk’a dair yeni bir iddiada bulunuldu. Eski SpaceX çalışanı Sahil Grupta, Musk’ın Bitcoin’in kurucusu olduğunu belirtti.

Kategori
Akıllı kalemde gelinen son nokta

Akıllı kalemde gelinen son nokta

Fiziksel yazı ürünlerine borçlu olan Moleskine, bu sefer işin dijital tarafına da el atıyor. Moleskine Smart Writing Set, elle alınan notları veya yapılan çizimleri dijital ortama taşıyor.

Kategori
ayna

Alışverişte yeni bir sayfa açılıyor: Sanal aynalar

İnternet üzerinden alışveriş çok yakın zamanda bambaşka bir hale gelecek. Parfüm satışlarında ekrandan bileğine sıkarak deneme şansı belki uzun bir zaman daha bizimle olamayacak. Ancak iş makyaj malzemelerine, giyime, diş beyazlatma ürünlerine gelince şimdiden alışveriş öncesi sanal olarak deneme şansı ne mutlu ki bizlerle.

Kategori
mahya

Klasik mahya yerini dijital mahyaya bıraktı

Osmanlı’dan günümüze 11 ayın sultanı ramazanın vazgeçilmezi olan mahyalar da teknolojinin gelişmesiyle çağa ayak uydurdu. Hazırlanışındaki zorlukları nedeniyle Türkiye’de sınırlı sayıda camiye uygulanan mahyaların yerini, kayan yazı sistemiyle istenilen hadis ve ayetlerin yazılabildiği LED tabanlı dijital mahyalar aldı.

Kategori
F2F2

Herşey bu sözlerle başlamıştı

Ankara Adliyesi 10. Ağır Ceza Mahmkesi’nde görülen 12 Eylül Davası’nda karar çıktı. Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Kenan Evren (97) ile eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Tahsin Şahinkaya (89) hakkında müebbet hapis cezası verildi. Ayrıca Evren ve Şahinkaya’nın askeri rütbeleri de sökülecek.