devlet bahçeli – Sayfa 5 – Sözcü TV

devlet bahçeli

Kategori

Demirtaş’tan şerefsiz yanıtı!

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin Genişletilmiş İl İstişare Toplantısı’ndan HDP için çok sert sözler sarf etmiş, “Boğaz’da, yalılarda viskisini yudumlayıp oyunu HDP’ye veren şerefsizler. Şimdi, HDP ile koalisyonu kurun” demişti. Bu sözler üzerine tüm gözlerin çevrildiği HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’tan yanıt geldi. Demirtaş Seçmenimize küfür hakaret edene bin misliyle aynen iade ediyorum. Seçim öncesi hırsızdan hesap sorarız deyip, seçim sonrası hırsızın sarayında zevki sefa sürenler midir şerefli olanlar?’” dedi.

Kategori

Bahçeli: “MHP’ye ana muhalefet görevi düşmektedir”

Devlet Bahçeli Gazi Merkez Camisi’nde kıldığı bayram namazından sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.Bahçeli: “MHP’ye ana muhalefet görevi düşmektedir”dedi.

Kategori

Başbakan, Bahçeli’nin kararını açıkladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, koalisyon görüşmelerinin ilk turu kapsamında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. MHP Lideri Devlet Bahçeli ile görüşmelerinin dostane ve samimi bir ortam içinde gerçekleştiğini belirten Davutoğlu, Bahçeli’nin koalisyon konusundaki kararını açıklayarak “7 Haziran’dan itibaren birçok vesileyle gündeme getirdiği şekliyle hükümet ortaklığında bulunmama tarzında bir yaklaşım içinde olduklarını bir kez daha ifade ettiler. 7 Haziran seçimlerini böyle yorumladıklarını kendilerinin hükümet ortaklığı konusunda böyle bir ortaklık çalışmasında bulunmama yönünde bir yaklaşım içinde olduklarını ifade ettiler. Bu saygı duyduğumuz bir görüştür ama yine karşılıklı olarak bundan sonrasıyla ilgili de görüş teatisinde bulunduk” ifadelerini kullandı.

Kategori

Nevşin Mengü’nün anlaşılamayan Bahçeli sorusu

CNN Türk haber sunucusu Nevşin Mengü, yayına Ankara’dan katılan Hande Fırat ve Başak Şengül’e bağlanarak Meclis Başkanlığı oylamasıyla ilgili son gelişmeleri öğrenmek istedi.Nevşin Mengü’nün, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin HDP ile aynı paralelde oy kullanmayacaklarını açıklaması üzerine bir matematiksel hesaplama yaparak Hande Fırat’a öyle bir soru sordu ki, ne Hande Fırat anladı, ne de ekran başındaki izleyici.

Kategori

Bahçeli Erdoğan’a bunları söylemişti

Devlet Bahçeli, grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bahçeli TBMM Başkanlığı seçimi için flaş bir açıklama yaptı. MHP Lideri “Eğer bizim adayımız 4. tura kalamazsa sandıktan 80 tane geçersiz oyumuz çıkar” dedi. Bahçeli’nin bu açıklamasından sonra Ankara kulisleri karıştı. MHP grup olarak 4. turda geçersiz oy kullandığı takdirde AKP adayı İsmet Yılmaz’ın TBMM Başkanlığı’nı kazanması bekleniyor. Bahçeli’nin destek iddiaları ise akıllara geçmişte  Erdoğan için yaptığı açıklamaları getirdi. Bahçeli Erdoğan’a çok ağır sözler sarf etmişti.

Kategori

Bahçeli: “Adayımız kalmazsa 80 tane geçersiz oy çıkar”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis’te düzenlediği grup toplantısı çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Meclis Başkanının salt çoğunlukla seçilememesi halinde, gerçekleştirilecek 4’üncü turda MHP’nin adayı olmadığı takdirde, parti adına 80 geçersiz oy kullanılacağını açıklayan Bahçeli; “4’üncü turda kendi adayımıza oylarımızı kullanacağız. 80 milletvekili de orada olacak. Diyeceksiniz ki iki adayın dışında oy pusulasında isim yok. O zaman ne yapacaksınız 80 tane geçersiz oy çıkacak demektir” dedi.

Kategori

”Pek çok konuyu ele aldık”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin Meclis Başkanı adayı ve TBMM’nin geçici Meclis Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Kategori

Bahçeli yemin etti Davutoğlu alkışladı!

MHP Genel Başkanı ve Osmaniye Milletvekili Devlet Bahçeli, milletvekili yemini etti. TBMM’nin 25. Dönemi yemin töreninde MHP Lideri ve Osmaniye Milletvekili Devlet Bahçeli, MHP’li milletvekillerinin alkışları eşliğinde kürsüye geldi. Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Bakanlar Kurulu üyeleri de Devlet Bahçeli’yi kürsüye çıktığı esnada alkışladı. Bahçeli, yemin ettikten sonra yine alkışlar eşliğinde MHP grubundaki sırasına oturdu.

Kategori

Gürsel Tekin: “Millete havale ediyoruz”

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye, ‘Koalisyon kuralım, başbakan sen ol’ teklifine olumsuz yanıt gelmesini eleştirdi.Gürsel Tekin, “Sayın Bahçeli kabul etmeyeceğini ifade etmiş. Millete havale ediyoruz! Millet takdir edecek. Türkiye’nin kevgire döndüğü, içeride ve dışarıda bu kadar sorunların olduğu bir ortamda bir erken seçimi Türkiye’nin kaldırması mümkün değildir.” dedi.

Kategori

Bahçeli: ”Ana muhalefet oluruz”

Seçim sonuçlarını değerlendiren MHP Lideri Devlet Bahçeli, seçim sonrası senaryoları değerlendirdi. Bahçeli, ilk seçenek olarak AKP-HDP koalisyonunu gösterdi ardından AKP-CHP-HDP koalisyonuna vurgu yapan Bahçeli, ”MHP de şerefi ve haysiyetiyle ana muhalefet partisi görevini üstlenmeye hazırdır” dedi.

Kategori

Bahçeli oyunu kullanıp açıklamada bulundu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oyunu kullandıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bahçeli, “Seçimlerin milletimiz için de hayırlı sonuçlar vereceğine inanıyorum” dedi.

Kategori

‘O bayrakları ve afişleri indirin efendim…’

7 Haziran seçimlerine kısa bir süre kala siyasi parti liderleri de tempolarını artırdı. Elazığ mitingi sonrası Malatya’ya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli?nin hedefinde yine Hükümet ve Cumhurbaşkanı Erdoğan vardı. Belediye Binası yanındaki miting alanında partililerin coşkusu ile karşılanan Devlet Bahçeli, Malatya’da bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek konuşmasına başladı. Mitingde ön sıralarda afiş açan partilileri uyaran Devlet Bahçeli, ”O bayrakları ve afişleri indirin efendim. Arkadaki arkadaşlarımız burayı göremiyor. Her defasında söylüyorum” dedi.

Kategori

“Erdoğan sen nasıl bir müslümansın?”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Elazığ’daki mitinginde konuştu. Bahçeli, “Erdoğan sen nasıl bir müslümansın? Nasıl bir insansın? Yalan söylemek, iftira atmak islamın neresinde vardır, kuranın neresinde vardır? Ancak iblis yapar senin yaptıklarını.” dedi.

Kategori

Bahçeli konuşuyor – Canlı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim çalışmaları kapsamında bugün Gaziantep mitinginde halka hitap ediyor. Sözcü TV canlı yayında…

Kategori

‘Bir yanda tekbir diğer yanda hırsızlık’

MHP liderı Devlet Bahçeli partisinin Ankara mitinginde konuştu, mevcut iktidarın ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sürekli dini istismar ettiğini vurgulayan Bahçeli, ‘kardeşliğimiz tehlikeye atılmış, birlik ve beraberliğimiz ucuz siyaset uğruna yargılanır hale getirlmiştir, milli değerlerimizin istismarıyla ayrışma ve kutuplaşma tehlikesi baş göstermiştir mukaddesatımız ağır istismarlara maruz kalmış inançlarımız hırsızların, haramzadelerin malzemesi yapılmıştır, bakınız Erdoğan ve Davutoğlu meydanlarda konuşurken ezanlarımız gecikmeli okunmaktadır, camiler siyasi probaganda alanına dönüştürülmektedir’ dedi.

Kategori

‘Biz hayasız sözleri reddediyoruz’

Partisinin Kayseri mitinginde halka hitab eden MHP genel başkanı Devlet Bahçeli Kayseri halkını övdü ve mevcut iktidara yüklendi, Bahçeli: Kayserililer çıkarcı paradan başka bir şey düşünmez şeklinde tasvir etmek ve tanımlak bu aziz şehre ve bu muhterem vatandaşlarıma en ağır itamdır biz hayasız sözleri reddediyoruz, dedi.

Kategori

Cem Kılıç sahnede sürpriz yaptı

Sahne aldığı Mask’ta programı sırasında birde Cem orkestra arkadaşlarına sürpriz yaşattı. Programa başladıktan üç şarkı sonra orkestradan bir arkadaşının doğum gününü pasta eşliğinde kutlayan Cem Kılıç büyük alkış aldı.

Haber: Mustafa DERYA
Kamera: Çağatay GÜRÜCÜ