devlet bahçeli – Sayfa 3 – Sözcü TV

devlet bahçeli

Kategori

Sinan Oğan: Ülkücülerin hakkını yedirmeyeceğiz

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, NTV’de olağanüstü kurultay ile ilgili gelişmeler hakkında önemli demeçlerde bulundu.

Kategori

MHP lideri Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu

Partisinin grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, parti içi muhalefete çok sert sözler söyledi. Bahçeli, ”Sabahları kameralar karşısına geçip sırayla sütünü içmeden ya da içtikten sonra konuşanlar ciddiye alınmamaktadır. Bu tipler isterse sütlerini içip yorumlarını yapsınlar, sonra da gidip kumda oynasınlar” dedi.

Kategori

Ülkücelerden, Akşener grubuna ‘Mersin’i terk edin’ baskını

Mersin Ülkü Ocakları mensubu olduğu öne sürülen yaklaşık 10 kişi, genel başkan adayı olan Meral Akşener’i destekleyen muhalif kanadın yaptığı toplantıyı bastı. Öfkeli grup sözcüsü bir kişi, hareketin liderinin Devlet Bahçeli olduğunu söyleyip, diğer kişilerin Mersin’i terk etmelerini istedi.

Kategori

Bahçeli; ”Türk milleti ateşle imtihan edilmektedir”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye’nin IŞİD ve PKK ile mücadele konusunda daha etkin olması gerektiğini söyleyerek “Hükümet çekinmesin, terörizmle mücadele ettiği sürece MHP iktidarın destekçisidir” dedi.

Kategori

Bahçeli: “Meclis Başkanı hatasından dönmelidir”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman’ın ‘Yeni anayasada laiklik yer almasın’ sözlerini değerlendirdi. Bahçeli, “Bir yandan anayasa değişiklikleri üzerinde düşüncelerinizi ortaya koyacaksınız, ama bu düşüncelerinizin gerçekleştirilmesinde milletimizin ön şart ve kabulü olan 4 maddenin içerisindeki laikliği ayrıca tartışmaya açacaksınız. Doğru bir düşünce olmamıştır. Sayın Meclis Başkanı bu hatasından dönmelidir.” diye konuştu.

Kategori

“Kuşkularımı soru şeklinde dile getirmek istiyorum”

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu.  Bahçeli gruptaki konuşmasında HDP ile ilgili iddialarda bulundu. HDP’lilerin 2013-2014 yıllarında İran’a gidip geldiklerini açıklayan Bahçeli bu ziyaretler sırasında “İran’dan barikat kurulması konusunda tavsiye alındığını, PKK’nın da aynen bunu taklit ettiğini” savundu.

Kategori

Meral Akşener: “Sayıları söylesem gece vakti uykuları kaçar”

Meral Akşener, habertürk’te katıldığı programda, gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Akşener, MHP Genel Başkanlığı adaylığı hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Akşener olağanüstü kurultay talebine ilişkin, ” Olağanüstü bir kurultay talebinde bulunduk. Mahkeme kararı verdi. Şimdi kurultayı toplayacağız. Şimdi asıl soru şu, kendi seçtikleri delegelerden neden korkuyorlar. Ben 100 delegeyle görüştüm. Evet denen sayıyı söylesem uykuları kaçar” dedi.

Kategori

‘Bunlar ağızlarıyla kuş tutsalar da…’

Devlet Bahçeli, mahkemenin kurultay kararı ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak, “Bunlar ağızlarıyla kuş tutsalar da MHP’yi kafalarına göre tanzim edemeyecekler. Bizim paralele teslim edecek bir partimiz yok’ dedi ve kurultayın yapılmayacağını söyledi.

Kategori

Bakın Erdoğan 3 yıl önce bugün nedemiş?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bundan tam 3 yıl önce, 9 Nisan 2013’te, Başbakan olduğu dönemdeki bir grup toplantısında, Devlet Bahçeli için “daha fazla hararet yapmadan, Sayın Bahçeli’nin emekliye ayrılmasını temenni ediyoruz” dediği ortaya çıktı.

Kategori

Devlet Bahçeli’den Kurultay kararına ilişkin ilk açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Başkanı Kurultay kararına ilişkin ilk kez konuştu. Bahçeli, “Mahkeme kararına saygı duyuyoruz, Yargıtay yolu açık” dedi.

Kategori

Bahçeli: ‘Çözüm süreci devrede milli vicdan devre dışıydı’

Partisinin grup toplantısında konuşan Güneydoğu Anadolu’daki operasyonlarla ilgili konuşan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “AKP’nin PKK’yla kurduğu ilişki çukurlardan fışkırdı, barikatları aştı” dedi. Ardından ”Sur’dan bir ev alacağım” diyen Başbakan Davutoğlu’nu da eleştirmeyi unutmadı.

Kategori

Bahçeli Erdoğan’a sahip çıktı

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyaretine değindi. Erdoğan’ın ABD’de buz gibi bir çehreyle karşılaştığını belirten Bahçeli, ”Bunu Türkiye adına bir kayıp olduğunu söylemek lazım. Bu ziayertteki asıl püf nokta Erdoğan ile Obama’nın medyaya yansıyan söz düellosudur. Obama basın toplantısında bir soru üzerine Erdoğan’ı basına yönelik tutumu nedeniyle eleştirmiş, demokrasi vaad ederken geldiğini hatırlatmıştır. Yabancı bir ülkenin devlet ve ya hükümet başkanının Türkiye’nin Cumhurbaşkanı kim olursa olsun, hele bir de misafirse gıyabında veya yüzüne karşı yaptığı eleştirisine sıcak ve normal bakamayız. Erdoğan’ın çok hatası vardır. Kaldı ki bunu sürekli söylüyoruz. Erdoğan çok çam devirmiş, çok gönül kırmış, çok umut yıkmıştır bunu da biliyoruz. Fakat yabancı bir ülkede Türkiye Cumhuriyeti Cumhubaşkanına hiç kimsenin parmak sallayamayacağını da biliyor ve bunu da savunuyoruz” dedi.

Kategori

Devlet Bahçeli’nin sözleri ayakta alkışlattı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Teröre lanet yağdıran Bahçeli, “Katiller hak ettikleri dersi mutlaka alacaklar” dedi. Konuşmasının sonunda ayakta alkışlandı.

Kategori

Ümit Özdağ’dan olağanüstü kurultay çağrısı

MHP’de Ümit Özdağ şoku yaşanıyor. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin en yakınındaki isimlerden olan olan Ümit Özdağ görevinden istifa etti ve olağanüstü kurultay çağrısı yaptı.

Kategori

Sinan Oğan: “Keşke mahkeme kapılarına gitmeseydik”

MHP’de Devlet Bahçeli’ye karşı bayrak açan isimlerden Sinan Oğan, parti içerisinde yaşananlara ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Genel merkezin parti teşkilatlarını görevden alarak demokrasiye zarar verdiğini belirten Oğan, mücadelenin kurultay salonlarında yapılması gerektiğini söyledi. Sinan Oğan, başka alternatifleri kalmadığı için mahkeme kapılarına gittiklerini ifade etti.

Kategori

Bahçeli: “Maho Ağa’yı incelemesini tavsiye ediyorum”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP’nin grup toplantısında Başbakan Davutoğlu’nu eleştirerek, ”Sayın Davutoğlu’na Köyden İndim Şehire ve Sahte Kabadayı filmlerini izlemesini, kendisiyle bire bir örtüşen rolleri böylelikle görmesini içtenlikle öneriyorum. Ya da Kibar Feyzo’daki Maho Ağa’yı dikkatle incelemesini tavsiye ediyorum” dedi.

Kategori

Devlet Bahçeli mesaiye başladı

Geçirdiği kalp ameliyatının ardından bir süredir dinlenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, mesaiye başladı.  Öğle saatlerinde dinlendiği otelden ayrılan Bahçeli, MHP Genel Merkezi’ne geçti. Bahçeli, 16 Ocak’ta Kocaeli’ndeki özel bir hastanede kalp ameliyatı olmuştu. Hastaneden taburcu edildikten sonra Bahçeli, doktorların önerisi üzerine Bilkent Oteli’nde hazırlanan özel bir odada istirahate çekilmişti.

Kategori

Devlet Bahçeli alkışlar eşliğinde taburcu oldu

Kocaeli’de özel bir hastanede anjiyo yapılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli saat 14:00′da taburcu edildi. Alkışlar arasında hastaneden ayrılan Bahçeli her hangi bir açıklama yapmadı.Bahçeli hastaneden ayrılmadan önce kendisini tedavi eden ekiple bir de hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Kategori
Devlet Bahçeli'den Ahmet Hakan'a sert eleştiriler

Devlet Bahçeli’den Ahmet Hakan’a sert eleştiriler

Seçim gündemini değerlendiren Devlet Bahçeli, 7 Haziran genel seçimleri öncesi HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a ekranda saz çaldıran, 1 Kasım’dan sonra ise “Kandırdın bizi. Biz artık Türkiye’nin partisiyiz dedin.” diyerek Demirtaş’ı eleştiren Ahmet Hakan’a yüklendi.Bahçeli, “Ekranlarda saz çaldırıp, HDP yalakalığı yapan sonra da yanılttın bizi Türkiye’de yüz sadece maskeymiş meğer ne kadar da safmışız diyen kurumuş vicdan ve kof akıllar nerededir. Dün solumuzu flu görüyorduk, bugün sağımıza baktığımızda bomboş sıraları görüyoruz.” dedi.

Kategori

Devlet bahçeli:”Gemisini füzesini alan ülkemize koştu”

Suriye krizi nedeniyle Doğu Akdeniz’de NATO ve Rusya’nın askeri varlığını artırmasıyla ilgili olarak konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Denizlerimiz savaş gemilerinden geçilmemektedir. Ülkemizin Rusya’dan kaynaklanan ekonomik kaybı 9 milyar dolara çıkacağı yönündedir. Rusya Türkiye’ye karşı güç arayışı içerisindedir. Rusya aşırılıkları tırmandırmanın peşindedir. Gemisini, füzesini, bombasını alan ülkemize koşmuştur” dedi.

Kategori

Sinan Oğan Cumhurbaşkanı adaylarını açıkladı

MHP Genel Başkan adayı Sinan Oğan gönlündeki cumhurbaşkanı adaylarının, Meral Akşener ve Aziz Sancar olduğunu söyledi. MHP’de olağan üstü kurultay için imza toplama çalışmaları sürerken genel başkan adaylarının da propaganda faaliyetleri sürüyor. Devlet Bahçeli’nin karşısına rakip olarak çıkan isimlerden eski Iğdır milletvekili Sinan Oğan CNN Türk canlı yayınına katıldı. Hakan Çelik’in sorularını yanıtlayan Sinan Oğan çarpıcı açıklamalarda bulundu.