devlet bahçeli – Sayfa 2 – Sözcü TV

devlet bahçeli

Kategori

Bahçeli’den ikinci kalkışma iddialarına sert çıkış

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ikinci kalkışma iddialarına sert çıkarak “Ederi bir dolar olan geri gelecekse, gömülmeye de hazır olmalıdır. Hainler tekrar gelecekmiş, darbeciler yine hazırlanıyormuş, eğer böyle olursa bizde onları bekliyor olacağız. Geldikleri gibi gidemeyeceklerini de şimdiden duyuruyoruz” dedi.

Kategori

Bahçeli, Adli Yıl Açılış Töreni’ne katılacak

MHP Lideri Devlet Bahçeli Ak Saray’daki Adli Yıl Açılış Töreni’ne katılacağını açıkladı. Bahçeli “Ana muhalefet lideri Beştepe’deki açılışa gitmekte hangi sakıncayı görüyor anlamak zor” dedi.

Kategori

Bahçeli’den tarihi konuşma

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yenikapı’da düzenlenen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”nde konuştu. Bahçeli: ”Türkiyemizin şahlanışını gururla izliyorum. Millet burada irade burada inanç burada. Eğilmez baş yenilmez milli kudret burada. Bu meydandadır” dedi.

Kategori

MHP Lideri Devlet Bahçeli Yenikapı’ya hareket etti

Konvoy halinde Yenikapı’ya doğru hareket eden MHP’liler, araçta Neşet Ertaş’tan Yalan Dünya türküsünü dinledi. Kameralara kaydedilen görüntüler, sosyal medyada paylaşıldı.

Kategori

Erdoğan: “Kılıçdaroğlu’nun da orada olmasını istiyorum”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, oda ve borsa başkanlarını Beştepe’de ağırladı. 7 Ağustos pazar günü Yenikapı’da gerçekleşecek olan miting için Erdoğan, “Mitinge Türk bayrağından başka bayrak asla gelmesin istedim. Sayın Bahçeli’nin davete icabetini aldık sağolsunlar ve ben tabi sayın Kılıçdaroğlu’nun da orada olmasını istiyorum” dedi.

Kategori

Bahçeli’den Özel Harekat Daire Başkanlığı’na ziyaret

MHP lideri Bahçeli, 15 Temmuz darbe kalkışmasında FETÖ terör örgütü mensuplarının hedefi olan ve 51 özel harekat polisinin şehit olduğu Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’na taziye ziyaretinde bulundu. Bahçeli’yi, Ankara Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Özel Harekat Daire Başkanı Turan Aksoy ve Havacılık Daire Başkanı Uygur Elmastaşı karşıladı. Özel harekat binası önünde şehitler için Kuran-ı Kerim tilaveti okundu ve dualar edildi. Hayatını kaybeden polisler için başsağlığı dileyen Bahçeli, daha sonra saldırıda hasar gören yerleri gezerek yetkililerden olay günü ile ilgili bilgi aldı.

Kategori

Bahçeli Papa’ya ateş püskürdü

MHP lideri Devlet Bahçeli, Papa Francis’in Türkiye’deki darbe girişimiyle ilgili, “Orada ne olduğundan emin değilim” sözlerine sert cevap verdi. Meclis Grup Toplantısında konuşan Bahçeli, Papa Francis’in Türkiye’deki darbe girişimiyle ilgili, “Orada ne olduğundan emin değilim” sözleri üzerine, “Papa’nın aklı karışık, ruhu bulanıksa kardinalleriyle ayine katılması, bu yolla Gülen’e duyduğu hasreti az da olsa hafifletmesi kendisine tavsiyemiz olacaktır” dedi.

Kategori

Devlet Bahçeli’den o fotoğrafa tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında askeri döverek başında bozkurt işareti yapan kişi hakkında konuştu. Bahçeli, “Kimin suçlu kimin suçsuz olduğu bilinmeden Mehmetçiklerin kemerle dövülmesi, bıçaklanması tekmelenmesi milli vicdana terstir. İblis uşağı yaratık neredeyse bulunup darbecilerle birlikte cezalandırılmalıdır. Bu şerefsiz bulunup anasından doğduğuna pişman edilmelidir” dedi.

Kategori

Devlet Bahçeli ifade verdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bursa Başsavcılığının talimatı doğrultusunda “halkı alenen tahrik” suçlamasıyla yürütülen soruşturma kapsamında Ankara’da ifadeye çağrılmıştı. MHP Lideri, saat 14:00’da Ankara Adliyesi’ne geldi. Bahçeli, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak’a ifade verdi.

Kategori

“10 Temmuz hikayesi sona ermiştir”

Partisinin grup toplantısının ardından soruları yanıtlayan MHP lideri Devlet Bahçeli, dün ortak basın açıklaması yapan muhalif adayları hedef aldı. Bahçeli, “4 arkadaşın ortak toplantısında basına intikal eden 3 önemli başlık bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi yargının kararını sabırla beklemektir. Onu biz de istiyoruz. Demek ki 10 Temmuz hikayesi sona ermiştir, şimdi önümüze bakacağız” dedi.

Kategori
Bahçeli'den 'bayramlaşma' tepkisi: Bu oyun bozulacaktır

Bahçeli’den ‘bayramlaşma’ tepkisi: Bu oyun bozulacaktır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Alparslan Türkeş’in kabrini ziyaretinin ardından açıklamalarda bulundu. Bahçeli; Fethullah Gülen örgütlenmesinin taban oluşturmak maksadıyla MHP’de bir alternatif bayramlaşma düzenleme gibi bir siyasi oyuna düştükleri bir kez daha görülüyor. Bu oyun bozulacaktır.

Kategori

Bahçeli soruya soruyla cevap verdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısı çıkışında gazeteciden gelen soruya soruyla cevap verdi. Gazetecinin yöneltiği “DLG’nin sizce bir değişim talebi yok mu?” sorusuna Bahçeli, “Milletin değişim talebini basın olarak siz niye karşılamıyorsunuz. Çöreklenmiş 30 yıldır zehir satan basın mensupları var. Bunların değişim talepleri olmuyor mu?” dedi.

Kategori

’10 Temmuz’da MHP kongresi yok’

“Yargısal süreçler 10 Temmuz 2016’da yapmayı düşündüğümüz 6. Olağanüstü Büyük kurultamıyızı şimdilik imkansız kılmaktadır” diyen Bahçeli nihai karar için bugünkü YSK toplantısını işaret etti.

Kategori

Bahçeli: Vay zavallılar vay!

Çağrı Heyetinin topladığı kongrede yapılan 13 maddelik değişikliği hatırlatan MHP lideri Bahçeli, salt çoğunlukla tüzük değiştirilemeyeceğini ifade ederek, “Vay zavallılar vay ! Bu aklı size hangi satılmış, hangi MHP düşmanı verdi?” dedi.

Kategori

Bahçeli: “Gereği neyse zamanı geldiğinde yapılacak”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,partisinin grup toplantısı sonrası basın mensuplarının sorularını cevapladı. Bahçeli, basın mensuplarının ‘partiden ihraç olacak mı’ şeklinde sorusuna “İhraç talebiyle birini göndersek medyanın bu yüksek desteğiyle onu kahraman yaparsınız milletin başına bela edersiniz. Gereğini neyse zamanı geldiğinde yapılacak” dedi.

Kategori

Bahçeli: “Görüşürken yakalarsak dar ederiz”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hükümet yetkilileri ile PKK yöneticileri arasında görüşmeler yapıldığı iddialarına ilişkin olarak, “AKP ile PKK’yı kuytu köşelerde görüşürken yakalarsak bu iktidarı onlara dar ederiz, dünyayı da başlarına yıkacağız. süreç bitmiştir, en azından söylenenlere inanmak istiyoruz” dedi.

Kategori

Bahçeli:”Kurultay tarihini 10 Temmuz olarak belirledik”

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli’nin gündeminde MHP kurultayı vardı. Bahçeli: ”Yargıtay son noktayı koydu. Bize düşen de MHP’nin yıpratılmaması için gereğini yapmaktı. Biz de kurultay tarihini 10 Temmuz olarak belirledik”  dedi.

Kategori

Erdoğan eski haline geri dönmüştür

MHP Lideri Devlet Bahçeli grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuşmalarını hatırlattı ve bakın neler söyledi.

Kategori

Bahçeli: ”Ne demek silahları, bombaları gömmek?”

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli: ” Ne demek silahları, bombaları gömmek? Ne demek koordinatlarını vermek ve ne demek sonra parlamentoda siyaset yapmak? Sayın Cumhurbaşkanı’na bu sufleyi kim vermiş, bu hatayı kim yapmıştır? TBMM’de yeterince Kandil kontenjanlı terörist vardır.” dedi.

Kategori

Bahçeli AKP’yi böyle övdü

MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında AKP’yi böyle övdü: “Yol yapılıyor güzel, köprü yapılıyor tamam, havalimanı inşa ediliyor ve hızlı trenler işliyor bunlarada diyecek bişey yok fakat milletimiz hala açtır, hala işsizdir.”

Kategori

Bahçeli’den Genel Kurmay Başkanı’na tam destek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Cumhurbaşkanının davetine icabet eden Genelkurmay Başkanı şiddetle eleştirilmektedir. Bu eleştirilerin anlamı yoktur. Hadsiz suçlamalarla Genelkurmay Başkanı’nın eleştirilmesi haksızlıktır. Şehitlerin geldiği ortamda Genelkurmay Başkanı’nın malum düğüne katılmasını diline dolayanlar terörle mücadeleyi sabote etmek isteyen çevrelerdir” dedi.