devlet bahçeli – Sözcü TV

devlet bahçeli

Kategori

Mecliste kavga çıktı oylama durdu!

Anayasa görüşmelerinin yapıldığı Genel Kurul’da 3.maddenin oylanması sırasında AKP ve CHP’li vekiller arasında kısa süreli yumruklaşma yaşandı. Öte yandan yaşanan gerginlik sırasında AKP Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de salonda bulundu.

Kategori

Bahçeli başkanlığa nasıl karşı çıkmıştı?

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli’nin gündemin bir numaralı başlığı olan Başkanlık Sistemi ile ilgili 2015’ten bu yana düşüncesinin tamamen nasıl değiştiği hazırlanan bu videoda görülüyor.

Kategori

Bahçeli: Ülkem ne zaman huzura kavuşacak?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son dönemlerde artan terör olaylarına ilişkin olarak “”Ya havle” diyoruz, metanetimizi muhafaza etmeye çalışıyoruz. Nereye kadar? Cinayetler ne zaman son bulacak? Ülkem ne zaman huzura kavuşacak?” ifadesini kullandı.

Kategori

Liderler Çankaya Köşkü’nde terör gündemiyle buluştu

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli terör saldırılarını ele almak üzere Çankaya Köşkü’nde bir araya geldi.

Kategori

Başbakan ve Bahçeli’den ortak ‘yeni anayasa’ açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘yeni anayasa için’ Çankaya Köşkü’nde Başbakan’la görüştü. Görüşme sonrası yapılan ortak açıklamada Bahçeli “Görüşme olumlu geçmiştir. İnşallah çok kısa süre içerisinde (yeni anayasa taslağı) Meclis’e sunulmuş olacaktır” dedi. Başbakan Yıldırım ise “Haftaya Meclis’te olacak” diye konuştu. Yani iki lider yeni anayasa konusunda anlaştı.

Kategori

Yeni anayasada sona doğru: İlk değerlendirme geldi

AKP ve MHP arasındaki yeni anayasa çalışmaları sona erdi. AKP MHP’ye yanıtını iletti, şimdi söz liderlerde. Konuyla ilgili ilk değerlendirmeyse, MHP lideri Devlet Bahçeli’den geldi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yeni Anayasa çalışmaları hakkında bilgi veren Bahçeli, “MHP, değerli bir hukukçu kardeşimizi bu konuda görevlendirmiş ve AKP’nin aynı anlamda görevlendirilmiş kişisiyle uzun bir süre çalışmasını sürdürmüştür. Önemli bir ölçüde mesafe katedilmiştir. Yakın bir süre içerisinde bir iki pürüz aşıldıktan sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonuna geleceğini umut ediyorum” diye konuştu.

Kategori

Bahçeli’den mülteci ve Türk birliği önerisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında yine çarpıcı açıklamalarda bulundu. AKP’ye “idam cezası çağrısı” yapan Bahçeli, mülteciler ile ilgili de ‘insanların seyahat özgürlüğünü kısıtlamayalım’ dedi. MHP lideri Şangay Beşlisi tartışmalarına ilişkin de ‘Türk birliği öneresinde’ bulundu.

Kategori

Bahçeli: AKP’ye sesleniyorum, önergeyi tümden geri çekin

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP’nin ‘cinsel istismar’ önergesine ilişkin “Bu önergeyi veren AKP’li milletvekillerinin hiç mi yüreği sızlamadı? Hiç mi elleri titremedi? Şu anda cezaevinde heyecanla mezkur önergenin yasalaşmasını bekleyen ve cinsel istismarda hüküm giymiş hangi hatırlı veya sözü geçen kokuşmalara destek verilmektedir?” dedi.

Kategori

Bahçeli: “Anayasa taslağında Cumhurbaşkanı ifadesi var”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP’nin anayasa hazırlık metni üzerindeki çalışmaları dikkatli ve ‘kılı kırk yaran’ bir değerlendirmeyle yaptıklarını belirterek, “Meselemiz kimin hangi makam ve statüye kavuşmayı hedeflediği hiç değildir. Anayasa değişikliği ile ilgili çalışmalar sonlandıktan sonra gerekirse milletimizden görüş almaktan çekinmeyelim. MHP daha önce açıkladığı anayasal kapsamdaki kırmızı çizgilerine, ilke ve esaslarına bağlı olmak şartıyla milleti ve ülkesi için her olumlu, her anlamlı teşebbüse zaten vardır ve çoktan hazırdır. Bu süreçte CHP naz etmemeli, kapris yapmamalı, geri durmamalıdır. Başbakan’a kapıları açıksa teklifi bir de biz görelim diyorlarsa, buyursunlar kafa kafaya verelim, el ele omuz omuza gönül gönüle fiili açmazı giderelim” dedi. Bahçeli toplantı sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada ise “Taslak metinde Cumhurbaşkanı ifadesi var” dedi.

Kategori

Devlet Bahçeli’den CHP’ye tarihi çağrı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, Anayasa taslak metni ile ilgili bilgileri paylaştı. Bahçeli, anayasa taslak metninin kendilerine ulaştığını belirterek, “AKP’nin anayasa hazırlık metni tarafımıza iletilmiştir. Parti olarak söz konusu metnin üzerindeki çalışmalarımızı çok dikkatli, çok detaylı ve kılı kırk yaran bir değerlendirme yapıyoruz. Katıldığımız ve katılmadığımız maddeleri tek tek belirliyoruz” dedi. Bahçeli, anayasa teklifinin kendilerine ulaştığını belirttiği konuşmada CHP’ye de bir çağrıda bulundu, MHP Lideri, “Bu süreçte CHP naz etmemeli, kapris yapmamalı ve geri durmamalıdır” dedi.

Kategori

Bahçeli: ‘8 kollu ahtapotun 7’sine operasyon yapıldı…’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. MHP lideri FETÖ’yü “8 kollu ahtapota” benzeterek, ahtapotun siyaset ayağına da operasyon istedi.

Kategori

Bahçeli’den ‘Cumhuriyet’ operasyonuna destek!

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli: Adında cumhuriyet olup da, cumhuriyet değerlerine en çok zarar veren, Türkiye karşıtı oluşumları sevindirip umutlandıranların medya özgürlüğüne sığınmaları inandırıcı görülemeyecektir.

Kategori

Bahçeli: Madem millet idam cezası istiyor…

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, “Madem millet idam cezası istiyor, AKP hazırsa MHP dünden hazırdır. Gelin bu işi bitirelim ülkemize düşmanlık yapanların hakkından gelelim” dedi.

Kategori

Bahçeli: TBMM’de evet dersek milletin karşısında da evet deriz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, başkanlık sistemini referanduma taşıyacak Meclis oylamasında hangi oyu verirlerse referandumda da aynı oyu vereceğini açıkladı. Bahçeli, “Eğer Meclis’te evet dersek, milletin karşısında da evet deriz. Siyaset simsarları bizi anlayamazlar, anlasalar bile bunu itiraf edemezler” dedi.

Kategori

Devlet Bahçeli: Hepsini şaşkına çevireceğiz

Bahçeli: Henüz ortada fol yok yumurta yokken MHP’yi siyasi ve sinsi polemiklerin içine çekip itibarsızlaştırmaya çalışanları da emin olunuz ki not edip çok yakında mahçup edeceğiz ve hepsini birden şaşkına çevireceğiz.

Kategori

Bahçeli: Ahmak ata binerse bey oldum sanırmış

MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Daha önceden yaptığı Başkanlık sistemniyle ilgili çok ağır eleştirilere maruz kaldığını belirten Bahçeli konuya açıklık getirdi: ”Ahmak ata binerse bey oldum sanırmış…”

Kategori

Bahçeli’den yedek lastik yorumu

MHP lideri Devlet Bahçeli, Anayasa değişikliği çalışmaları sırasında gündeme getirilen başkanlık sistemi için “Meclis’e nasıl bir Anayasa değişiklikliği teklifi geleceğini görmemiz lazım. TBMM’ye bir metin getirilmesinde yarar var. Fiili durum sürerse Türkiye bir kaos ve kriz dönemine girebilir, bunu aşmak lazım. Başkanlık sistemi tartışması siyaseti zenginleştirecektir” dedi. Açıklamaların sonunda Bahçeli’nin bir gazeteci ile yaşadığı diyalog ise güldürdü.

Kategori

CHP’den Bahçeli’ye eleştiri

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, MYK sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu. Böke, “İktidara ve Saray’ın yedek lastiğine sesleniyoruz. Türkiye’nin demokrasi sorunu var, rejim sorunu yok. Vatandaşın hukuk ve ekonomik sorunu var rejim sorunu var. Bırakın başkanlığı, lafı bile Türkiye’yi eritiyor. İşte bu yüzden parlamenter sistem diyoruz. Parlamener sistemi korumak için yeni bedeller ödemek gerekiyorsa ödeyeceğiz” dedi.

Kategori

Bahçeli’den çok önemli Başkanlık sistemi açıklaması

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Başkanlık sistemi ile ilgili görüşlerini dile getirdi. Bahçeli, tartışılan başkanlık sistemiyle ilgili, “Cumhurbaşkanı yasalara ve anayasaya uymak zorundadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin beka mücadelesi verdiği bugünlerde, siyasi iktidarın ve devletin en tepesinde bulunan Cumhurbaşkanının hukuka ters düşmesi geleceğimiz açısından çok mahsurlu, çok tehlikelidir. Bu açık tehlikenin bertaraf edilebilmesi için karşımızda iki alternatif yol bulunmaktadır: Bunlardan birincisi ve bizim açımızdan da en doğru, en sağlıklı olanı, Sayın Cumhurbaşkanı’nın fiili başkanlık zorlamasından vazgeçmesi, yasa ve anayasal sınırlarına çekilmesidir. Şayet bu olmayacaksa, ikinci olarak, fiili durumun hukuki boyut kazanabilmesinin süratle yol ve yöntemlerinin aranmasıdır. Dünyanın hiçbir medeni ve demokratik ülkesinde her gün suç işleyen bir yönetim ve iktidar yapısı görülemeyecek, bundan bahsedilemeyecektir” dedi.

Kategori

Bahçeli’den hükümete çağrı: Ne duruyorsunuz, ne oyalanıyorsunuz!

MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. FETÖ’ye yapılan şeylerinin aynısının PKK’ya yapılması gerektiğini belirten Bahçeli, ”Ne duruyorsunuz, neyi bekliyorsunuz” dedi.

Kategori

IŞID, IŞİD, İŞİD, DAEŞ, DAİŞ, DEAŞ…

Herkes in IŞİD’i farklı. Yoksa IŞID, İŞİD, DAEŞ, DAİŞ ya da DEAŞ mı demeliydik… Cani terör örgütü IŞİD 2014 Eylülü’ne kadar herkes için IŞİD’ti. 31 Ekim 2014’te Cumhurbaşkanı ve dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ilk kez DEAŞ dedi ve ekledi: DEAŞ bir teör örgütüdür. Dikkat edin IŞİD şeyini de ısrarla kullanmıyorum.

Erdoğan’ın bu açıklamalarından sonra kafalar biraz karıştı. Herkes farklı bir şekilde telaffuz etmeye başladı. MHP LKideri Bahçeli’den CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na hatta eski bakanlar ve yeni bakanlara kadar bakın kim nasıl söylüyor bu örgütün adını…