devlet – Sözcü TV

devlet

Kategori

Devletlerin tarihine mizahi bakış

Dünyaca ünlü masa üstü oyunu “Risk” oyunu eğer dünya devletleri tarafından oynansaydı ne olurdu? Sosyal medya platformu “Foil Arms and Hog” tarafından mizansen olarak canlandırılan bir video dünya devletlerinin tarihinde yer alan olayları oyunu oynayan kişilere uyarlayarak, oyun içerisinde anlattı. Orta Doğu’ya girmek isteyen ABD, tüm dünyayı ele geçirmek isteyen bir İngiltere ve bundan hoşnutsuzluğunu belirten Hindistan’ın yer aldığı kurgu çekim sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor.

Kategori

Bahçeli: Ülkem ne zaman huzura kavuşacak?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son dönemlerde artan terör olaylarına ilişkin olarak “”Ya havle” diyoruz, metanetimizi muhafaza etmeye çalışıyoruz. Nereye kadar? Cinayetler ne zaman son bulacak? Ülkem ne zaman huzura kavuşacak?” ifadesini kullandı.

Kategori

‘Bu alçaklığı yapanlardan her türlü hesap sorulacaktır’

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, devletin hükümetin cumhurbaşkanının, meclisin dimdik ayakta bulunduğunu belirterek, “Bu alçaklığı yapanlardan her türlü hesap sorulacaktır. Milletin yargısının önünde millete hesap vereceklerdir. Nereye giderlerse gitsinler onları bulacağız. Kaçtılar orada burada şurada diyorlar ya hangi deliğe girerlerse girsinler o delikten bulacağız çıkaracağız, Türkiye’ye getireceğiz ve yargıya teslim edeceğiz” dedi.

Kategori
9 Maddede vergi affı

9 Maddede vergi affı

Düzenleme vergi borcunu, trafik cezasını, işçisinin sigorta primini ödemeyen, satın aldığı konutunu değerinden düşük gösteren kişi ve şirketlere büyük kolaylıklar getiriyor. İşte büyük af paketinin ayrıntıları..

Kategori

Başbakan Yıldırım terörü bitirecek 3 şeyi sıraladı!

Başbakan Binali Yıldırım, “Eğer bu terör örgütü bu boş hayallerin peşinde devam ederse ülkeyi bölme heves ve hayalinden vazgeçmezse operasyonlar da asla ve asla bitmez. Bunun açık-seçik bilinmesi lazım. Çözüm, terör örgütünün milletle devlet arasından defolup gitmesidir” dedi.

Kategori

Erdoğan devletin Beşiktaş’a verdiği parayı açıkladı

Beşiktaş camiasının ve taraftarlarının büyük hasretinin sonlandığı Vodafone Arena’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşma yaptı. Beşiktaş’ın bu stadı daha önce hak ettiğini belirten Erdoğan, hükümetin de siyah-beyazlı kulübe verdiği maddi desteği açıklandı.

Kategori

Erdoğan’dan ‘tarihi’ açıklama!

22′inci muhtarlar toplantısında konuşan Erdoğan “‘Tayyip Erdoğan gitsin demek’, ‘Bizim tüm siyasetimizi, tüm çalışmalarımızı, üzerine bina ettiğimiz milletimizin, bayrağımızın, vatanımızın, devletimizin tek olması anlayışı yıkılsın’ demektir.” dedi.

Kategori

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 27. Bölüm Fragmanı

Hızır ve ekibi, Victor’un ekibinde olduğu söylenen Bülent diye birisini peşine düşerler. Devletten Hızır’ uyarı gelir “Victor ile anlaşmazsanız yok olursunuz”.

Kategori
Hakim ve savcılara ‘paralel’ incelemesi

Hakim ve savcılara ‘paralel’ incelemesi

HSYK 3. Dairesi, aralarında eski HSYK üyesi Hüseyin Sertel’inde bulunduğu 2010 yılı öncesi Adana Başsavcılığı’nda görev yapan 17 hakim ve savcı hakkında inceleme izni verdi. İncelemenin konusu ise ‘paralel devlet yapılanması” olduğu öğrenildi.

Kategori

AKP yandaşa rant için İzmir Limanı’nı satıyor

Türkiye’nin önemli değerlerini sata sata bitiremeyen AKP iktidarı, daha önce özelleştirmesi gerçekleşemeyen İzmir Limanı’nı özelleştirmek için tekrar harekete geçti. En büyük tepki liman işçilerinden geldi. Liman İş Sendikası İzmir Şubesi Başkanı Serdar Akdoğan, “Devlet, İzmir Limanı’nda işleyişi bilinçli olarak aksatıyor.

Haber: Gökmen ULU
Kamer: Kerim UĞUR

 

Kategori

’3-5 çapulcuya bırakmayacağız’

Strazburg’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan , Milyonlarlaca nefes teröre karşı tek ses mitinginde konuştu, Erdoğan ‘Adım adım takip ediyoruz. Biz bu ülkeyi çapulculardan teslim almadık. Onun için de üç beş çapulcuya asla teslim etmeyeceğiz. Ve dördüncüsü tek devlet. Devlet içinde devlet yok. Paralel devletmiş yok’ dedi.

Kategori

Cem Küçük ihaneti itiraf etti

Cem Küçük, dün akşam ki A Haber canlı yayınında PKK’nın asfaltların altına döşediği bombalardan devletin haberinin olduğunu itiraf etti.

Kategori

Devlet desteği ile selfie

Selfie çubuklarını seviyor musunuz? Avustralya’ya gidecek olursanız onları evde bırakabilirsiniz. Zira ülke artık turistlere yüzlerce metre uzaktan selfie çekme imkanı tanıyor.
Kategori

Devlet destek olsun bayrağımızı dalgalandırayım

4 yaşından bu yana içindeki at sevgisini profesyonel biniciliğe taşıyan Asya Bender yurt dışında Türkiye’yi temsil etmek istiyor. Devlet desteği isteyen 11 yaşındaki sporcu “imkan verin bayrağımızı dalgalandırayım” diyor.

HABER: Turgut ERAT
KAMERA: Çağatay GÜRÜCÜ

Kategori

AKP’li Burhan Kuzu: Devlette öyle israflar var ki!

CNN Türk’te yayınlanan, moderatörlüğünü Başak Şengül’ün yaptığı Ne Oluyor programının dün akşamki konuğu AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu oldu. Kuzu Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in makam araçları için kullandığı “çerez” ifadesine ilginç bir yanıt verdi. Kuzu kamudaki israfı “Devlette öyle israflar, harcamalar varki anam anam anam anam anam anam…” sözleriyle tanımladı.

Kategori

Dünya aynı yorumda birleşti: Yılın babası!

Görüntüler Türkiye’de bir camiiden. Namaz kılan bir baba ve afacan oğlunun görüntüleri sadece ülkemizde değil tüm dünya sosyal medyasında sevilerek paylaşılıyor.