deve – Sözcü TV

deve

Kategori
deve

Kurbanlık develeri en çok onlar tercih ediyor

Aydın’ın İncirliova ilçesinde 12 yıldan beri çiftliğinde deve üretimi yapan Aytekin Kaya, Kurban Bayramı dolayısıyla yurdun çeşitli illerine 20 kurbanlık deve sattıkları söyledi. Türkiye’deki insanların alım gücünün biraz daha azaldığını belirten Kaya, iki yıldan beri kurbanlık deve alanların çoğunun Suriyeli olduğunu söyledi.

Kategori
deve_16_9_1527595250

Görenler gözlerine inanamadı

Zekeriyaköy caddeleri bugün oldukça şenlikliydi. İşe gidenler, çocuğunu okula götüren aileler cadde ortasında gördükle deve karşısında hem şok oldular. Çocuklarına deve gösteren aileler bu görüntüyü anlatmakta oldukça zorlandılar. Devenin çölde yaşadığını bilen çocukların kafası oldukça karıştı.

Kategori
roman-deve

Edirne’de develi gelin hamamı

Edirneli Roman Müzisyen Salih Zülüfoğlu, evleneceği sevgilisini davun, zurna ve ince sazların çaldığı şarkılar eşliğinde geleneksel hamam sefasına deve ile götürdü.

Kategori
askerde

Deveden askere ağır darbe

Afganistan’da Barış Gücü askeri deveye yaklaşmak isteyince olanlar oldu.  Yanın yaklaşan askerden huylanan deve tekme attı. O anlar kameralara yansıdı.

Kategori
44444

Deve ile selfie çektirmeye kalkınca…

Deve ile selfie çektirmeye kalkınca hiç ummadığı bir tekme yiyen adam, bir daha develerle fotoğraf çektirirken çok dikkatli olması gereken bir ders yaşadı.

Kategori
2

Ekmeleddin İhsanoğlu ‘Bozkurt’ işareti yapamadı

MHP’den milletvekili adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu, tüm denemelerine rağmen partisinin işaretini bir türlü yapamadı. MHP’nin İstanbul 2. Bölge 1. sıradan aday gösterdiği Ekmeleddin İhsanoğlu, MHP İstanbul İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş’la görüşen Ekmeleddin İhsanoğlu, ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Milletvekili adayı Ekmeleddin İhsanoğlu ağustos ayında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak aday olarak gösterilmesinde MHP’nin öncü rolü olduğunun altını çizerek, “Bu kez milletvekili seçimi için bana halktan gelen büyük bir istek oldu. Nereye gitsem halktan da büyük bir talep vardı. Halk ‘sizi mecliste görmek istiyoruz’ dedi. Bana oy veren 15.5 milyon insan, bize oy verenler de vermeyenler de birçok insan benim meclise girmemi istedi. Bu sırf halkımızın arzusu değil aynı zamanda da birçok siyasi liderin de arzusuydu. Ben bu çerçevede bir değerlendirme yaptım bundan kaçmayı kendi millet ve vatan anlayışıma aykırı buldum ve Sayın Bahçeli’nin çok önceden yapmış olduğu nazik teklifin tekrar edilmesi neticesinde kabul ettim ve ben bundan dolayı mutluyum şeref duyuyorum” dedi.