ders – Sözcü TV

ders

Mimar Sinan’dan ustalarına ölümsüz ders

Osmanlı’nın en büyük sanatçılarından biri olan Mimar Sinan’ın bugün ölüm yıl dönümü. 29 Mayıs 1489’ta Kayseri, Ağırnas’ta doğan, 17 Temmuz 1588’te ise İstanbul’da vefat eden Mimar Sinan, Osmanlı Devleti’ne büyük hizmetlerde bulunmuş ve ardından nesiller boyunca ayakta kalacak büyük eserler bırakmıştı.

Kategori

Öğretmeni derse yılan getirince… Sonuna dikkat!

ABD’de bir okulda öğretmeninin sınıfa birkaç tane hayvan getirmesi siyahi öğrenciyi şaşkınlık içinde bıraktı. Her hayvana dikkatli gözlerle bakan genç, öğretmeninin dediklerini dinlerken gözlerini de hayvanlardan ayırmadı. Öğretmeni kocaman bir yılanı sınıfın ortasında sergilediğinde ise gencin şaşkınlığı herkesi güldürdü.

Kategori

Zooloji dersinde hayvanları görünce şok oldu

Hocasının dersi anlatmak amacıyla sınıfa getirdiği birbirinden farklı birçok hayvanı gören genç öğrenci, gördükleri karşısında öyle bir şaşırdı ki, görenler kendilerini gülmekten alamadılar. İşte tuhaf mimiklerle şaşıran öğrencinin komik halleri…

Kategori

Devlet televizyonunda kadınlara ‘makyajla morluk kapatma’ dersi

Fas’ın 2M isimli devlet televizyonunda yayınlanan bir programda aile içi şiddet gören kadınlar için ‘makyaj tüyoları’ verilmesi ülkedeki kadınları ayağa kaldırdı. Kanal, gelen tepkilerin ardından sorumluluğu programa atarak özür diledi.

Kategori

Kulaklığını çeken öğretmene saldırdı

Rusya Federasyonu’ndaki bir okulda yaşanan olayın görüntüleri dünyada da geniş yankı buldu. Olay Yakutistan’ın Neryungri kentinde yaşandı. Cep telefonuyla çekilen görüntülerde, bir öğretmenin, derste kulaklık takan öğrencisine sinirlendiği görüldü. Öğretmen, öğrencinin kulaklığını çekip attı. Kulaklığının koptuğunu düşünen öğrenci, öğretmene sinirlenerek üzerine saldırdı. Öğretmene bir yumruk sallayan öğrenci ikinci hamleyi yapamadan araya sınıftaki diğer öğrenciler girdi. Saldırgan genci tutan öğrencilerden bazıları ona vurdu. Söz konusu genç diğer öğrencilerce sınıftan dışarı atıldı. Öğretmen olayla ilgili şikayetçi olmadı. Ancak görüntüler internette yayımlanınca soruşturma açıldı.

Kategori

Ebru Şallı’dan omuzları çalıştıracak egzersiz

Pilates videolarıyla sosyal medyada en çok takip edilen ünlü isimler arasında olan Ebru Şallı, takipçileriyle yeni bir video paylaştı. Kol-sırt ve omuz bölgesini çalıştıran hareketleri uygulamalı şekilde gösteren Şallı’nın videosu kısa sürede 83 bin beğeni aldı.

Kategori
Bebeğinizle bir evi nasıl temizlersiniz, hiç düşündünüz mü?

Bebeğinizle bir evi nasıl temizlersiniz, hiç düşündünüz mü?

Nasıl babalık yapılacağı konusunda videolar paylaşan baba bu defa bebeğimize nasıl ev temizliği yaptırabileceğimizi anlatmış. Gayet kolay görünüyor.

Kategori

Dinçer Güner anlatıyor: Astrolojide 2. Ev nedir?

Sözcü Gazetesi Yazarı ünlü astrolog Dinçer Güner, Astrolojide “2. Ev” konusunu anlattı. Güner, “Kazanmış olduğunuz parayla ilişkilidir. Hangi mesleklerden para kazanabileceğinizi gösterir. 2. Ev’in içerisine sahip olduğunuz varlıklarınız girer. Birşey için çaba sarf ettiğiniz zaman karşılık almış olduğunuz alanı gösterir. Kendi emeğimizle ortaya koyduğumuz kaynaklardır” dedi. İşte ayrıntılar…

Kurgu: Aytaç AKYURT / Kamera: Çağatay GÜRÜCÜ

Kategori

Öğretmenin kariyerini bitiren hareket

Amerika’nın Georgia eyaletinde öğretmenlik yapan Amelia Stripling, derse girmek üzere sınıfa giderken kapının önünde duran 4 yaşındaki çocuğu iterek yolundan çekilmesini istiyor. Kameralar tarafından saniye saniye çekilen olay çocuğun ailesi tarafından polise şikayet edildi. İstifa eden Stripling, 22 yıllık öğretmenlik kariyerinin son bulması dışında ikinci dereceden çocuk işkencesi ile de yargılanmakta.

Kategori

Astrolojide Gölge ve Sentez burç nedir?

Sözcü Gazetesi Yazarı ünlü astrolog Dinçer Güner, üçüncü dersinde “Gölge ve Sentez burç nedir?” konusunu anlattı. Güner, “Gölge burç doğum haritanızdaki en az element ile en az nitelikten oluşan burcu gösterir. Sentez burç ise haritanızda puanladığınız en fazla element ile en fazla niteliği gösterir” dedi. İşte ayrıntılar…

Kurgu: Aytaç AKYURT

Kamera: Çağatay GÜRÜCÜ

Kategori

Dinçer Güner anlatıyor: Astrolojide nitelikler

Sözcü Gazetesi Yazarı ünlü astrolog Dinçer Güner, ikinci dersinde “Astrolojide nitelikler” konusunu anlattı. Güner, “Astrolojide üç tane nitelik var. Öncü, Sabit ve Değişken burçlar. Sabit burçlar fiziksel, Değişken burçlar zihinsel ve Öncü burçlar hareketseldir” dedi. İşte ayrıntılar…

Kurgu: Aytaç AKYURT

Kamera: Çağatay GÜRÜCÜ

Kategori

Astrolojide dört elementi nasıl kullanıyoruz?

Sözcü Gazetesi Yazarı ünlü astrolog Dinçer Güner, ilk dersinde “Astrolojide 4 elementi nasıl kullanıyoruz?” konusunu anlattı. Doğum haritanızda 4 elementin dağılımı ve etkileri Ateş, Toprak, Hava ve Su doğum haritanızı oluşturan 4 temel element,  azlığı ya da çokluğu hem mizaç hem de sağlık olarak ipuçları verirler. 4 elementi anlamak için öncelikle burçların hangi elementleri sembolize ettiğini bilmeniz gereklidir. İşte ayrıntılar…

Kurgu: Aytaç AKYURT

Kamera: Çağatay GÜRÜCÜ

Kategori

İzmir’de konteynerli eğitim!

İzmir’de bir ilkokulun öğrencileri, okul olmadığı için konteynerlerin içinde eğitim görmeye mahkum edildi. İzmir’in Buca İlçesi’ne beş kilometre mesafede bulunan Yıldızlar Mahallesi’ndeki Zeki Püskülcü İlköğretim Okulu, duvarları çatlayıp, çatısında çökme tehlikesi belirince boşaltıldı. Kullanılamaz hale gelen okulun bahçesine konteynerler konuldu. Konteynerlerin içine tahta, masa ve sıralar yerleştirilerek derslik haline getirildi.  Çocuklar da bu çağ dışı koşullarda eğitim görmeye mahkum edildi. Dört sınıfı ve yaklaşık 70 öğrencisi olan ‘konteyner okul’ görenleri hayrete düşürdü.

Haber: Gökmen Ulu   Kamera: Kerim Uğur

Kategori

İvana Sert, Floyd Mayweather’le boks maçı yaptı

İşte Benim Stilim All Star’ın 11 Aralık Cuma akşamı yayınlanan bölümünde dünya şampiyonu boksör Floyd Mayweather ve Ivana Sert boks maçı yaptılar. İşte o anlar….

Kategori

Derste uyuyan öğrencisine öyle bir şey yaptı ki!

Hollanda’da derste uyuyan öğrenci, hayatı boyunca unutamayacağı bir şekilde uyandırıldı. Öğrencisinin derste uyuduğunu fark eden öğretmen sinirlenince yangın söndürme tüpünü öğrencisini uyandırmak için kullandı.

Kategori

Öğrencileri kırbaçla durdurdu!

Bir sınıfta ders anlatırken öğrencilerinin kavga etmesine öfkelenen öğretmen onları kırbaçla vurarak ayırdı, olanlar ise başka bir öğrenci tarafından cep telefonuna kaydedildi.

Kategori

Bülent Arınç’tan ‘sinagog’ mesajı!

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye’de din ve vicdan özgürlüğünün diğer Avrupa ülkelerine göre çok ileri seviyede olduğunu ifade ederek, Türkiye’de antisemitizm yoktur. Batıda olduğu gibi İslamofobinin karşıtı olan başka bir fobi yoktur. Türkiye’de ırkçılık yoktur. Yani tabanda zemin bulamamıştır. Bugün Avrupa’da ve başka ülkelerde yaşananlara baktığımız zaman bizden ne kadar geride olduklarını görüyor ve gerçekten üzülüyoruz” dedi.