değişim – Sözcü TV

değişim

Kategori

Siz onları bir de makyajsız görün

Makyaj yaparak görünümümüzü değiştirmeyi, yüzümüzün parçalarını farklı gösterip vurgulamayı ya da gizlemeyi hepimiz iyi kötü beceriyoruz. Bu kadınlarsa öyle makyajlar yapıp değişiyorlar ki gözlerinize inanamayacak, hatta ”bu kadarına da pes” diyeceksiniz.

Kategori

Dünyanın 20 yıllık değişimi NASA aracılığıyla gözlemlendi

‘Bizim Yaşayan Gezegenimiz’ başlığıyla yayınlanan video NASA’nın uydular aracılığıyla 20 yılda elde ettiği verileri baz alıyor. Kara, okyanus ve bitki popülasyonlarının nasıl değiştiği video içerisinde ayrıntılı şekilde yer aldı . Dünyanın 20 yılda geçirdiği değişim görsel boyutuyla video içerisinde sunulurken; NASA yetkilileri yaptıkları açıklamada time lapse video çalışmanın ekosistemlerin çevre ve iklim koşulları nedeniyle nasıl değiştiğine yönelik insanlara fikir verebileceğini belirtti.

Kategori

10 yıllık değişim!

Her sabah 10 yıl boyunca usanmadan kendisini fotoğraflayan adam, görüntüleri birleştirerek gerçekleşen değişimini görsel olarak belgeledi.

Kategori

Lastiğini değiştirirken canından oldu

İstanbul Tuzla’da aracının patlayan lastiğini değiştirirken kazaya meydan vermemek için telefonun ışığıyla trafiği yavaşlatmaya çalışan kişiye otomobil çarptı. Kaza anı güvenlik kamerasına da yansıdı. Kaza, geçtiğimiz günlerde sabah saatlerinde Tuzla D-100 karayolu, yanyolda meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, 3 çocuk babası 32 yaşındaki Bahtiyar Demir, aracının tekeri patlayınca aracı emniyet şeridine çekti. Olay yerine gelen tamirci lastiği değiştirirken Demir de emniyet amacıyla aracının arkasına duba dizdi. Bunun yeterli olmayacağını düşünerek bu kez uyarı mahiyetinde elindeki telefonun flaşını açarak sürücülerin dikkatini çekmeye çalıştı. Bu sırada emniyet şeridine giren bir otomobil, hızla Demir’e çarptı. Demir çarpmanın şiddetiyle metrelerce havaya uçarak zemine çakıldı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Hastaneye kaldırılan talihsiz adam tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Demir’in eşinin hamile olduğu öğrenildi.

Kategori

Survivor 2016 yarışmacıları ne kadar değiştiler?

Survivor 2016’nın final gecesinde kurgu ekibinin büyük emekle hazırladığı, yarışmacıların yarışmaya girdikleri gün ve çıktıları günler arasında nasıl bir değişim yaşadıkları hazırlandı. İşte o görüntüler…

Kategori
Tirnak modasinin 100 yil icindeki inanilmaz degisimi

Tırnak modasının 100 yıl içindeki inanılmaz değişimi

Kadınlar için yüzyıllardır değişmeyen şeylerin başında saç ve makyajın yanında tırnak bakımı da göze çarpıyor.1916’dan günümüze tırnaklarına düşkünlüklerini ve zaman içindeki değişen stil anlayışları.

Kategori
Geçmişten günümüze bisikletin gelişimi

Geçmişten günümüze bisikletin gelişimi

Günümüzde dahi kullanım alanı çok geniş olan bisikletlerin 300 yıllık bir tarihi olduğunu biliyor muydunuz? İşte bisikletin günümüze nasıl geldiğini anlatan kısa bir video..

Kategori

‘Mahşerin dört atlısı’ndan ikisi bakan

Siyasette ‘değişim ve dönüşüm’ dendiğinde akla gelen ilk dört isim kuşkusuz Recep Tayyip Erdoğan, Numan Kurtulmuş, Bülent Arınç ve tabi ki Süleyman Soylu… İşte hayretler içinde izleyeceğiniz görüntüler ve çok sert U dönüşler… Bundan çıksa çıksa bir ‘Siyasi komedya’ çıkar!

Kategori

Amerikan kadın ve erkeğinin 100 yıllık değişimi

Dış görünüş ve tarz kişinin kendine gösterdiği özenin bir göstergesidir ,Cut Video ise  hem erkeklerin hem de kadınların 100 yıllık çarpıcı değişimini tek bir video haline getirdi.

Kategori

Moda 100 yılda böyle değişti

1915’den başlayıp 2015’e kadar uzanan iki dakikalık videoyla, kadın modasının yüz yılda yaşadığı değişim izleyenleri şaşırttı. Tek bir mankenin yardımcı kişiler tarafından dönem modasını yansıtacak biçimde böyle giydirildi.

Kategori

Geçmişten günümüze saç kesim modelleri

Geçmişten günümüze saç kesim modellerini 100 yıl öncesinden 10 yıl arayla değişince, ortaya çıkan saç kesim modelleri  izleyenleri şaşırttı.

Kategori

Elektrikler neden kesildi?

Bakan Yıldız, Petroleum Istanbul Fuarı’nda yaptığı konuşmada elektrik kesintisiyle ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Taner Yıldız, elektrik kesintisi ile ilgili siber saldırı ihtimalinin küçük
de olsa var olduğunu ama şu an bunu söylemenin mümkün olmadığını söyledi.