Cumhurbaşkanı Erdoğan – Sayfa 4 – Sözcü TV

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Kategori

Cumhurbaşkanı şehidin evinde Kur’an okudu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazan ilçesinin 15 Temmuz şehitlerinden Muhtar Ali Anar’ın evinde Kur’an okudu. 15 Temmuz gecesinde darbeci askerlere karşı koyan ve açılan ateş sonucunda 9 şehit veren Ankara’nın Kazan ilçesinde halka seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasının ardından şehitlerin evlerini ziyaret etti. Ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehit Muhtar Ali Anar’ın evinde Kur’an okudu.

Kategori

Onlar kaçacak biz kovalayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminde 9 vatandaşın şehit olduğu Ankara’nın Kazan ilçesini ziyaret etti. Belediye meydanında halka hitap eden Erdoğan, Kazan’daki şehitleri ziyarete geldiğini belirterek, gazi olan vatandaşlara da Belediye meydanında mesaj vermek istediğini kaydetti. 15 Temmuz alçak darbe girişiminde en onurlu, en haysiyetli mücadeleyi veren ilçelerden bir tanesinin de Kazan ilçesi olduğunun altını çizen Erdoğan, “Zira Mürted Üssü’nü sizler burada gerektiği şekilde hesaba çektiniz. İnanıyorum ki sizlerin o onurlu direnişiniz, o şehadete yürüyüşünüz, o demokrasiye sahip çıkışınız bu dünyada bir örnek teşkil etmiştir. Ben milletimle iftihar ediyorum. Bu millet çok aziz bir millet ve hani şair diyor ya ‘bir zamanlar bizde millet hem nasıl milletmişiz. Gelmişiz dünyaya millet, milliyet nedir öğretmişiz.’ Bu millet böyle bir millet. Sizler dünyaya millet olmanın dersini verdiniz, birileri anlamasa da. Birileri FETÖ’nün başına da, vagonlarına da sahip çıksa da sizler onlara gereken dersi verdiniz” diye konuştu.

Kategori

Erdoğan: Belki 12 ay da yetmeyecek

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 3,5 ay aradan sonra 27. kez muhtarları Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ağırladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhtarlara seslenirken OHAL ile ilgili olarak şunları söyledi: Türkiye’de demokratik rejime darbe girişimi oldu. 241 kişi şehit oldu, değerli kardeşlerim sadece birkaç telefon ötesinde maalesef böyle atlayıp anında buraya gelen lider yok. Ha bir iki bakan geldi, onları görmemezlikten gelemem. Sağ olsun Körfez’den başta Katar olmak üzere emir, Başbakan, Dışişleri Bakanı, Milli Savunma Bakanı’ndan hepsinden öte emirin babası, çocuklarıyla birlikte geldiler bizimle bu sıkıntıyı paylaştılar. İşte Suud gibi vs. Kardeşlerim Fransa’da 3 ay artı 3 ay son olarak da 6 ay olmak üzere toplamda 1 yıl olağanüstü hal uygulandı. Dünyadan kimse Fransa’ya “Ya siz niye 1 yıl OHAL” ilan ettiniz diyor mu? Bazı bakan arkadaşlarımız “Artık bitse mi” diyor. “Olur mu” diyorum arkadaşlarıma dur bakalım ya, sabırlı ol belki 12 ay da yetmeyecek.

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boris Johnson’ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak için dün Türkiye’ye gelen İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson’ı Ak Saray’da makamında kabul etti. Milli Mücadele düşmanı Ali Kemal’in torunu da olan İngiliz Bakan Johnson geçtiğimiz ay ülkesinde katıldığı bir yarışmada “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği iddiası ile” gündeme gelmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson’ı Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kabul etti. Saat 13:00’da başlayan ziyarete ilişkin görseller saat 15:00’da servis edilirken ziyaretin süresi ve içeriğine ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

Kategori

Dünyanın gözünün içine baka baka konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda konuşma yaptı. 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan, BM Genel Kurulu’nda yer alan bazı ülkelerin de FETÖ tehdidi altında olduğunu belirtti.

Kategori

Erdoğan’a New York’ta nahoş tablo sürprizi

Birleşmiş Milletler’in 71. Genel Kurul görüşmelerine katılmak için beraberindeki heyetle birlikte dün akşam saatlerinde New York’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı JFK Havalimanı’nda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, BM Nezdinde Türkiye’nin Daimi Temsilcisi Halit Çevik, Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, New York Başkonsolosu Ertan Yalçın ve diğer yetkililer karşıladı. Daha sonra New York’ta ikamet edeceği The Peninsula Hotel’e geçen Erdoğan’ı otelin dışında Türk vatandaşları, içinde ise otel yetkilileri karşıladı.

The Peninsula Hotel’inin girişindeki ‘karşılama töreninde’ nahoş bir ‘tablo sürprizi’ de yaşandı. Erdoğan başkanlığındaki heyetin kullandığı otelin girişindeki ‘yarı çıplak’ tablo dikkat çekti. Otelin karşılama heyeti, Türk heyetini bu tablonun önünde karşılayarak ‘hoş geldiniz’ dedi.  Erdoğan başta olmak üzere Türk heyeti, yarıçıplak tablonun önünde otel yetkilileri ile tokalaşarak odalarına geçti. Bu anlar ise orada bulunan haber kameramanları tarafından görüntülendi.

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul’da konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da düzenlenen ’79 Milyon Bir Bayrak Altında’ isimli bayramlaşma programında konuştu.Erdoğan: Seçilmişler nasıl görevden alınır diyorlar. Bal gibi de alınır. Bunun devamı var. Çünkü bunlar rahat durmuyor. Bu konuda geç bile kalındı.

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın heykeli elinde kaldı

Kocaeli’nin Kartepe İlçesi’nde, bir belediyenin siparişi üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2 ton ağırlığında, 4 metre yüksekliğinde heykeli yapıldı. Ancak belediyenin heykeli almadığını belirten atölyenin sahibi heykeltıraş Nuh Açın, “Bir ilçe belediyesinin siparişi üzerine yaklaşık 1 aylık çalışma sonucu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın heykelini yaptım. Daha sonra ne arayan, ne soran oldu. Cumhurbaşkanımızın heykelini almadılar. Ben de heykeli atölyenin önünde sergilemeye başladım” dedi.

Kategori

Erdoğan-Obama görüşmesi

İki lider G-20 zirvesinin yapıldığı Çin’de bir araya geldi. Obama ve Erdoğan görüşme sonrası kısa bir açıklama yaptı.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın G20 Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi için gittiği Çin’deki temasları sürüyor. Dün akşam saatlerinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşen Erdoğan bu sabah saatlerinde de Hangcou kentinde Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüştü.Erdoğan, yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından ABD Başkanı Barrack Obama ile bir araya geldi. Marriott Otel’de basına kapalı gerçekleşen görüşme, saat 08.10’da başladı. 45 dakika süren görüşmenin ardından kameramanlar toplantı odasına alındı.İlk sözü alan ABD Başkanı Obama “Sizi gördüğüme sevindim. Başkanlığım sırasında yarattığınız güçlü müttefikliğin devamını diliyorum” dedi. Obama mülteci politikası için de Türkiye’ye teşekkür etti. 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin “Türk halkı sokaklara dökülerek demokrasiye ne kadar bağlı olduğunu gösterdi” diyen Obama, “Ben o zaman kuvvetle bu girişimi kınadım ve şahsen Erdoğan ile konuştum. Herhangi bir şekilde ‘destek olarak ne yapabileceğimizi’ sordum. Bu darbe teşebbüssün sona ermesinin ardından soruşturma, kovuşturulma aşamasında  yardım edeceğimizi söyledim” dedi.

Kategori

Erdoğan, CHP’den gelen eleştirilere cevap verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, adli yıl açılış programının Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenmesini eleştiren CHP’ye cevap verdi. Erdoğan, “İçinde bulunduğumuz bu mekan elbette Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin bir parçasıdır. Ama bu mekan aynen avlu içindeki camimiz ve kütüphane gibi herkese açık mekanlardır. Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin her yeri gibi burası da milletin malıdır, devletin malıdır. Millet adına görev yapan yargının milletin mekanında adli yıl açılış töreni yapması yargı bağımsızlığına gölge düşürmez, aksine güçlendirir” dedi. Erdoğan, tüm parti ve kurumları 7 Ağustos’taki Yenikapı ruhuna uygun hareket etmeye de davet etti.

Kategori

Erdoğan müjdeyi verdi!

Köprü açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu millet neye layıksa bunların hepsi olacak. Muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak öyle lafla olmuyor, icraatla oluyor” dedi. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün ve Kuzey Çevre Otoyolu’nun tüm insanlığa hayırlı olmasını dileyerek, “Sayın Gül ile birlikte temeli attık. Başbakandım, o zaman Ulaştırma Bakanı, Başbakanımız Binali Yıldırım’dı. O zaman ‘Yaptırmayacağız’ diyenler oldu. Buralara gelip gösteri yapanlar oldu. Allah’a hamdolsun yaptık. Şimdi açılışını milletimizle yapıyoruz. Siz helikopterlerin, F-16’ların önünde duran milletsiniz” dedi.

Kategori

Erdoğan’dan hain saldırılarla ilgili ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan hain saldırılarla ilgili çok sert açıklama yaparak, ‘Son günlerde yaşanan terör olayları vesilesiyle, şu hususu paylaşma istiyorum. Türkiye aynı saiklerle hareket eden terör örgütlerinin ortak saldırısı altındadır’ dedi.

Kategori

“ABD tercih yapacaktır ya Türkiye ya FETÖ”

Külliye önünde toplanan kalabalığa seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Er veya geç Amerika Birleşik Devletleri de bir tercih yapacaktır. Ya Türkiye ya FETÖ. Ya darbeci terörist FETÖ veyahutta demokrasi ülkesi Türkiye. Bu tercihi yapmak durumunda” dedi.

Kategori

Erdoğan açıkladı: Demokrasi nöbetleri ne zaman sona erecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yenikapı mitinginde, 3 haftadır devam eden demokrasi nöbetlerine ilişkin önemli bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 Ağustos Çarşamba günü demokrasi nöbetlerinin sona ereceğini ifade ederek, ‘Demokrasi nöbetine virgül koyuyoruz. Tüm Türkiye’ye sesleniyorum. Çarşamba akşamı inşallah noktayı koyacağız.’ dedi.

Kategori

Yenikapı’da sürprizli final

Yenikapı’daki Demokrasi ve Şehitler Mitingi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasıyla sona erdi. Erdoğan konuşmasında Ulu Önder Atatürk’ün sözlerine atıfta bulundu. Konuşmaların ardından yapılan selamlamada ise ‘son dakika sürprizi’ yaşandı. Erdoğan’ın konuşmasının ardından sunucu kürsüye Başbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Bahçeli’yi, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ı, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu davet etti. Ancak Kılıçdaroğlu ve Bahçeli daha önceden üzerinde mutabık kalınan miting programında böyle bir bilginin yer almadığını gerekçe göstererek sahneye çıkmadılar.

Kategori

Yenikapı ’Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne hazırlanıyor

Pazar günü Yenikapı’da yapılacak ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderleri de davet ettiği “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” için hazırlıklar başlandı. 15 Temmuz gecesi hainlerin kalkıştığı darbe girişimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile halkın sokağa çıkması sonrasında püskürtülmüş ve büyük bir demokrasi zaferi elde edilmişti. 15 Temmuz gecesinden bu yana meydanları boş bırakmayan vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşecek Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne katılmaya hazırlanıyor.

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ağlatan görüntüler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT’nin ortak yayınında 15 Temmuz darbe girişiminde yaşanan olayları değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT’nin ortak yayınında 15 Temmuz darbe girişiminde yaşanan olayların görüntülerini izleyince duygulandı.

Kategori

Cumhurbaşkanı acı haberi alır almaz…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ’nün darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde savaş uçaklarından atılan bombalar nedeniyle ağır yaralanan ve 18 gün sonra tedavi gördüğü hastanede şehit olan Oğuzhan Yaşar’ın ailesini ziyaret etti.

Kategori

Erdoğan: ‘Ciddi istihbarat zafiyeti var’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimine dair tüm ayrıntılarını özel televizyon kanalında açıkladı. Erdoğan, darbe girişimine ilişkin soruları yanıtlarken “ciddi istihbarat zafiyeti var” dedi.

Kategori

Erdoğan: Bu imame koptuğu zaman…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı canlı yayında 15 Temmuz darbe girişimini ve gündeme ilişkin önemli soruları yanıtladı. Erdoğan verdiği tespih örneğine ilişkin; ”Olay sadece şahsımla biten bir olay değil. Ama darbelerin hedefinde mutlaka liderler vardır. Hocamın şöyle bir tavsiyesi var. Cebimde bir tespihi var. Bizim bir polis kardeşimizin eşi vermişti. Şimdi, buranın adı imame. Bu imame koptuğu zaman bütün tespih dağılır. Bunlar hedefi, biz şimdi lideri giderelim, onun işini bitirelim. Hallettikten sonra hedef zaten millet. Milletle beraber asıl hedef Türkiye Cumhuriyetini ele geçirmek” dedi.

Kategori

Erdoğan: Davalarımı çekiyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Şu ana kadar şahsıma her türlü saygısızlığı, hakareti yapanlar bir defaya mahsus affediyorum, davalarımı çekiyorum’ dedi.