Cumhurbaşkanı Erdoğan – Sayfa 3 – Sözcü TV

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan HDP açıklaması

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ,Sağlık Bilimleri Üniversitesi Fahri Doktora Tevdi Töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ dahil 9 milletvekilinin tutuklanmasıyla ilgili olarak “Önceki gün başlayan terör örgütü PKK’ya destek veren milletvekilleriyle ilgili süreç de böyle bir konudur. Terör örgütü PKK’nın boyutu Kandil’de değil, parlamentodaki uzantıları var” ifadesini kullandı. Batı’ya seslenen Erdoğan “Baskılarla, gazetelerde bizi karikatürize edecekler, geri adım atacağız. Boşuna kafalarını yormasınlar, biz bunların ne olduğunu biliyoruz. Onlar bana ‘Diktatör’ demişler, hiç umurumda değil. Bir kulağımdan girer, diğer kulağımdan çıkar” diye konuştu.

Kategori

Erdoğan’ın kaldığı oteldeki çatışmanın yeni görüntüleri

MUĞLA’nın Marmaris İlçesi’nde 15 Temmuz darbe girişimi gecesi yaşananların, tatilciler tarafından cep telefonuyla kaydedilen yeni görüntüleri ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otelden ayrılmasından bir süre sonra darbeciler tarafından düzenlenen baskın ve çıkan çatışma ile helikopterden ateş açılması, bu görüntülerde yer aldı.Grand Yazıcı Club Turban Oteli’nde ailesiyle tatil yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, darbe girişiminin başlamasından sonra, aynı gruba ait yan taraftaki Grand Yazıcı Mares otel’de basına açıklama yapıp, ardından İstanbul’a hareket etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Marmaris’ten ayrılmasından sonra darbeci askerler, helikopterle geldikleri Grand Yazıcı Club Turban’a ateş açtı. Askerlerle polisler arasında bu iki otelin hemen yakındaki üçüncü bir otel olan Case De Maris’te çatışma çıktı. Çatışmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koruma polisi 39 yaşındaki Mehmet Çetin ile Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru 40 yaşındaki Nedip Cengiz Eker şehit oldu. Otele saldırdıktan sonra ormana kaçan tim, günler süren operasyonların ardından yakalandı. Dehşet dolu dakikaların yaşandığı geceye ait yeni görüntüler ilk kez gün yüzüne çıktı. Bir tatilci tarafından cep telefonuyla kaydedilen yaklaşık 6 dakikalık görüntüde, darbecilerle polisin çatışması, darbecilerin kullandığı helikopterden ateş açılması ve olay yerine ambulansın gelmesi görülebiliyor.

Kategori

Erdoğan: “Yastık altında para saklamak gaflettir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sermaye Piyasaları Kongresi’nde konuştu. Erdoğan burada yaptığı konuşmada, “Parayı yastığın altında saklamak nasıl bir gafletse… Finans sektörünün parasını kasasında tutması da gaflettir” dedi.

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Almanya teröre çanak tutuyorsun”

Erdoğan, FETÖ’den aranan savcıların iadesini gerçekleştirmeyen Almanya’yı sert sözlerle eleştirdi: Ey Almanya!.. Teröre çanak tutuyorsun. Siz teröre yataklık yapmaktan tarih boyunca anılacaksınız.Erdoğan, “Ey Almanya!.. Ben Merkel’e 4 bin dosya verdim. İstanbul’daki görüşmemizde de söyledim. Bu dosyaların akıbeti ne oldu dedim. Bana o dosyaların sayısı 4 bin 500 oldu dedi. Almanya’nın terör örgütleri üyelerini korumasını kabul etmiyoruz. Almanya teröre çanak tutuyorsun. Siz teröre yataklık yapmaktan tarih boyunca anılacaksınız” diye konuştu.

Kategori

“Bu küreselleşme anlayışını, modern kölelik olarak görüyorum”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye – Afrika iş forumunda bir konuşma yaptı. İşte o konuşmadan satır başları: Ekonominizi büyütmek mi istiyorsunuz, tek çıkar yol IMF, banka kredileri, faiz…Küreselleşme adına tek bir kalkınma modeli diğer ülkelere dayatılıyor.Bu küreselleşme anlayışını, yeni bir sömürgecilik modeli ,modern kölelik olarak görüyorum. Bizler müstemleke olmayı reddettik, 2. sınıf insan olmayı reddettik. Bizler yeryüzünün lanetlileri olmayacağız.

Kategori

Erdoğan Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı açılışında konuştu

Ankara YHT Garı, Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Kahraman ve Başbakan Yıldırım’ın katılımıyla açıldı. Açılış kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşma gerçekleştird

Kategori

Erdoğan ‘Yanımda milletimden başka kimseyi bulamadım”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Saray’daki Gazi ve Şehit Yakınları Atama töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan “2010 yılından itibaren bu yapıya açık tavır almaya başladığımda, 17-25 Aralaık’ta net bir duruş sergilediğimde yanımda milletimden başka güç bulamadım.”

Kategori

Erdoğan ‘Milletimiz inancı için ölüme bile koşarak…”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Saray’daki Gazi ve Şehit Yakınları Atama töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bizim için asker demek, sadece üniforma giymiş kişiden ibaret değildir. Bu milletin her evladı gerektiğinde her türlü mücadeleyi verir, her türlü çarpışmaya girer. Milletimiz geleceği ve inancı için ölümün üzerine bile koşarak gideceğini 15 Temmuz’da bütün dünyaya gösterdi.”

Kategori

Beklenen görüşme gerçekleşti

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın Ak Saray’da akşam yemeğinde bir araya geldiği öğrenilirken, görüşmenin içeriğine ilişkin bir açıklama yapılmadı.

Kategori

Erdoğan: Sizi de cezaevine tıkarız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sınırlarının gönüllü olarak kabul edilmediğini belirterek, “Unutulmamalıdır ki cumhuriyeti kuran kadronun çok önemli bir bölümünün dahi doğduğu, büyüdüğü topraklar yeni devletimizin sınırları dışında kalmıştır.Uzun zamandır yaşadığımız kesintisiz savaşların, kayıpların etkisiyle biraz nefes alabilmek için o dönemde buna ‘Tamam’ denmiş olabilir. Asıl yanlış dönemin tartışmalı şartları içinde yapılan bu fedakarlığa teslim olup devlet ve toplum hayatını buna göre inşa etmeye çalışmaktır” ifadelerini kullandı. Erdoğan, ayrıca FETÖ ile mücadelede kararlılık vurgusu da yaparak, “Türkiye’de FETÖ örgütüne mensup olan veya onlarla bağlantısı olanlar, eğer sizler gelip bildiklerini anlatmayacak olursanız kusura bakmayın; sizi nerede bulursak bulalım, alır sizi de aynen o cezaevlerine tıkarız” dedi.

Kategori

Erdoğan şehir hastaneleri proje töreninde konuştu

Erdoğan: Temel atma törenine gitmem açılış törenine katılırım. Ben sadece takipçisi olurum neticelenince de açılışa katılırım. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir ve Kocaeli şehir hastaneleri proje finansman törenine katıldı. Programda konuşan Erdoğan “Şehir hastaneleri aynı zamanda kamu-özel sektör işbirliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği bir projedir. Bir ülkede istikrar varsa o ülkede kamu-özel sektör işbirliği olur. Türkiye bunu başarılı bir şekilde uyguluyor” dedi. Projelerin temel atma törenlerine ilişkin de konuşan Erdoğan “Temel atma törenine gitmem açılış törenine katılırım. Ben sadece takipçisi olurum neticelenince de açılışa katılırım” diye konuştu. Konuşmasında uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarına da yüklenen Cumhurbaşktanı “Sipariş üzere kredi derecelendirme kuruluşları Türkiye’ye not vermeye kalkıyor. Hiçbiri Türkiye için geçerli değil” dedi.

Kategori

Erdoğan: Putin, El-Nusra için rica etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28. Muhtarlar Toplantısı’nda Rusya Devlet Başkanı Putin ile ne görüştüğünü açıkladı. Erdoğan, Putin’in kendisinden El-Nusra’nın Halep’i terk etmesi için rica ettiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuya ilişkin, “arkadaşlarımıza gerekli tavsiyeyi verdik” dedi.

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 28. Muhtarlar Toplantısı’nda konuştu

Erdoğan: 1923’ün psikolojisiyle hareket edemeyiz, bununla hareket etmek milletimize yarar sağlayamayacaktır. Bizi böyle bir kısır döngüye hapsedenlerin amacı Selçuklu ve Osmanlı geçmişimizi bize unutturmaktır.

Kategori

Erdoğan’a ‘adam madam’ tepkisi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trabzon’da yaptığı konuşmada ‘’ Bir adam gibi ölmek var, bir de madam gibi’’ sözleri tepki çekti. Erdoğan, darbe girişiminin yaşandığı gece hayatını kaybedenleri andığı konuşmasında, “Bir adam gibi ölmek var, bir de madam gibi. Ölelim ama adam gibi ölelim” dedi. Bu sözlere sosyal medyadan geniş tepki gösterdi. Ankara Bağımsız milletvekili Aylin Nazlıaka da ‘’Madam gibi ölmek metaforu ile kadın ve gayrimüslim düşmanlığını aynı potada eriten anlayışa yazıklar olsun. Erkek şiddeti sonucu öldürülen kadınların sayısal artışına neden olabilecek bu cümle, çok tehlikelidir. Kadın ölümünün değersizleştiremezsiniz’’

Kategori

“Burası Çatladıkapı Muhtarlığı değil ki”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’deki Hakim ve Cumhuriyet Savcısı Adayları Kura Töreni’nde yaptığı konuşmasında, dünyadan FETÖ operasyonlarına “Bu kadar ismi nereden biliyorsunuz, nasıl oldu da hemen içeri aldınız” şeklinde tepkiler geldiğini söyleyerek “Biz devletiz. Burası Çatladıkapı Muhtarlığı değil ki” dedi.

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Hillary Clinton’a ‘PYD’ yanıtI

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Başkan olursam PYD’ye silah gönderirim” diyen Hillary Clinton’a yanıt verdi. ABD’de kasım ayında yapılacak seçimlerde Demokratların başkan adayı olan Clinton geçtiğimiz gün Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump ile karşılaştığı münazarada, seçilmesi halinde terör örgütü PKK’nın Suriye kolu PYD’ye silah vermeyi planladığını söylemişti.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Clinton’ın bu sözlerine değinerek, “çok talihsiz bir açıklama” dedi. Erdoğan şunları söyledi: “Demokratların adayı bayan Clinton’un açıklamasını da çok talihsiz buluyorum. PYD-YPG’yi desteklemeye devam edeceğiz diyor. Siyasette bu tanımlamayı yapmanın amacı çok farklıdır. Ben bunu siyasi bir acemilik olarak görüyorum. Çok yanlış bir açıklamadır. Bu verdiğiniz silahlarla siz 600 bin insanın ölümüne neden olduğunuzun farkında değil misiniz?”

Kategori

Kadir Mısıroğlu’ndan bir skandal açıklama daha

AKP’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Kadir Mısıroğlu’nun, 28 Mayıs tarihli videosunda, Kurtuluş Savaşına ilişkin, “Beni tefe koyarlar ama keşke Yunan galip gelseydi” dediği ortaya çıktı. Mısıroğlu, kendisini dinleyenlere yaptığı Cumartesi Sohbetleri isimli programdaki konuşmasında, skandal sözler sarf etti. Kurtuluş Savaşı’na ilişkin konuşan Mısıroğlu, “Beni tefe koyarlar ama keşke Yunan galip gelseydi. Ne hilafet yıkılırdı. Ne şeriat yıkılırdı. Ne medreseler lağvedilirdi. Ne hocalar asılırdı. Hiç biri olmazdı” ifadelerini kullanıyor.

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına ABD’den yanıt

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Irak’ın Başika bölgesinde Türk askeri varlığına ilişkin Irak Başbakanı Haydar el Abadi’ye yönelik sözlerine ABD’den yanıt geldi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, “Irak’ın tüm komşuları Irak’ın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne saygı göstermeli. Irak’ta konuşlu Türk güçleri uluslararası koalisyonun parçası olarak orada değiller” diye konuştu.

Kategori

Erdoğan’dan İbadi’ye: Haddini bil!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak Başbakanı İbadi’ye cevap vererek, “Sen benim muhatabım, seviyemde değilsin. Biz bildiğimizi okuyacağız, bunu böyle bilesin. Başika üssünü kurmamız için Davutoğlu döneminde talepleri var. Bugün yarın bunların kayıtları yayınlanacak” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9’uncu Avrasya İslam Şurası’na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, İslam dünyasına, mezhep farklılığı dolayısıyla ayrışmaya düşülmemesi çağrısı yaparak, “Benim Sünnilik diye, Şiilik diye bir dinimi yoktur. Benim dinim İslamdır. İslam’ın bütün sahih yorumları benim için hürmete layıktır” dedi.

Kategori

Sümeyye Erdoğan’ın koruma aracındaki silahları çalanlar böyle yakalandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın koruma aracında bulunan silahlar, 10 Temmuz’da çalındı. Silahların 15 Temmuz’daki darbe girişiminde kullanılacağı öğrenilirken, hainler nefes kesen bir operasyonla yakalandı. Edinilen bilgilere göre, Sümeyye Erdoğan’ın koruma ekibinde yer alan polis memuru F.K.’nın, içerisinde 1 adet hafif piyade tüfeği, 2 adet makineli tabanca, 1 adet tabanca, 12 adet şarjör, 165 adet 9×19 mm çapında ve 150 adet 5,56×45 mm çapında fişeğin bulunduğu aracı Bakırköy’de evinin yakınına park etti. 10 Temmuz sabahı aracın yanına bir otomobille gelen kimliği belirsiz kişiler, aracın içindeki silahların bulunduğu çantayı çaldı. Polis memuru hemen emniyete giderek durumu bildirdi.

Kategori

“Ah, ah… söz veriyorlar, tutmuyorlar”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, mülteci anlaşması gereği Avrupa Birliği’nin göndermeyi taahhüt ettiği 3 milyar Euro’luk yardımı gerçekleştirmediğini belirterek, “Söylüyorum sonra bazıları kızıyor. Söz verdiler 3 milyar avro dediler. Hala bize gelen 179 milyon avro” dedi. “Süre bitti, yıl bitiyor. Güya 3 milyar avro daha vereceklerdi” diyen Erdoğan, “Ah, ah… Söz veriyorlar, tutmuyorlar. Biz insani, vicdani görevimizi yerine getireceğiz” ifadesini kullandı.