Cumhurbaşkanı Erdoğan – Sayfa 2 – Sözcü TV

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Kategori

Erdoğan: ‘Mücadelemiz terörden, ekonomiye her alanda sürecektir’

Cumhurbaşkanı Erdoğan 31. Muhtarlar Toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan “Dünyayı hâlâ 1918 şartlarında yönetmeye çalışanlar, elimizdekileri bile alma amacında. Ama Türkiye 1918’in Türkiye’si değil bunu böyle bilin. Mücadelemiz her alanda sürecek. Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. Bu satıh bütün vatandır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Silahların ölüm kusan namlularına teslim olmadık, paranın kirli yüzüne de teslim olmayacağız. Suriye Irak’ta da mücadelemizi sonuna kadar sürdüneceğiz” dedi.

Kategori

Erdoğan: ‘Sen bir bayan milletvekiline bunu yaparsan…’

Cumhurbaşkanı Erdoğan 31. Muhtarlar toplantısında konuştu. TBMM Başkanvekili AKP’li Ayşe Nur Bahçekapılı’nın Almanya ziyaretinde, çantasını çaldırmasıyla başlayan ve geçici pasaportuyla gümrük kapısında ‘mahsur’ kaldığı süreci anlatan Erdoğan “Sen teröristi ülkende ağırlmıyorsun ama bu ülkenin TBMM Başkan Yardımcısı ve heyetini kapıda bekletiyorsun. Şimdi bunlara aynını yapmam gerekmez mi? Sonra bana diktatör diyorlar. Misliyle karşılık verilecek” diye konuştu.

Kategori

Göktürk 1 uydusu uzaya fırlatıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) hedef istihbaratına yönelik uydu görüntüsü ihtiyacını karşılayacak Göktürk-1 uydusu, Fransız Guyanası’ndan fırlatıldı. Ankara’da düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı.

Kategori

”Ankara’da 14 sene önce havalimanı var mıydı?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’daki otomotiv ticaret merkezi Otonomi’nin açılış töreninde “Ankara’da 14 sene önce havalimanı var mıydı?” diye sorarken, “bir ucube vardı burada ama bu modern havalimanı inşa edildi” dedi. Ankara’da Esenboğa Havalimanı tam 1955 yılından bu yana hizmetteyken, Ankara’da ilk uçuşlar 1912 yılında Güvercinlik Havaalanında yapılmıştı…

Kategori

Erdoğan: ‘Hayırlısıyla milletin iradesi neyi istiyorsa…’

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Külliyesi’nin açılış töreninde konuştu. Konuşmasının başında kendisi için “Başkan Erdoğan” sloganı atan AKP’lilere yanıt veren Cumhurbaşkanı “Hayırlısıyla milletin iradesi neyi istiyorsa o olacaktır diye düşünüyorum” dedi.

Kategori

Erdoğan’dan ‘döviz’ çağrısı: Bozdurun altına yatırın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım Ankara’da Esenboğa yolunda otomobil galerilerinin bulunduğu OTONOMİ’nin açılışına katıldı. Erdoğan “Sevgili milletim, yastığının altında döviz olanlar, gelsinler parasını altına dönüştürsün, gelsin TL’ye dönüştürsün. Kimse endişe etmesin (ekonomik kriz iddiası) teğet geçecek.” dedi.

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Esad düzeltmesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Saray’da 30. muhtarlar buluşmasında konuştu. Erdoğan: Fırat Kalkanı operasyonunun amacı da herhangi bir ülke ya da kişi değil terördür.

Kategori

Erdoğan’dan AP’ye: Haddinizi bilin

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’nin Avrupa Parlamentosu’nu sert şekilde eleştirerek, “Siz terör örgütlerine çanak mı tuttunuz, hayırlı olsun. Hani PKK terör örgütü olarak ilan edilmişti. Nasıl olur böyle bir karar alırsınız. Siz teröre yardım yataklık yaptığınızın farkında mısınız? Haddinizi bilin” dedi.

Kategori

”Hani diktatör dediğiniz Erdoğan var ya…”

İstanbul Sancaktepe’deki açılış programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Avrupa Birliği toplanmışlar bir toplantı yapmışlar. Ve o toplantıda müzakerelerin dondurulmasıyla ilgili bir karar almışlar. Sen bu kararı alsan ne yazar almasan ne yazar. Siz zaten 53 senedir bu kararları alıyorsunuz” dedi.

Kategori

Erdoğan’dan AB’ye ültimatom

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AP’de alınan kararın ardından sert bir açıklama yaptı: 3.5 milyon insanı besleyen biziz. Verdiğiniz sözleri yerine getirmediniz. Kapıkule’ye 50 bin mülteci geldi diye feryad ediyorsunuz. Daha ileri giderseniz bana bak bu sınır kapıları da açılır. Böyle kuru sıkı tehditlerden ne ben anlarım ne de millet. Bunu da böyle bilesiniz.

Kategori

Erdoğan: ‘Şu anda bildiklerimi söyleyemeyecek durumdayım’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Saray’da düzenlenen Öğretmenler günü programına katılıyor. FETÖ’yü sert dille eleştiren Erdoğan şöyle konuştu: FETÖ yüzünden bugün ülkemizde kayıp bir nesil ortaya çıkmıştır. Kopyacı bir nesil devletin belli makamlarına yerleştirilmiştir. Şu anda bildiklerimi söyleyemeyecek durumdayım. Onlarda bir gün kaleme dökülecektir. Her doğru her yerde söylenememektetir. Bunun için de sabır gerekir.

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barzani’yi kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak’ın kuzeyindeki Bölgesel Kürt Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani’yi İstanbul’daki makamında kabul etti. Yıldız Sarayı içindeki Mabeyn Köşkü’nde saat 13.50’de başladı. Dün akşam saatlerinde özel uçakla Erbil’den Ankara’ya gelen Barzani ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki görüşmede, başta Ankara-Erbil ilişkileri olmak üzere, Musul’u terör örgütü IŞİD’ten kurtarma operasyonu, Irak ve bölgedeki diğer siyasi ve askeri gelişmelerin ele alınması öngörülüyor. IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani, sabah saatlerinde başkent Ankara’da Başbakan Binali Yıldırım ile bir araya gelmişti.

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan AP’ye sert yanıt

Erdoğan’dan Avrupa Parlamentosu yorumu: Peşinen söyleyeyim, sonuç ne olursa olsun kıymeti yoktur. AP’nin böyle bir oylama yapması bile terör örgütlerine kol kanat gerdiğinin onların yanında saf tuttuğununu göstergesidir.

Kategori

Erdoğan NATO toplantısında AB’yi eleştirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Parlamenter Asamblesi Sonbahar Genel Kuruluna katıldı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada isim vermeden ABD ve bazı AB ülkelerini eleştirdi. Konuşmasının başında 15 Temmuz’daki hain darbe girişimine değinen Erdoğan “Toplantının bir önemi demokrasiye bağlılığını 15 Temmuz’da canı pahasına ispatlamış bir ülkede düzenleniyor olmasıdır. Türk milleti, 15 Temmuz gecesi istiklali ve istikbali için sokaklara döküldü. 15 Temmuzdan bu yana eli kanlı FETÖ terör örgütüyle kararlı şeklide mücadele ediyoruz. FETÖ ile iltisaklı yapılanmalara karşı mücadelemizde sizlerin desteğine güveniyoruz.” dedi.

Kategori

Erdoğan, Mavi Marmara’dan sonra ilk kez İsrail TV’sine konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mavi Marmara anlaşmasından beri ilk kez bir İsrail televizyonuna röportaj verdi. Kanal 2 televizyonundaki bir programa katılan Erdoğan, programın ünlü sunucusu Ilana Dayan-Orbach, röportajdan ilginç bir kesiti bugün Twitter hesabında yayınladı.

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Pakistan Meclisi’nde böyle alkışladılar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir dizi ziyaret ve incelemerde bulunmak üzere gittiği Pakistan’da, Ulusal Meclis ve Senato ortak oturumunda konuştu. Erdoğan yaklaşık 40 dakika süren konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi ve Pakistan’a FETÖ uyarısında bulundu. Erdoğan konuşurken Pakistanlı vekiller, (onların kültüründe ‘alkışlama’ yerine geçiyor) sık sık masaya vurdular. Erdoğan en çok ‘masaya vurmayı’ “Pakistan ülke yönetimi, meclisi ve halkıyla yanımızda olan ilk ülke oldu. Allah sizden razı olsun” sözleriyle aldı.

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan Pakistan’da resmi törenle karşılandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Başbakanı Navaz Şerif tarafından resmi törenle karşılandı. Başbakanlık binasında gerçekleşen törende, iki ülke milli marşlarının çalınmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, tören kıtasını selamladı. Törenin ardından Erdoğan ve Şerif, daha sonra baş başa görüşmeye geçti. Törene Başbakan Yardımcıları Veysi Kaynak ve Tuğrul Türkeş, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile Türkiye’nin İslamabad Büyükelçisi Sadık Babür Girgin de katıldı.

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan başkanlık açıklaması

Erdoğan’dan yeni anayasa taslağı ile ilgili “cumhurbaşkanlığı ya da başkanlık olması şahsen benim açımdan sıkıntı değildir” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan’a hareketinden önce Esenboğa Havalimanı’nda açıklamalarda bulundu. Pakistan ziyareti ile bilgi verdikten sonra soru cevap kısmında, ‘yeni anayasa değişikliği çalışmaları’ konusunda bir soruya yanıt veren Erdoğan “Şu anda gerek Ak Parti gerekse MHP kendi aralarında bir çalışma yaptılar. Bana düşen ‘hayırlı olsun’ demektir. Cumhurbaşkanlığı ya da başkanlık olması şahsen benim açımdan sıkıntı değildir. Tabi bu parlamentoya götürüldükten sonra orada 367 yakalanır mı yakalanmaz mı yoksa oradan bir referandum mu çıkar orada belli olacak” dedi.

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan iş adamlarına çağrı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk iş adamlarına çağrıda bulunarak, “Yatırımlarınızı ertelemeyin, tereddüde düşmeyin, geç kalırsanız pişman olursunuz. Uluslararası yatırımcıların güvendiği Türkiye’ye kendi iş adamlarımızın dört elle sarılması, yatırımları erteleme noktasında böyle bir yanlışa düşmesi sadece onları kaybettirir” dedi. Tuzla Sedef Tersanesi’nde Karadeniz Holding’in bin 200 megavat kapasiteli 4 yeni enerji gemisinin Gana, Myanmar ve Endonezya’ya uğurlanması öncesi bir tören düzenlendi. Törende şirketin gelecek yıl üreteceği 14 enerji gemisinin de inşaatına başlandı. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve çok sayıda davetli katıldı.

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alexander Lukaşenko ile görüştü

Resmî bir ziyaret gerçekleştirmek üzere Belarus’un başkenti Minsk’e giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belarus Cumhurbaşkanı Alexander Lukaşenko tarafından Bağımsızlık Sarayı’nda resmî törenle karşılandı.Resmî bir ziyaret gerçekleştirmek üzere Belarus’un başkenti Minsk’e giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belarus Cumhurbaşkanı Alexander Lukaşenko tarafından Bağımsızlık Sarayı’nda resmî törenle karşılandı.Türk ve Belarus millî marşlarının çalındığı törende Cumhurbaşkanı Erdoğan tören kıtasını selamladı. Törenden sonra tokalaşarak basın mensuplarına görüntü ve fotoğraf vermelerinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenko ile baş başa görüşmeye geçti. Baş başa görüşmenin basına açık olan bölümünde ziyareti ile ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Belarus ile birlikte bölgede özellikle ekonomik alanda yapacağı çok işinin olduğunu söyledi.

Kategori

Erdoğan: Yeni Türkiye ilk kez Nutuk’ta yer aldı

Atatürk’ün vefatının 78. yılında Ak Saray’da anma töreni düzenlendi. Törende bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘yeni Türkiye’ kavramının ilk kez Nutuk’ta Atatürk tarafından dile getirildiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ‘Yeni Türkiye’ kavramının ilk olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk’unda yazıldığını belirterek” Yeni Türkiye kavramının ilk kez Gazi Mustafa Kemal tarafından Nutuk’ta defalarca zikredildiğini burada söylemek isterim. Bu kavram üzerinde bizi yıpratmak isteyenlerin aslından cumhuriyet ruhuna ne kadar uzak olduğunu bilmeniz gerekir” dedi.