Cumhurbaşkanı Erdoğan – Sözcü TV

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Kategori

Erdoğan’dan ‘ciddi bir sıkıntı yok’ açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan sandıkta oyunu kallandı. Erdoğan daha sonra yaptığı açıklamada, “Şu ana kadar ciddi bir sıkıntının Türkiye genelinde olmadığını öğrendik” dedi. Erdoğan oyunu kullandıktan sonra şunları söyledi: “Dünyada en gelişmiş ülkelerde yüzde 30’lara düşen oranlarda oy kullanma oranı, Türkiye yüzde 85’lere çıkan bir oranda ne kadar önde olduğunu gösteriyor. Başkanlık sistemi ile birlikte Türkiye muasır medeniyetler üstüne çıkmada çıtayı yükseltiyor. Şu ana kadar ciddi bir sıkıntının Türkiye genelinde olmadığını öğrendik.”

Kategori

İnce’den Erdoğan’a ‘dış güçler’ eleştirisi

Erdoğan’ın dış güçlerle ilgili yaptığı iki farklı açıklamanın videosunu izleten İnce, “İşler kötü gitmeye başladı mı, dış güçler diyor. İşine geldiği gibi davranıyor. İşte bu klasik Erdoğan” dedi.

Kategori

İdo Tatlıses’ten ‘tamam’ açıklaması

Instagram hesabındaki hikaye kısmından nakaratı ‘tamam tamam’ şeklinde olan bir şarkı paylaşan İdo Tatlıses, konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Tatlıses’in bu hareketi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine gönderme olarak yorumlanmıştı.

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Hepiniz bir kişiyi işe alsanız…’

İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB üyelerine seslenip, “Her üye bir kişiyi işe alsa, bir buçuk milyon işsize iş imkanı sağlamış oluruz” dedi.

Kategori

Erdoğan: Suriyelileri vatandaşlığa almak için çalışma yürütüyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kaymakamlar Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, Suriyelilere vatandaşlık verilmesi tartışmalarına da “Bu kişiler arasında ülkemize ciddi katkı sağlayabilecek kişiler var, İçişleri Bakanımız bu insanları vatandaşlığa almak için şu anda çalışmalar yürütüyor” diyerek açıklık getirdi.

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Büyük bir felaketin önüne geçilmiştir

Şanlıurfa’da açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu.Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:
Dün İzmir’de yaşanan terör saldırısında şehit olan adliye çalışanımıza ve polis memurumuza Allah’tan rahmet diliyorum. Etkisiz hale getirilen teröristlerle birlikte ele geçirilen silahlar, bombalar, roketler ve mühimmat teröristlerin oraya büyük bir katliam için geldiğini gösteriyor. Alınan güvenlik önlemleri sayesinde teröristler hedeflerine ulaşamadan durdurulmuş, büyük bir felaketin önüne geçilmiştir. Türkiye’nin üstüne salınan gözünü kan bürümüş katil sürüleri, aleni bir işbirliği halinde saldırılarına devam ediyorlar.

Kategori

Erdoğan: Bir müjde olarak verelim 15 Ocak’a kadar ücretsiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım Ankara Keçiören Metrosu açılışına katıldı. Erdoğan, metronun 15 Ocak’a kadar ücretsiz olacağını söyledi.

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Namaz kılmayana baskı yanlıştır’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ak Saray’daki 33. Muhtarlar toplantısında konuştu. Erdoğan, ‘Ben de tasvip etmediğim şeyleri söylemişimdir ama asla kimsenin hayat tarzına müdahale etmedim. Ezan okuyan müezzin üzerine yürümek nasıl yanlışsa namaz kılmayana baskı da yanlıştır. Tüm bu hassasiyetleri herkes için göstermeliyiz’.

Kategori

Erdoğan’dan ABD’ye sert yanıt

Erdoğan’dan ABD’ye çok sert yanıt: Terör örgütlerine her türlü silah yardımı yaparsanız kusura bakmayın biz bunu yutmayız. Amerika başta olmak üzere kimi ülkeler harf oyunlarıyla bölgemizde masumları katleden örgütlere aleni destek veriyor.

Kategori

Şener Şen’e Kültür ve Sanat büyük ödülü verildi

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılan törenle sahiplerini buldu. Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri kapsamında edebiyat alanında Mustafa Kutlu, sosyal bilimler alanında Prof. Dr. Kemal Haşim Karpat, müzik alanında Prof. Dr. Erol Parlak, sinema alanında sanatçı Şener Şen, geleneksel sanatlar alanında Ferudun Özgören ödüle layık görülürken, vefa ödülüne ise Ord. Prof. Dr. Ahmet Süheyl Ünver layık görüldü.Canlandırdığı karakterleri ve rol aldığı hikayeleri iyiye, güzele ve doğruya hizmet etmesi için seçtiğini belirten sanatçı Şener Şen “Bir aktör için intihar sayılabilecek kadar uzun yıllar beğenebileceğim bir hikayede o rolü bekledim. Halkımızın kendinden bir şeyler bulacağı karakterler yarattık. Doğru hikayelerinde toplumda çatışma yerine sevgiyi hakim kılacağına inanıyorum. 75 yaşında hala bu inanış doğrultusunda yürüyorum. Bu inanç beni ayakta tutuyor. Bu ödülü toplumsal barışımıza katkısı olması umuduyla kabul ediyorum” dedi.

 

Kategori

Erdoğan’dan koalisyon güçlerine: Verdikleri sözü tutmuyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a SÖZCÜ Gazetesi’nin manşetindeki “terör örgütü DEAŞ’ın Rakka’daki canlı bombalarını El Bab’a gönderdiği” haber ile ilgili bir soru üzerine “Böyle olsa da olmasa da biz şu anda yolumuza kararlı bir şekilde devam ediyoruz. Bu yoldan geri dönmemiz mümkün değil” dedi.

Kategori

Erdoğan: “Hamdolsun El Bab hallolmak üzere”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, İzmir’deki FSRU Projesi (Yüzer LNG Terminali/ Floating Storage and Regasification) Açılış Törenine katıldı. Erdoğan konuşmasında Fırat Kalkanı Harekatı’na da değinerek, “Hamdolsun El Bab hallolmak üzere” dedi.

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan El bab yorumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan ,Orman ve Su İşleri Bakanlığının toplu açılış töreninde konuştu. Konuşmasının başında El Bab’ta şehit düşen 16 askere değinen Erdoğan “Öncelikle dün El Bab’da şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Dünyanın ve bölgemizin yeniden yapılandırıldığı bu dönemde durmaya kalkarsak kendimizi bulacağız yer Sevr şartlarıdır. Asimetrik saldırılarla karşı karşıyayız. Varlık mücadelesi veriliyor. Etnik, mezhebi her türlü bölücülüğü deniyorlar”  diye konuştu.

Kategori

Suikastçı FETÖ’ye mensup bunu gizlemeye gerek yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un öldürülmesine ilişkin ise, “Suikastçı FETÖ terör örgütüne mensup. Bunu gizlemeye gerek yok. Çok açık net söylemek zorundayım. Hassas olmak durumundayız. Bu hassasiyetle hareket etmek durumundayız. Şu 3 yıllık Türkiye’deki görevi sırasında müstesna diplomatlardan biri olarak tanıdım. Türkiye Rusya ilişkilerini nasıl daha ileriye taşırım diye düşünen bir insandı. Niye canlı yakalanmadı diye spekülasyonlar var. Bunlar o andaki ruh halidir. Burada da vuran arkadaşımız, saldırgan elini tekrar öbür tarafa sallayınca buradan bomba çıkacak endişesiyle vurdu. Bu kişinin yurt dışındaki bağlantıları nelerdir. Bununla ilgili de ipuçları var” diye konuştu.

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Andrey Karlov’un katledilmesini lanetle kınıyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’a yapılan suikaste ilişkin önemli açıklamarda bulundu.Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Federasyonu Büyükelçisi Andrey Karlov’un, bu akşam saatlerinde, Ankara’da, bir sanat galerisindeki etkinlik sırasında, alçakça ve hunharca katledilmiş olmasını nefretle kınıyorum. Ülkem ve milletim adına, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Sayın Putin’in şahsında, tüm dost Rus halkına, özellikle de Sayın Karlov’un ailesine üzüntülerimi ve başsağlığı dileklerimi ifade ediyorum.” dedi.

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan vatandaşlara ‘istihbarat’ çağrısı

Kayseri’deki hain saldırının ardından Trabzon’da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vatandaşlara “Nerede kim var, kimi biliyorsunuz hemen güvenlik teşkilatlarımıza bunu bildirin” diye seslendi.Kayseri’deki saldırıyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bu bir arada oluş aynı zamanda bir cevap teşkil edecek ama şunu tüm kalbimle inanarak ve bilerek söylüyorum; bu millet, çıktığı bu yolda yek vücuttur.Hep söylüyorum ya; bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Onlar ister canlı bomba olsunlar, ister şu tür bomba olsunlar, bu tür bomba olsunlar.Bunlar istedikleri kadar şu veya bu şekilde bomba olsunlar, onlar bitecekler. Bu millet asla… Tarih boyunca bu millet, hilal, haçlı zihniyetiyle nasıl mücadele ettiyse bizler bu dar mevzide bunları rahatlıkla Allah’ın izniyle halledeceğiz. Bütün mesele yeter ki siz aranıza bunları sızdırmayın” dedi.

Kategori

Erdoğan ‘Terör örgütlerine karşı milli seferberlik ilan ediyorum’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ak Saray’daki 32. muhtarlar toplantısında konuştu.Erdoğan: Anayasa’mızın 104’üncü maddesine göre, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin başı olarak PKK’sıyla, DEAŞ’ıyla, FETÖ’süyle, DHKP-C’siyle adı, söylemi, yöntemi ne olursa olsun tüm terör örgütlerine karşı milli bir seferberlik ilan ediyorum.

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan saldırının olduğu noktada dua etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beşiktaş’ta meydana gelen ve Türkiye’yi yasa boğan terör saldırısının gerçekleştiği noktaya gelerek şehitler için dua etti.

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Meydanı bu alçaklara bırakmayacağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samatya Eğitim Hastanesi’nde terör saldırılarında yaralananları ziyaretinin ardından kısa bir açıklama yaptı.Erdoğan, “Meydanı bu alçaklara bırakmayacağız. Ağır bedeller ödeyecekler. Yanlarına bırakmayacağız” dedi.

Kategori

Erdoğan: Milletim daha da yüklenmeli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı. Erdoğan, döviz satışı ile ilgili başlatılan kampanyaları takdirle karşıladığını ancak yeterli olmadığını açıkladı.

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konvoyunda kaza

İstanbul’da bulunan  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konvoyunda kaza meydana geldi. Erdoğan, cuma namazı için Kısıklı’daki evinden çıktı. Konvoy Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’ne ilerlerken koruma şube müdürlüğüne ait bir araç kaza yaptı.