çözüm süreci – Sözcü TV

çözüm süreci

Kategori

Erdoğan eski haline geri dönmüştür

MHP Lideri Devlet Bahçeli grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuşmalarını hatırlattı ve bakın neler söyledi.

Kategori

Erdoğan’dan çözüm süreci itirafı!

TRT’de canlı yayına çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güneydoğu’da yaşananlar ve çözüm süreci ile ilgili tarihi itiraflarda bulundu. CHP’nin de “teröre destek verdiler” diye suç duyuru konusu yaptığı “Çözüm sürecinde PKK’nın  Güneyrdoğu’daki faaliyetlerine ilişkin” konuşan Erdoğan süreç için “Valilere üzerine gitmeyin dedik, silah yığdılar” diye konuştu.

Kategori

Bülent Arınç’tan çözüm süreci açıklaması

“Çözüm süreci, adı değiştirilerek yarından itibaren başlamalı.” Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç CNN TÜRK yayınında Taha Akyol’un sorularını yanıtladı. Güneydoğu’daki operasyonları değerlendiren Arınç, “Bu iş böyle bitmez, sürecin aldığımız derslerle ilerlemesi lazım “dedi.

Kategori

Nagehan Alçı’dan PKK itirafı

NTV’de yayınlanan “Basın Odası” programında Güneydoğu’da yaşanan çatışmalar tartışılırken Nagehan Alçı, PKK’nın Çözüm Süreci’nin başladığı günlerden itibaren, bir savaş planının bir ayaklanma planının örgüt tarafından planlandığını ve bunun gözardı edilmediğini ancak “gözden kaçırıldığını” söyledi. Alçı bunu da “hepimiz o dönemde aman barışa gitsin diye bazı şeylere göz yumduk” diyerek açıkladı.

Kategori

MYK toplantısı sonrası Ömer Çelik’ten flaş açıklamalar

AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında toplandı. Çözüm sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan Çelik, kamu düzeni sağlandığı takdirde sürecin yeniden gündeme gelebileceğini belirtti.

Kategori

Davutoğlu: Gezi çözüm sürecini vurdu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, sivil toplum kuruluşlarıyla buluşmasında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Davutoğlu “Gezi olayları çözüm sürecine en büyük darbeyi vurdu” dedi.

Kategori

Cemaat AKP’yi böyle vurdu!

Çözüm süreci”nin bitip bitmediği tartışmaları devam ederken, Cemaat’e yakın Twitter hesaplarında “AKP’nin efsane PKK ve Öcalan dönüşleri” başlığıyla bir video paylaşıldı. Videoda AKP’li yazar ve siyasetçilerin daha önce HDP ve Abdullah Öcalan ile ilgili söyledikleri sözler ile bugünklü durum arasındaki çelişkiye yer verildi.

Kategori

İlber Ortaylı: Ne biz Avusturyalıyız, ne arkadaşlar Macar

CNN TÜRK’te Hakan Çelik’in sunduğu Hafta Sonu Keyfi programında çözüm sürecinde hiçbir zaman umut verici bir gelişme görmediğini belirten İlber Ortaylı, “Türk-Kürt ayrılığından bir Avusturya-Macaristan çıkmaz. Ne biz Avusturyalıyız, ne arkadaşlar Macar” dedi.

Kategori

“Bizim kaybedecek sarayımız yok”

Selahattin Demirtaş, çözüm süreci ve sınır ötesi operasyonla ilgili bir açıklama yaptı. Demirtaş, “Geçici hükümet ülkeyi felakete götürüyor. AKP tek başına iktidarı kaybedince büyük bir panik ile yeniden tek başına iktidar olmanın peşine düştü. Tabiki erken seçim bir seçenek. Ölümüne yol açtığınız her insan bizim insanımızdır. Biz tüm ölenlere sahip çıkacağız. Kimse HDP’ye saldırarak temize çıkamaz. Bizim kaybetmekten makamlarımız kırmızı plakalarımız yok. Bizim kaybedecek bir şeyimiz yok Asıl siz ne olacaksınız. O cenazelerin üzerine örttüğünüz bayrak zannediyormusunuz ki sizin pisliklerinizi örtecek” dedi.

Kategori

‘Çözüm süreci diye oyaladınız milletin canını yaktınız!’

İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Diyarbakır-Bingöl karayolunda askeri aracın geçişi sırasında PKK’nın döşediği mayını uzaktan kumanda ile patlatması sonucu şehit olan Yozgatlı Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Koçak’ın, ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında, şehidin eşi Dilek Koçak, Bakan Öztürk’e çözüm süreci ile ilgili tepki göstererek, ”Nasıl bir çözüm süreci bu, nasıl. Milleti oyalıyorsunuz, çözüm süreci diye. Doğuda neler oluyor siz biliyor musunuz?” dedi.

Kategori

Erdoğan çözüm süreci için ‘iş çığrından çıktı’ dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazı çıkışı bir açıklama yaptı. Erdoğan çözüm sürecinden sınır dışı operasyona; ülke genelinde yürütülen operasyonlardan, iç güvenlik paketine kadar gündemdeki konulara ilişkin soruları yanıtladı. Erdoğan, İstanbul’da eli silahlı ve yüzleri maskeli grupların eylem yaptıklarını belirterek, “ciddi güvenlik zaafı var” dedi.

Kategori

Demirtaş’tan olağanüstü çağrı

HDP’nin MYK toplantısı ardından HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ bir açıklama yaptı. Demirtaş, TBMM’yi olağanüstü toplanması için bir çağrıda bulundu. HDP Eş Genel Başkanı, olağanüstü toplantının 3 ana maddesi olması gerektiğini ve bunların, çözüm süreci, Türkiye-rojova ilişkileri ve Dış politika-IŞİD tehdidi olması gerektiğini açıkladı.

Kategori

Önder: ”MHP ile bile yürütürüz”

CNN TÜRK’te Mirgün Cabas’la “Her Şey” programına konuk olan HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, seçimden sonra çözüm süreci için önemli açıklamada bulundu. “MHP ile bile yürütürüz” diyen Önder, “yeterki ciddiyet olsun” dedi. Sırrı Süreyya Önder, “Bizim kimsenin hakkından bir şey istediğimiz yok ki. Barışın bir tek temel gereği var, bunu da bu kadar böyle çiğlik etmeseydi, söylediklerini inkar etmeselerdi; biz Dolmabahçe deklarasyonunda bu işi demokrasi şartına bağlamışız. Demokratik siyaset… Bunun önündeki kanalların açılması, buna hangi Türk milliyetçisi itiraz eder sizce. Hangi Sosyal Demokrat itiraz edebilir? Hangi muhafazakar itiraz etmeli?” diye sordu.

Kategori

‘AKP yoksa çözüm süreci de yoktur’

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, barış ve demokrasi sürecinin garantisi olduklarını belirterek, “AKP iktidardan giderse, ‘yerine kim gelirse gelsin’ diyenler ve bizimle oynayanlar; eğer AKP yoksa, çözüm süreci de yoktur. Bunu bilsinler, ona göre hesaplarını yapsınlar” dedi. Şırnak’ın Cizre İlçesi’ne gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, çözüm süreçi ve 7 Haziran’da yapılacak genel seçimleri değerlendirdi. Şerafettin Elçi Hava Limanı’nda AKP Şırnak Milletvekili adayları, Adnan Şık, Rizgin Birlik, Aslan Tatar, Lezgin Adıyaman ve parti yöneticileri tarafından karşılanan Arınç, karayolu ile Cizle İlçe merkezine geldi.

Kategori

AP’de ‘Ermeni Soykırımı’ tasarısı kabul edildi

AP’de ‘Ermeni Soykırımı’ tasarısı kabul edildi. Türkiye’ye 1915 olaylarını soykırım olarak tanımlaması ve arşivlerini açması çağrısı yapıldı.