CNN Türk – Sözcü TV

CNN Türk

Kategori

Güder: Sayın Cumhurbaşkanımız başkan olmak istiyor

CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan ve Şirin Payzın’ın sunduğu Ne Oluyor? programının konuklarından biri de CHP Tunceli İl Başkanı Ali Rıza Güder’di. Güder çarpıcı açıklamalar yaparken “bu anayasa değişikliğinin temeli, amacı şu. Sayın Cumhurbaşkanımız başkan olmak istiyor. Etrafına da makyajlı bir takım anayasa değişiklik teklifleriyle, maddeleriyle bunu bir şekilde kurguluyorlar.” dedi.

Kategori

“Gitmediğiniz için Cuma’ya bilmiyorsunuz”

CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan ve Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yılbaşı hutbesi tartışması yaşandı.

Kategori

İlhan Kesici uyardı: Hayali bir zenginlik

CNN TÜRK’te Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan’ın konuğu olan CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, AKP hükümetinin ekonomi politikasını eleştirdi. Ahmet Hakan’ın “Türkiye’de bir zenginleşme var” sözleri üzerine Kesici, “2002’de hane halkı olarak 4 milyar dolarlık borcumuz vardı. Şu anda bu rakam 143 milyar dolar. Bu kişilerin, bizim borcumuz. Hayali bir zenginlik bu kardeşim. Yani bir şey olsa, orta sınıf çöker…” dedi.

Kategori

İlhan Kesici uyardı: Hayali bir zenginlik

CNN TÜRK’te Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan’ın konuğu olan CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, AKP hükümetinin ekonomi politikasını eleştirdi. Ahmet Hakan’ın “Türkiye’de bir zenginleşme var” sözleri üzerine Kesici, “2002’de hane halkı olarak 4 milyar dolarlık borcumuz vardı. Şu anda bu rakam 143 milyar dolar. Bu kişilerin, bizim borcumuz. Hayali bir zenginlik bu kardeşim. Yani bir şey olsa, orta sınıf çöker…” dedi.

Kategori

Eski Emniyet Müdürü: Uyuyan hücreler var

Eski Emniyet Müdürü Cevdet Saral, CNN TÜRK’te Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programında Rus büyükelçiye Andrey Karlov’a yönelik suikastla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Cevdet Saral, Ahmet Hakan’ın “çevik kuvvet içinde bu adam gibi, uyuyan hücre, suikast yapabilecek başka FETÖ’cü polisler var mıdır? sorusuna, “vardır tabi. Bu eylem çok enteresan bir eylemdir” cevabını verdi.

Kategori

Deniz Baykal: AK Partililer boş kağıda imza atıyor

CNN TÜRK’te Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan’ın konuğu olan CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, anayasa değişikliğiyle ilgili çok çarpıcı bir bilgiyi paylaştı. Baykal, “Daha anlaşma oldu mu, olmadı mı bilmiyoruz ama AK Partili milletvekilleri boş kağıda imza atıyorlar” dedi.

Kategori

Parti nasıl kurulur çok iyi bilirim

Abdullah Gül, CNN TÜRK’te Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı. Kayseri’deki ‘Abdullah Gül Müzesi’nde konuşan Gül yeni parti kurmak için Ürdün’de Tony Blair’le görüştüğü iddialarına yanıt verdi.

Kategori
İlber Ortaylı, Cem Özdemir'e sert çıktı: Yamanarak geçiniyorlar

İlber Ortaylı: Kahvehane şeyhleri bunlar!

CNN Türk’te Gündem Özel programına konuk olan Tarihçi Yazar Prof Dr. İlber Ortaylı, Lozan anlaşmasıyla ilgili konuştu. Ortaylı, ”Türk tarihçileri kimse gücenmesin, hukuki belgeleri anlaşmaları okuyacak kültüre sahip değiller. Bizde şu anda hem Fransızca hem Osmanlıca belgeleri okuyup değerlendirecek bir tek arkadaş var, Sinan Kuneralp. Onun da zaten her şeyi baştan aşağı taraması mümkün değil. 19’dan evveline o ne kadar gider onu da bilmiyorum. Çünkü bir takım anlaşmaların ince metinlerinde hem Osmanlı kalişografisi hem Latince çok rol oynuyor Roma hukuku falan. Biz Türkler bu işi kolay yapamayız. Ayrı bir ihtisas grubu yetiştirmemiz lazım” dedi. İşte Ortaylı’nın açıklaması…

Kategori

”Adil Öksüz dışında herkese kelepçe takılıyor”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CNN Türk ekranlarında yayınlanan Eğrisi Doğrusu programında Taha Akyol’un konuğu oldu. Adil Öksüz konusuna da değinen Kılıçdaroğlu; ”Adil Öksüz sıradan bir insan değil. Enteresan bir adam. FETÖ içerisinde çok önemli bir insanı yakalamışsın. Bir iki gün içeride tutuyorsun. Davaya diğer tutukluları götürüyorsun Adil Öksüz’ü götürmüyorsun. Birileri bunu koruyor. Arkasında güçlü bir örgüt var. Öksüz’ün bırakılması sıradan bir olay değil. Kim serbest bıraktı. Eğer biz bunu üzerine gitmeseydik bu soruşturmalar açılmayacaktı” şeklinde konuştu.

Kategori

Tarafsız Bölge’de reklama götüren kavga!

CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan ve Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programının yeni bölümünde Sivil Dayanışma Platformu Başkanı Ayhan Oğan ile Cumhuriyet Halk Partisi grup başkanvekilli Özgür Özel arasında yaşanan gerginlik programa damgasını vurdu. Yaşanan bu tartışma sonrasında Ahmet hakan reklam arası vermek zorunda kaldı.

Kategori

Yazarımız Ayşe Sucu’dan hadisle yanıt

Yazarımız Ayşe Sucu CNN TÜRK’te katıldığı canlı yayında Yeniakit Yazarı Kenan Alpay’ın eleştirilerine hadisle yanıt verdi. Kenan Alpay’ın ‘Üniversitede kimden aldınız hadis derslerini bilmem ama’ demesi üzerine Sucu, tartışmaya neden olan hurma ağacı hadisini okumaya başladı. Ayşe Sucu’nun ‘Hadisler zaten Hz. Peygamberimizin…’ diye başladığı cümlesini ‘uydurma diyeceksiniz’ diye tamamlayan Kenan Alpay’a hadisin tamamı okuyarak yanıt verdi. Sucu Alpay’ı ‘Müslüman ciddi adamdır. Lütfen ciddi olun’ diye eleştirerek hadisi okudu. Kenan Alpay ise Ayşe Sucu’nun okuduğu hadisin hurma ağacının aşılanması ile ilgili bir hadis olduğunu ve hurma ağacı ile sınırlı olduğunu savundu.

Kategori

Tarık Akan’ın son röportajı

Yeşilçamın efsane oyuncularından Tarık Akan 66 yaşında kanser nedeniyle hayatını kaybetti. Tarık Akan son röportajını Nisan ayında CNN Türk’te yayınlanan ‘Afiş’ programına vermişti. İşte o röportajdan bir bölüm.

Kategori

Dün geceye damgasını vuran tartışma

CNN Türk’te dün yayımlanan ‘ne oluyor?’ isimli programda gazeteci İsmail Saymaz ile Nagehan Alçı arasında Bank Asya ve Zekeriya Öz hakkında bir polemik yaşandı. İşte o anlar…

Kategori

Ergenekon listesini Öcalan hazırlamış!

Terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ı İmralı’da 8 ay boyunca sorgulayan emekli Albay Hasan Atilla Uğur, CNN TÜRK’te Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan’ın konuğu oldu. FETÖ ve PKK’yla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Uğur, Ergenekon operasyonuyla tutuklananların listesini Öcalan’ın hazırladığını ve kendisinin de bu listeyi gördüğünü idida etti.

Kategori

Başbakan: 15 bin öğretmen alınacak!

Başbakan Binali Yıldırım, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin soruları cevaplarken, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili yapılan soruşturma kapsamında 23 bin civarında öğretmen açığa alındığını ve öğretmen açığının ortaya çıktığını söyledi.

Kategori

Başbakan Yıldırım’dan 30 Ağustos açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarıyla ilgili canlı yayında açıklamada bulundu. Başbakan Yıldırım, “henüz alınmış bir karar yok” dedi.

Kategori

”Yeni bir kanun hükmünde kararname yayımlanacak”

Başbakan Binali Yıldırım 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili olarak CNN Türk’te canlı yayında soruları yanıtladı. Başbakan Yıldırım yeni bir kanun hükmünde kararnamenin yayınlanıp yayınlanmayacağı ile ilgili olarak; ‘Önümüzdeki günlerde yeni bir kanun hükmünde kararname yayımlanacak. Dahil edilecek konuların ne olacağı konusunda çalışıyoruz’ dedi.

Kategori

”TİB yerine yeni bir kurum olmayacak”

Başbakan Binali Yıldırım 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili olarak CNN Türk’te canlı yayında soruları yanıtladı. Başbakan Yıldırım TİB ile ilgili olarak; ‘TİB kapatılacak, yerine yeni bir kuruluş gelmeyecek. TİB de istihbarata destek veren bir yapıydı’ dedi.

Kategori

Tehdit devam ediyor mu?

Başbakan Binali Yıldırım 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili olarak CNN Türk’te canlı yayında soruları yanıtladı. Tehdidin devam edip etmediği sorusuyla ilgili olarak Başbakan Yıldırım; ”Bu geçiş döneminde her şeyi göz önünde bulundurmamız lazım” dedi.

Kategori

Başbakan Binali Yıldırım tüm davalarını geri çektiğini açıkladı

Başbakan Binali Yıldırım 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili olarak CNN Türk’te canlı yayında soruları yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davalarını geri çektiğini açıklaması üzerine Başbakan Binali Yıldırım da davalarını geri çektiğini açıkladı.

Kategori

“Bu olay ordumuzun itibarına yönelik çok ciddi tahribat yaptı”

Başbakan Binali Yıldırım 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili olarak CNN Türk’te canlı yayında soruları yanıtladı. Başbakan Yıldırım: “Bu olay ordumuzun itibarına yönelik çok ciddi tahribat yaptı” dedi.