CNN – Sözcü TV

CNN

Kategori

Trump’tan CNN muhabirine: Kuruluşunuz berbat, sahte haber sizsiniz

ABD Başkanı seçilen Donald Trump, seçildikten sonra ilk kez basın toplantısı gerçekleştirdi. CNN çalışanından soru almak istemeyen Donald Trump, “kaba olmayın” diyerek muhabiri reddetti. ABD’deki “sahte haber” tartışmalarına gönderme yapan Trump, CNN çalışanına “kuruluşunuz berbat, sahte haber sizsiniz” dedi.

Kategori

Trump’ı apar topar sahneden indirdiler

ABD’de Başkanlık Seçimleri için nefesler tutulurken, Cumhuriyetçi Donald Trump, Nevada eyaletine bağlı Reno kentinde dün akşam saatlerinde yaptığı mitingde gizli servis ajanlarınca sahneden apar topar indirildi.CNN’nin haberine göre; Gizli Servis Sözcüsü, olay sonrası yaptığı açıklamada, “kalabalık arasında kargaşa çıktığını ve bir şahsın ‘silah’ diye bağırdığını, ancak yapılan kapsamlı arama sonrasında herhangi bir silah bulunmadığını” söyledi.

Kategori

CNN muhabiri canlı yayında saldırıya uğradı

ABD’de siyahilerin öldürülmesini protesto eyleminde bir gösterici, CNN muhabirini omuz atarak yere düşürdü. Polisin siyahi insanları öldürmesine tepki eylemleri ülke çapında devam ederken, Kuzey Karolina’nın Charlotte kentinde CNN muhabiri saldırıya uğradı. Göstericilerden biri, canlı yayında gelişmeleri aktaran muhabir Ed Lavandera’ya omuz attı. Muhabir aldığı darbeyle yerde kalırken, yardımına ise ekibi ve diğer göstericiler koştu. Saldırgan tepki görürken, ayağa kalkan ve iyi olduğunu açıklayan Lavandera’ysa yayına devam etti.

 

Kategori

CNN, Türkiye’yi bu kez videodan sildi!

CNN International, SÖZCÜ’nün gündeme getirdiği ve üzerinde Türkiye’nin yer almadığı haritayı düzelterek yaptığı yanlıştan geri döndü. CNN International’ın seyahat sayfasında iş amaçlı seyahat edenler için hazırlanan haritada Türkiye’nin yer almamasını SÖZCÜ’nün gündeme taşımasının ardından, yapılan yanlışlık kısa sürede düzeltildi. Ancak bu kez aynı sayfada yer alan bir videoda, Türkiye haritada yer almadı!

Kategori

CNN muhabiri canlı yayında bayıldı

CNN muhabiri Poppy Harlow, haberleri sunarken bayıldı ancak kısa bir süreliğine yayına ara verip yeniden görevinin başına döndü.  Hamile olduğu bilinen Harlow, kendine gelmesinin ardından yeniden yayına çıktı ve kendisinin ve bebeğinin iyi durumda olduğunu söyledi.   Harlow, ABD Başkanı Barack Obama ile ilgili bir anket haberini sunarken bayıldı.  Haberde CNN ile ORC adlı şirketin ortak çalışması sonrasında anketin Obama’nın terörizmle mücadelesinin onaylanmadığına işaret ediliyordu.  Spikerin haberi sunarken bir anda kelimeleri yuvarlamaya başladığı, sesinin kesildiği ve bir anda düzensiz nefes almaya başlayıp sesinin kesildiği görüldü.

Kategori

Vatandaş AKP’ye neden oy veriyor?

ABD merkezli CNN televizyonunda yer alan gezi programı ‘Parts Unknown’ (Bilinmeyen Yönler) pazar akşamı yayınlanan bölümünü İstanbul’a ayırdı. Anthony Bourdain’in sunduğu programda AKP’nin baskıcı politikalarına ve ifade özgürlüğüne kasteden kısıtlamalara dikkat çekildi. Program 1 Kasım seçimlerinde AKP’nin aldığı sonuç vurgulanırken, seçim öncesi ülkede yaşanan saldırılar da hatırlatılarak, “Korku işe yarıyor” denildi.

Kategori

Nevşin Mengü’den Periscope’da seçim yorumu

Sunduğu haberlere getirdiği taraflı yorumlarla tepki çeken CNN Türk haber spikeri Nevşin Mengü, 1 Kasım seçimlerinin ardından yaptığı yeni yorumla yine ilgiyi üzerine çekmeyi başardı. Daha önce Cem Küçük’le polemiğe giren ‘hadi bakalım birader’ diyerek erkeksi meydan okumalar yapan Mengü’nün seçim sonrası moralinin bozuk olduğu görüldü. Seçim sonucuna sevinen seçmenlerin normal olmadığını söyleyen Mengü ‘bundan sonra normalleşebileceğimizi hiç sanmıyorum’ dedi.

Kategori

Nevşin Mengü Van Persie üzerinden gönderme yaptı

CNN Türk ana haber bültenini sunan Nevşin Mengü’nün dershane konusunda görüş alırken Robin van Persie’nin imza törenine bağlanılmasını ardından yaptığı yorum sosyal medyada geniş yankı uyandırdı

Kategori

CNN, IŞİD’in tüneline girdi!

CNN International muhabiri Arwa Damon, IŞİD’in elinden PYD’nin kontrolüne geçen Tel Abyad’daki bir tünele girdi. CNN muhabiri, IŞİD’in bu tünel sayesinde bölgede rahatça hareket edebildiğini belirtti.