CIA – Sözcü TV

CIA

Kategori

Kennedy suikastinin gizli belgelerinde neler var?

Başkan Donald Trump’ın yaptığı çağrıyla yayımlanan belgeler, henüz gizliliği nedeniyle bazı belgelerin açıklanmaması karşın suikaste dair birçok komplo teorisini tekrardan gündeme getirdi. Belgelerde öne çıkan noktaları derleyen Guardian gazetesinden Alan Yuhas’ın yaptığı çalışma özellikle sosyal medyada gündeme geldi.

Kategori

FETÖ’nün arkasında kim var?

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Fethullahçı terör örgütünün arkasında dış güçler olduğunu belirten ve CIA’i işaret eden Başbuğ, “Olmaması işin tabiatına aykırı bir durum” dedi.

Kategori

CIA Başkanı John Brennan, darbe girişimini kınadı

Dün İstihbarat ve Ulusal Güvenlik İttifakı toplantısına katılan John Brennan, Türkiye’deki darbe girişiminden haberdar oldunuz mu, sorusuna “Darbe gibi durumlar söz konusu olduğunda ilk önce yapmanız gereken şey, gerçekleri tespit etmek ve ona göre hareket etmek. Ancak çoğu zaman çok bilgi geliyor. Ve söylentilerde doğruları ayırt etmek oldukça zor oluyor” karşılığını verdi.

Kategori

Putin’in yürüyüşünü sorgulayanlar CIA ajanı!

Hollanda’daki Radboud Üniversitesi araştırmacıları, Putin ve bazı üst düzey yetkililerin yürüyüş şeklini analiz etti.Buna göre Putin’in yürürken sağ elini az sallayarak vücuduna yakın, sol elini ise yönlendirici olarak kullanması yıllar önce Sovyet istihbaratı KGB’deyken aldığı eğitimden kaynaklanıyor.

Kategori

Canlı yayında şok Fettulah Gülen iddiası

Hükümete yakınlığıyla bilinen Ülke TV’de yayınlanan Sıradışı programına konuk olan Güneş gazetesi yazarı Ömer Özkaya, Fethullah Gülen’in gerçekte bir bilgisayar programı ile canlandırılan bir karakter olabileceğini iddia etti. “Fethullah Gülen’in bütün vaazları CIA tarafından dijitalleştirildi” diyen Ömer Özkaya, aslında o konuşan kişinin gerçekte Fethullah Gülen olmayabileceğini öne sürdü.

Kategori

Cem Küçük: “ABD’de olsa CIA hukukla çözmezdi”

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’ı köşesinden “ölümle tehdit” etmesiyle gündeme gelen yandaş yazar Cem Küçük yine çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. A Haber’de yayınlanan Memleket Meselesi programına katılan Cem Küçük bu kez ‘meslektaşları’ için şok sözler sarf etti. Küçük “MİT TIR’ları olayı ABD’de yaşansaydı CIA bunu hukukla çözmezdi” dedi.