CHP Genel Başkanı – Sözcü TV

CHP Genel Başkanı

Kategori

Mecliste kavga çıktı oylama durdu!

Anayasa görüşmelerinin yapıldığı Genel Kurul’da 3.maddenin oylanması sırasında AKP ve CHP’li vekiller arasında kısa süreli yumruklaşma yaşandı. Öte yandan yaşanan gerginlik sırasında AKP Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de salonda bulundu.

Kategori

Başbakan Yıldırım, Kılıçdaroğlu ile görüştü

Başbakan Binali Yıldırım, TBMM muhalefet kulisinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. Başbakan Yıldırım, Mecliste CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. Muhalefet kulisinde yapılan görüşmede Kılıçdaroğlu’nun anayasa değişikliği teklifini çekmeleri halinde ortamın yumuşayacağını söylediği öğrenildi.

Kategori

“Atatürk’e verilmeyen yetkiyi kandırılana mı vereceğiz”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.  Kılıçdaroğlu, “Anayasa değişikliği ile kendilerini güvence altına almak istiyorlar. Bunu hiç unutmayacağız. Ne yapılmak isteniyor? Yüzde 51 ile seçilen Cumhurbaşkanı’na milletin yüzde yüzünü temsil eden Meclis’i feshetme yetkisi veriyor. Mustafa Kemal Atatürk’e bile verilmeyen yetkileri biz FETÖ’nün PKK’nın kandırdığı kişiye vereceğiz. Bu milli iradeye ihanettir.” diye konuştu.

Kategori

Kılıçdaroğlu olay yerine çiçek bıraktı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve diğer partililerle birlikte patlamanın olduğu yere gelerek karanfil bıraktı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şehitler Tepesine çiçek bıraktı. Kılıçdaroğlu, “Polise sıkılan her kurşun, millete sıkılmıştır” dedi.

Kategori

Kılıçdaroğlu’ndan kardeşiyle ilgili açıklama: Cebine para koyup…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, canlı yayında gündeme dair soruları cevapladı. Kılıçdaroğlu kardeşi ile ilgili ‘Kardeşinize para mı verdiler?’ sorusuna, “Benim ne söylediğimi siz de söylediniz herkes anladı. Belediye başkanımıza, ‘soyadı Kılıçdaoğlu da olsa, kim olursa olsun buna benzer şeyler söyleyince kapının önüne koyun’ dedim. Konu ahlaki bir konu. Ama birisi cebine para koydu, çık şunu söyle dediyse kapının önüne koyarız” yanıtını verdi.

Kategori

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a; ”200 bin dolarını önce sen bozdur”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 2017 Bütçe görüşmelerindeki konuşmasında doların Türk lirasına çevrilmesi konusuna değinerek “Cumhurbaşkanı’nın Albaraka Türk’te 200 bin doları var. Bunu Türk lirasına çevirmesini ve dekontunu paylaşmasını bekliyoruz” dedi.

Kategori

Kılıçdaroğlu: “İyi ki OHAL uygulamalarına evet dememişiz”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Marmara Üniversitesi Anadolu Hisarı Yerleşkesi’nde, Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Kulübü’nün düzenlediği ’15 Temmuz ve Parlamenter Sistem’ başlıklı etkinliğe katıldı. Üniversitedeki rektör atamalarının OHAL ile hiçbir ilgisinin olmadığını belirten Kılıçdaroğlu “Akademisyenler kendi rektörlerini nasıl seçemezler, bunun OHAL’le ne ilgisi var. İyi ki OHAL uygulamalarına evet dememişiz ve demokrasinin yanında durmuşuz” ifadesini kullandı. Fransa’daki OHAL’le Türkiye’deki OHAL uygulamalarının farklı olduğuna dikkat çeken CHP lideri “Fransa’da adil yargılama vardır. Biz Türkiye’nin hızla normalleşmesini bekliyoruz” diye konuştu. CHP lideri Türkiye’de demokrasinin güçlendirilmesi gerektiğini de vurgulayarak “Gazeteciler tutuklanıp hapse atılıyor, 142 gazetecinin hapiste olduğu bir ülkede siz demokrasiden söz edemezsiniz” dedi.

Kategori

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Cumhuriyet’ tepkisi

Cumhuriyet’in Ankara bürosunu ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “FETÖ’yü ülkeye musallat edenler hala ülkenin başında dururken, işini yapan gazetecileri FETÖ gerekçesiyle tutuklamak abesle iştigaldir” dedi. Tüm medya organlarını Cumhuriyet’e karşı yürütülen operasyona tepki göstermeye davet eden Kılıçdaroğlu “Bir gün sıra onlara da gelir” diye konuştu.

Kategori

”Adil Öksüz dışında herkese kelepçe takılıyor”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CNN Türk ekranlarında yayınlanan Eğrisi Doğrusu programında Taha Akyol’un konuğu oldu. Adil Öksüz konusuna da değinen Kılıçdaroğlu; ”Adil Öksüz sıradan bir insan değil. Enteresan bir adam. FETÖ içerisinde çok önemli bir insanı yakalamışsın. Bir iki gün içeride tutuyorsun. Davaya diğer tutukluları götürüyorsun Adil Öksüz’ü götürmüyorsun. Birileri bunu koruyor. Arkasında güçlü bir örgüt var. Öksüz’ün bırakılması sıradan bir olay değil. Kim serbest bıraktı. Eğer biz bunu üzerine gitmeseydik bu soruşturmalar açılmayacaktı” şeklinde konuştu.

Kategori

Kılıçdaroğlu, Lozan tartışmasına tepki gösterdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Taha Akyol ile Eğrisi Doğrusu programına konuk oldu. Gündemi değerlendiren Kılıçdaroğlu, Lozan Antlaşması tartışmalarına da değindi. CHP lideri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki gösterdi.

Kategori

“Muhalefet liderleriyle bir kez daha görüşme olabilir”

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmelerine ilişkin, “Bir kaç başlıkta görüşme gerçekleştirdik. Bunlardan bir tanesi Suriye’de devam eden Fırat Kalkanı Operasyonu, diğer bir konu terörle mücadele, bir başka konuda FETÖ terör örgütü ile yapılan mücadele. Bir kez daha görüşme olabilir” dedi.

Kategori

Kılıçdaroğlu o öğretmenlere de sahip çıktı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütü PKK’yla bağlantılı oldukları gerekçesiyle açığa alınan öğretmenlere ve devleti ‘güneydoğuda katliam yapmakla’ suçlayan akademisyenlere destek çıktı. Parti Meclisi Toplantısı öncesi konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütü PKK’yla bağlantılı oldukları gerekçesiyle açığa alınan öğretmenlere destek verdi. Kılıçdaroğlu, “11 bin 285 öğretmenin açığa alınmasıyla karşı karşıya kaldık. Neymiş bunlar terör örgütleriyle ilişkiliymiş. Bu kadar öğretmen terör örgütleriyle ilişkisi varsa siz 14 yıldır neredeydiniz? Bunları siz atamadınız mı? Tek nedeni var, bu öğretmenler sendikalı. Sendikalı olmak ne zamandır bir suç oldu?” dedi.

Kategori

Kılıçdaroğlu’ndan adli yıl toplantısı için sert sözler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adli yıl açılışının Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılmasını sert sözlerle eleştirdi. CHP Lideri Adli yıl Açılış töreni için, “yüz karası bir toplantı… Siz toplantı yapıyorsunuz, herkes ayağa kalkıyor. Onlara talimat veriyorsunuz, sonra çıkıyorsunuz. Bu anayasanın ayaklar altına alınmasıdır” dedi.

Kategori

Kemal Kılıçdaroğlu canlı yayında Artvin’deki saldırıyı anlattı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı canlı yayın programında önceki gün Arvin’de CHP konvoyuna yönelik düzenlenen saldırıyı anlatan Kılıçdaroğlu “15 Temmuz sonrası beni suikast yapabilecekleri konusunda uyarmışlardı.” dedi. CnnTürk’te Hakan Çelik’in sorularını yanıtlayan CHP lideri Kılıçdaroğlu saldırıyı tüm detaylarına kadar anlattı.  “Konvoyla Şavşat’tan yola çıktık. Dar bir vadidien giderken araçlar durdu. Araçlardan güvenlik görevlileri çıktılar. Birdenbire silahlar patladı. Bir vadinin ortasındaydık. Yüksek tepeler vardı. O an bize PKK ile çatışma olduğu söylendi. Arkada bulunan ambulans öne geçti. Sorduğumuzda bir askerin yaralı olduğunu söylediler” diyen Kılıçdaroğlu dehşet dolu dakikaları şu sözlerle anlattı “Sonra ikinci bir çatışma oldu. Koruma ilerde bir roketatar ile saldırı olabileceğini ve oraya ateş ettiğini söyledi. Orada olmamızın riskli olduğu söylendi. Jandarmaya ati zırhlı bir araç geldi. Zırhlı araç içinde karayolları binasına gittik. Sayın Cumhurbaşkanı, Başbakan, İçişleri Bakanı aradı. Efkal Ala her türlü önlemi aldıklarını söyledi.

Kategori

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na telefon

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonla görüştü. Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonla konuşması kameralara yansıdı.

Kategori

Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıdan yeni görüntüler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna Şavşat’tan Artvin’e giderken yolda kurulan barikattan saldırı düzenlendi. Saldırı anındaki silah sesleri araç içinde bulunan vatandaş tarafından böyle kaydedildi.

Kategori

Kılıçdaroğlu’nun korumaları böyle tedbir aldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyu, Ardanuç ilçesine giderken özel harekat polisleri tarafından güvenlik gerekçesiyle durduruldu. Güzergahta çatışma çıktı. Olay sonrası Kılıçdaroğlu, “Kimse kaygılanmasın iyiyiz” dedi. Korumalar Kılıçdaroğlu’nu tedbir alarak araca böyle bindirdi.

Kategori

Kılıçdaroğlu’nun konvoyu yakınında çatışma

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyu, Ardanuç ilçesine giderken özel harekat polisleri tarafından güvenlik gerekçesiyle durduruldu. Güzergahta çatışma çıktı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kars ziyareti sonrası Artvin’in Şavşat ilçesini ziyaret etti. Şavşat ziyareti sonrasında Ardanuç ilçesine hareket eden Kılıçdaroğlu’nun konvoyu Yanıklı mevkiinde güvenlik gerekçesiyle özel harekat polisleri tarafından durduruldu. Yolda barikat tespit edilmesi üzerine bölge ateş altına alındı. Ardından çatışma çıktı.

 

Kategori

Artvin’de CHP konvoyuna saldırı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna Artvin’e giderken Ardanuç İlçesi yakınlarında ateş açıldı. İlk gelen bilgilere göre olayda bir polis yaralandı.

Kategori

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ açıklaması

7 Ağustos Pazar günü Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nde olacağını ifade eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Darbeleri yok etmenin tek yolu, cumhuriyetin kurucu değerlerini diriltmektir. Birliğimizi sağlayan bu değerler Yenikapı’da haykırılmalıdır” dedi.

Kategori

Yıldırım: “Kılıçdaroğlu’nun endişelerini dikkate alacağız”

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile bir araya gelmek üzere parti Genel Merkezine saat 14.08’de geldi. Görüşmenin ardından iki lider ortak açıklama yaptı. Yıldırım, “Sayın Kılıçdaroğlu’nun da ifade ettiği gibi OHAL başladığından bu yana çıkarılan KHK’lar hakkında kendisini bilgilendirdim ve bu konudaki bazı hassasiyetlerini, düşüncelerini bizimle paylaştı. Bu konudaki endişelerini dikkate alacağız ve görüşmelerimiz bu çerçevede devam edecek. Önemli olan süratle OHAL’e sebep olan şartların kaldırılması. Daha önce sayın Cumhurbaşkanımızın daveti üzerine parti başkanları olarak bir araya gelmiştik” dedi.