CHP – Sözcü TV

CHP

Kategori

Sandık başkanı tutanağı göstermedi!

Seçim güvenliği hakkında bir tartışma da Marmaris’te yaşandı. Sandık kurulu başkanı, CHP İlçe Başkanı Acar Ünlü’ye sonuç tutanağını göstermedi.

Kategori

CHP’den son dakika açıklaması: Seçim bitmedi

CHP’li Haluk Pekşen, FOX TV canlı yayınına bağlanarak yaptığı açıklamada, “Anadolu Ajansı manipülasyon yapıyor” dedi. “Şu ana kadar açılan sandık sayısı oranı 56,7. Bu rakamlara göre seçimler ikinci tura geliyor” diyen Pakşen, “Sayın İnce ile Erdoğan arasında 4 puanlık bir fark var. İnce yüzde 40, Erdoğan yüzde 44 civarında” diye konuştu.

Kategori

İzmir’de miting alanı havadan böyle görüntülendi

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İzmir’de düzenlenen mitingde halka hitap etti. Miting alanı havadan böyle görüntülendi.

Kategori

CHP’den genç seçmene özel seçim videosu

CHP hazırladığı animasyon videoyla genç seçmene onların diliyle hitap etti. Kılıçdaroğlu’nun konuşmasıyla başlayan ve animasyonda, download hızlarının artması, adil kullanım kotasının kaldırılması, filmlerdeki sansürlerin kaldırılması gibi bir çok vaat yer aldı.

Kategori

Muharrem İnce: ‘Şanlıurfa’dan ilk kez açıklıyorum’

Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Şanlıurfa’da konuştu. İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Marmaris’e yazlık saray yaptırdığını belirterek seçilmesi durumunda bu sarayı ne yapacağını açıkladı.

Kategori

Muharrem İnce’nin takipçi sayısı tavan yaptı!

Muharrem İnce’nin coşkulu konuşmasının canlı yayınlanmasının ardından sosyal medya hesabında büyük bir hareketlilik yaşanmaya başladı. İşte İnce’nin Twitter’daki takipçi sayısında yaşanan artış…

Kategori

CHP’den Erbakan ve Türkeş videosu

CHP’li Özgür Özel, sosyal medya hesabından Erbakanlı ve Türkeşli Başkanlık videosu paylaştı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel sosyal medya hesabından dikkat çeken bir video paylaştı. “ERBAKAN’dan Milli Görüşçülere; TÜRKEŞ’ten MHP’lilere 2 dakikalık mesaj var:” şeklindeki mesajla birlikte paylaşılan videoda, hayatını kaybeden Milli Görüş’ün lideri Necmettin Erbakan ve MHP’nin kurucu lideri Alparslan Türkeş’in Başkanlık sistemine karşı çıkan ifadeleri yer alıyor.

Kategori

Meclis’te yumruklu, tekmeli kavga

Anayasa değişiklik teklifinin beşinci maddesi görüşülürken Meclis’te kıyamet koptu. CHP’li vekiller kürsüyü işgal etti yumruklaşmaya varan kavgalar yaşandı. Bazı milletvekillerinin yaralandığı görüldü. Kavga sonrası CHP’li milletvekilleri maddenin Meclis’in feshi anlamına geldiğini belirterek oylamaya katılmadı. Teklifin 5. maddesine 343 kabul, 7 ret oyu kullanıldı.

Kategori

Mecliste kavga çıktı oylama durdu!

Anayasa görüşmelerinin yapıldığı Genel Kurul’da 3.maddenin oylanması sırasında AKP ve CHP’li vekiller arasında kısa süreli yumruklaşma yaşandı. Öte yandan yaşanan gerginlik sırasında AKP Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de salonda bulundu.

Kategori

Böke: Kenara çekilin biz ne gerekiyorsa yaparız

CHP parti sözcüsü Selin Sayek Böke, anayasa değişikliği oylamalarına ilişkin “Cumhuriyet rejimini bitirmeyi oyluyorlar. 97 yıl sonra bugün yapılıyor olan açık bir karşı devrim ve egemenliği halktan alıp saraya ve bir kişiye verme girişimidir” dedi.

Kategori

Tuncay Özkan’dan sosyal medyayı sallayan Recep Akdağ videosu!

CHP’li Tuncay Özkan, 2011 yılında da Sağlık Bakanı olan Recep Akdağ’ın Fethullah Gülen’e övgü dolu sözlerinin yer aldığı videoyu paylaştı. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin hükümeti ve Fethullah Gülen’i eleştirmesi üzerine Recep Akdağ, “Fethullah Gülen her dönem tertemiz kalmıştır. Onunla iftihar ediyoruz” demişti.

Kategori

CHP’li İnce’den sert sözler: Şu anda yapılan oylama değil tiyatrodur

CHP’li vekil Muharrem İnce, dün yeni anayasa görüşmelerinde yapılan oylamanın ‘gizli’ olması gerekirken poz vererek oy vermelerini böyle eleştirdi. İnce, Twitter’dan video yayınlayıp ‘Anayasa Değişikliği oylamasının nasıl yapılacağı Anayasa ve Meclis İçtüzüğü’nde yazılıdır, şu anda yapılan oylama değil tiyatrodur’ yazdı.

Kategori

TBMM’de Anayasa eylemine polis müdahalesi

CHP’li milletvekillerinin de aralarında bulunduğu, STK üyeleri ve avukatlardan oluşan grup, Meclis Dikmen Kapısı önünde anayasa değişiklik teklifine ilişkin görüşmeleri protesto etmek üzere toplanmak isteyince çevik kuvvet ekipleri, gruba biber gazıyla müdahale etti. Müdahale sonucu CHP Ankara milletvekili Necati Yılmaz’ın dişi kırıldı.

Kategori

Kılıçdaroğlu: Yenikapı ruhuna ihanet etmeyen tek lider benim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Yenikapı ruhu ne oldu’ diye soranlara yanıt vererek, Yenikapı’da saydığım 12 maddenin yine arkasındayım. Yenikapı ruhuna ihanet etmeyen tek lider benim. Yenikapı ruhunu savunan sonuna kadar savunan tek lider benim. Diğerleri hamaset yaptı. İlk yaptıkları iş, bu topluma ihanet etmek oldu. Kendi partilerinin mutfağında dayatmacı anlayışla anayasa taslağı hazırladılar’ dedi.

Kategori

CHP’li Muharrem Erkek’in OHAL’in uzatılmasına ilişkin konuşması

CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, OHAL’in uzatılması hakkında Başbakanlık Tezkeresi üzerine CHP Grubu adına konuşurken, Recep Tayyip Erdoğan’ın 2010 yılındaki konuşmasını hatırlattı…

Kategori

Taksim’de CHP’li vekillerden hep bir ağızdan basın açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri Taksim’de anayasa değişikliği teklifiyle ilgili hep bir ağızdan basın açıklaması yaptı. CHP Milletvekilleri Dursun Çiçek, Barış Yarkadaş, Hilmi Yarayıcı, Enis Berberoğlu, Sezgin Tanrıkulu, Selina Doğan, Gamze Akkuş İlgezdi, Oğuz Kaan Salıcı, Erdin Bircan, Gürsel Tekin, Gülay Yedekçi, Serdar Kuyucuoğlu saat 11.00’da Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde bir araya geldi. 12 milletvekili daha sonra anayasa değişikliği teklifiyle ilgili her bir ağızdan basın açıklaması okudu.

Kategori

Kılıçdaroğlu: ‘Bal gibi de rejimi değiştiriyorlar’

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu AKP hükümetine seslendi: Diyorlar ki rejim değişmiyor. 1923 ‘te rejim vardı, değişmiyor diyorlar. Bal gibi değiştiriyorlar. Anayasa Değişikliği yapmalarına izin vermeyeceğiz. Sorun tek başına CHP’nin değil Türkiye’nin sorunudur. Bütün milliyetçilerin bütün ülkücülerin bütün samimi İslamcıların destek vermelerini istiyorum.
Buradan Yıldırım’a ve Meclis Başkanı’na da bir çağrıda bulunmak istiyorum. Anayasa Komisyonu’ndaki görüşmeleri durdursunlar, teklifi geri çeksinler. Türkiye’yi bu ayıptan kurtarsınlar.

Kategori

Şehitlerin anıldığı noktada gerginlik

Beşiktaş İlçe Başkanlığı önünde buluşan CHP’lilerin olay yerine yürüyerek geldiği sırada CHP Beyoğlu İlçe Başkanlığı’nın aracı da patlamanın olduğu noktadan geçiyordu. CHP logosu taşıyan araç bazı kişiler tarafından tekmelendi ve yumruklandı. CHP’liler ile bu grup arasında yaşanan gerginliği güvenlik güçleri ayırdı. CHP’liler yaptığı açıklamanın ardından anma noktasından ayrıldı.

Kategori

AK Parti, CHP ve MHP’den ortak bildiri

Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) bulunan dört partiden AK Parti, CHP ve MHP, yayınladıkları ortak bildiri ile terör olayını kınadı. AK Parti, CHP ve MHP teröre karşı ortak tavır ortaya koydu. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, CHP Grup Başkanvekili Ergin Altay ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay’ın imzasıyla hazırlanan ortak bildiri, TBMM Genel Kurulunda okundu.

 

Kategori

Özel: Bizim tarladan her şey yetişir ama FETÖ’cü yetişmez

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanlarından Fatih Gürsul’un gözaltına alınmasına ilişkin “Bizim tarlada her şey yetişir ama FETÖ’cü yetişmez, habitat uygun değil. Devletin elinde somut kanıt varsa CHP ile paylaşma nezaketini göstermeleri gerekir” dedi.

Kategori

CHP’li İnce: ‘Bizim rotamız başkentler arasında savrulan rota olamaz, olmamalıdır’

CHP’li İnce, CHP milletvekilleri ile birlikte düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Adana’da yurt yangınında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar dileyen İnce, “Çocuklarımız böyle ölmemeli. Hepimiz şunu bileceğiz ki devlet görevini yapmazsa, denetim olmazsa böyle çok facialar yaşarız. O yurdun kapasitesi kaç, kalan öğrenci kaç, ruhsatı var mı, yangın merdiveni neden kapalı? Geçen gün 6 milyon liraya müftülük binası açacaksınız ama çocuklarımız yanarak ölecek” ifadelerini kullandı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yalova Milletvekili Muharrem İnce, “Bizim rotamız başkentler arasında savrulan rota olamaz, olmamalıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin rotası insan haklarıdır, hukukun üstünlüğüdür, bağımsız yargıdır, kadın-erkek eşitliğidir, özgür seçimlerdir, özgür basındır” dedi.