çeşme – Sözcü TV

çeşme

Kategori

Çeşme kıyılarındaki yakıtın kaba temizliği yapıldı

Mare Deniz Temizlik Şirketi’nden 110 kişilik ekip, çevre katliamına neden olan deniz kazasından M/V Layd Tuna’dan sızan yaklaşık 200 ton yakıtı temizlemeye çalışıyor. Ekipler özellikle Ildır Körfezi, Paşa Koyu ve Şifne sahillerine ulaşan tonlarca yakıtın kaba temizliğini bitirdi.Katı yakıt ekipler tarafından büyük bir titizlikle toplanarak çuvallara alındı. Ardından ince temizliğe geçilecek. 45 gün gibi bir sürede tamamlanması beklenen ince temizlikte ekipler yine hummalı bir çalışma gerçekleştirecek. Katı yakıtın bulaştığı kumlar toplanacak ve sıcak suyla yıkanacak. Denizde olan katı yakıt ise deniz suyu ısıtılarak sorbent emiciler sayesinde toplanacak.

Kategori
Hakan Balta ailesi tatilde de durmuyor

Hakan Balta ailesi tatilde de durmuyor

Çeşme’de tatil yapan Balta ve Tosun ailesi keyifli zamanlar geçiriyorlar. Galatasaraylı futbolcu Hakan Balta, küçük oğlu Çağrı ve Beşiktaşlı Cenk Tosun ile birlikte top oynadı. Küçük Balta’nın yeteneği gözlerden kaçmadı.

Kategori

Yandaşın Çeşme’deki inşaatı halkı isyan ettirdi

Türkiye’nin turizm cenneti Çeşme’nin berrak denizi ranta kurban ediliyor. Çünkü iktidara yakın Folkart A.Ş., denize sıfır alana rezidans inşa ediyor, atık sularını denize akıtıyor. Vatandaş tepkili…

Haber: Gökmen ULU

Kamera: Kerim UĞUR

Kategori

Uğur Dündar okurları ile buluştu

Duayen gazeteci Uğur Dündar, Çeşme’nin Alaçatı Mahallesi’ndeki Kırmızı Kedi Yayınevi’nin önünde kurulan imza standında vatandaşlarla biraraya geldi. Vatandaşlar Dündar’a büyük ilgi gösterdi. İzmirliler “Uğur Dündar gibi dürüst ve cesur gazetecilerin yanındayız” mesajını verdi.

Kategori

Seri katil İzmir Ormanları’nda aranıyor

İstanbul Polisi’nin, seri katil Atalay Filiz’in, Çeşme’de olduğunu kesinleşmesinin ardından, İzmir’deki ormanlık alanlarda dahi arama başlatıldı. Polis, günlük ev kiralayan kişileri dikkatli olmaları konusunda uyardı. Son 3 gün içerisinde Atalay Filiz’e benzeyen birine ev kiralayanların Emniyet’le irtibata geçmesi istendi.

Kategori

Çeşme’yi mahvediyorlar

İzmir’in dünyaca ünlü turizm merkezi Çeşme’de inşaat yapan şirketler temel atıklarını denize boşaltıyor. Alaçatı ile Paşalimanı Koyu’nda turkuaz renkli deniz artık çamura dönüştü. AKP yandaşı işadamı Mesut Sancak’a ait Folkart şirketi, Çeşme’nin Paşalimanı Koyu’nu mahvetti. Tepkilere ve hukuka aykırılıklara rağmen kıyıya 30 metre mesafede yedi katlı rezidans inşaatını sürdüren Sancak, denizi de kirletti. İnşaatın temel atık suları bir kanalla koya boşaltılınca denizin rengi değişti. Turkuaz renkli tertemiz deniz çamura dönüştü. Kirlilik had safhaya ulaştı. Dünyaca ünlü koyun pırıl pırıl denizinden artık eser kalmadı.

Haber: Gökmen ULU / Kamera: Kerim UĞUR

Kategori
gökmen

Yargı ‘dur’ diyor, TOKİ ‘durmam’ diyor

Türkiye’nin gözde turizm merkezlerinden İzmir Çeşme’deki TOKİ konutları tartışması sürüyor. İlçede 2 kattan fazla konut yapılmasına izin verilmiyordu. Ancak devlet eliyle bu yasak çiğneniyor… Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) geçtiğimiz yıllarda Çeşme’nin Reisdere mevkiinde ilk olarak zemin ile birlikte toplam 5 katlı konutlar inşa etmek için proje hazırladı. Ancak Çeşme Belediyesi, kat yüksekliğine itiraz edip dava açtı. Yargı, projeye ‘dur’ dedi.

 

Haber: Gökmen ULU
Kamera: Kerim UĞUR

Kategori

Çeşme’de cennet koya iş makineleri girdi!

Doğası ve 2 katlı bahçeli evleri ile Türkiye’nin gözde turizm beldelerinden İzmir Çeşme, ranta kurban ediliyor. Yüksek katlı yapılaşma tavan yaptı. Bunun en çarpıcı örneği Çeşme’nin cennet koylarından Paşalimanı’nda görülüyor. Ünlü koyun kıyısında Nayman AŞ’ye ait otel inşaatında 4. kat yükseldi bile.

Kategori

6 ünlü İngiliz mimar Roma’da çırılçıplak!

Ünlü bir mimarlık şirketinin müdürü ve beş çalışanı Roma’nın ünlü çeşmesine çıplak girerek büyük bir skandala imza attı. Bir haftalık İtalya tatili için Roma’ya giden İngiliz Environmental Dimension Partnership şirketinin müdürü Ben Rosedale ve beş çalışanı alkolü fazla kaçırınca ipin ucu kaçtı.

Kategori

Efsane grup için tatilini bir gün erteledi

Dünya çapındaki kitlelerini heyecanlandırmaya başladıktan 16 yıl sonra dünya turnesiyle sevenlerine elveda etmeye hazırlanan efsane grup Buena Vista Social Club, önceki akşam Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava’da sevenleriyle buluştu. Yoğun istek üzerine veda turu bitmeden istanbul’da sonra Bodrum’da da sevenleriyle buluşacak olan efsane grup, kendisini izlemeye gelen sevenlerine tam bir müzik ziyafeti çektirdi. Buena Vista Social Club’ın konserini izleyenler arasında Halit Ergenç oğlu Ali, Bergüzar Korel ve Suzan Kardeş gibi ünlü isimler vardı. Grubun büyük bir hayranı olan Halit Ergenç, Çeşme tarihini bir gün erteletti. Konser’in en ün sırada izleyen Ergenç, grubun şarkılarına eşlik ederek oğlu Ali’yede el işaretiyle grup hakkında bilgiler verdiği gözlendi. Yaklaşık iki saat sahnede kalan efsane grup, konser bitiminde sevenleri tarafından dakikalarca alkışlandı.

Haber: Mustafa DERYAHAN

Kamera: Çağatay GÜRÜCÜ

Kategori

Trakya’da oy böyle istenir

30 Mart seçimlerine az bir süre kala tüm adaylar seçim çalışmalarını sürdürüyor. Tekirdağ’da CHP’den Şarköy Belediye Meclis Üyesi Adayı olan Ahmet Gürol, oyun havası şeklinde hazırlattığı seçim şarkısıyla adından çokça söz ettirdi. Her gün Şarköy ilçe merkezi, belde ve köylerde seçim minibüsü ile gezen Çeşme lakaplı Gürol’un seçim şarkısı, halk tarafından da çok beğenildi.

Kategori

Zeka küplerinden film yaptılar

Youtube kullanıcısı Joe Penna 1.296 adet Rubik Kübünü 961 kere çözmüş ve bunu bir robot aşk hikayesine çevirmiş. Jeff Schweikart animasyonları yaparak filmi tamamlamış.