çay – Sözcü TV

çay

Kategori

Bilinmeyen Enler Bölüm 25: Türkiye’nin vazgeçilmez tadı çay

Türkiye’de milyonlarca insan için çay denilince akan sular duruyor. Peki çayın serüveni ülkemizde ilk olarak ne zaman ve nasıl başladı? Çay demlerken nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Bilinmeyen Enler’in bugünkü bölümünde Türkiye’nin vazgeçilmez tadı çayı anlattık.

Kategori

Erdoğan’a sürpriz ikram

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Maltepe’de hizmete giren Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Şehit Erol Olçok Kampüsü’nün açılış törenine katıldı. Soğuk ve yağışlı havada yapılan törende konuşmaları sırasında Erdoğan ve protokol üyelerine tören alanının hemen yanında bulunan bir evden sürpriz çay ikramı yapıldı. Çayını yudumlayan Erdoğan, memnuniyetini gösterdi.

Kategori

Çay demleyen çalar saat

The Barisieur ismi verilen bu çalar saat, özünde alarm çalarak insanları uyandırma görevi bulunuyor. Bunun yanında çay demleme ve kahve yapma gibi özelliklere de sahiptir.

Kategori

Hülya Avşar, Helin Avşar’ı servis yaparken görünce…

Geçtiğimiz günlerde evlenen Helin Avşar’ın düğüne katılanlara çay servisi yaptığı görüntüleri ablası Hülya Avşar sosyal medya hesabında paylaştı. Videoda Hülya Avşar’ın kardeşi Helin Avşar’a takıldığı görünüyor.

Kategori
Genç adamın, sevgililer günü şakası izlenme rekoru kırdı

Genç adamın, sevgililer günü şakası izlenme rekoru kırdı

Genç adamın Sevgililer Günü’nde kız arkadaşına evlilik teklif edermiş gibi yaptığı şaka videosu 17 saat içerisinde 9 milyon lişi tarafından izlendi. İngiltere’nin Southampton şehrinde yaşayan Brad Holmes (24) sevgilisi Jenny Davies’e (22) kendisini ne kadar mutlu bir adam ettiğini söyledi. Daha sonra cebinden beyaz küçük bir kutu çıkaran genç adam dizlerinin üstüne çöktü. Bu durum karşısında mutluluktan heyecana kapılan Jenny, erkek arkadaşının kendisine evlilik teklif edeceğini düşünürken duyduğu sözler karşısında şok geçirdi: “Bana bir fincan çay yapar mısın?”

Kategori

Kamyonet akaryakıt istasyonuna girdi!

Rize’de Çay kamyonu akaryakıt istasyonuna girdi. Benzin istasyonunu teğet geçen kamyon büyük bir faciaya yol açmadan olay sona erdi. İşte o anlar saniye saniye güvenlik kamerasında…

Kategori

Nişantaşı’nda silah sesleri!

Şişli, Nişantaşı, Valikonağı Caddesi’nde 24 Aralık 2014’te yeraltı dünyasının ünlü ismi Vedat Şahin ve şoförü Ferdi Topal’ın öldürüldüğü ve bir kişinin de ağır yalanmasıyla sonuçlanan olayın yaşandığı yerin 50 metre uzağında akşam 23.00 sıralarında siyah lüks bir otomobil içinden havaya art arda silahla ateş açıldı. Açılan ateş soncu çevrede panik yaşanırken, lüks otomobil olay yerinden hızla uzaklaştı. Görgü tanıklarının ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polis ekipleri olayın yaşandığı yere güvenlik şeridi çekerek önlem aldı. Alanda inceleme yapan polis ekipleri  çok sayıda boş kovan tespit etti.