çamlıca – Sözcü TV

çamlıca

Kategori

Çamlıca’da kar keyfi

Anadolu yakasında etkisini arttıran kar yağışı  Çamlıca tepesini kısa sürede beyaza bürüdü.
Çamlıca tepesindeki vatandaşlar çocukları ile karın keyfini çıkardı. Kar topu oynayanların yanı sıra kardan adam yapan da vardı. Çocuklar  kar topu oynamayı sevdiklerini belirterek kar yağışından duydukları mutluluğu anlattı. Kimileri ise   fotoğraf çektirirken kimileri de yürüyüş yapmayı tercih etti.

Kategori

Dev TV kulesi havadan görüntülendi

İstanbul’un siluetini bozan Çamlıca’daki radyo ve TV vericilerini tek bir vericide toplayacak olan dev kulenin inşaatında sona gelindi. 365 metrelik yüksekliğe, seyir terası ve restorana sahip olacak kulenin 95 metresi tamamlandı.Büyük Çamlıca tepesinde görüntü ve çevre kirliliğine sebep olan mevcut anten direkleri kaldırılarak sayısal yayına geçiş sürecini sağlamak amacıyla Küçük Çamlıca’da tek bir anten kulesi yapım çalışmaları İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından havadan görüntülendi. 01 Mart 2016 tarihinde başlanan yapım sürecinde toplam 365 metre yüksekliğe sahip olacak kulenin 95 metresi tamamlandı. Kulenin 60 metre çapında ve ortalama 24 metre derinlikte toplam yaklaşık 100.000 m3 temel kazısı ve 9.000 m2 iksa imalatı yapıldı. Bittiğinde 365 metre yüksekliğe sahip olacak kulenin deniz seviyesinden 583 metre yüksekliği olacak. Kule tamamlandığında ise Fransa’nın Paris şehrinin simgesi haline gelen Eyfel Kulesi’nden daha yüksek olacak. İstanbul’un simgelerinden olacak kulenin 148’inci ve 153’üncü metrelerinde seyir terasi 153’üncü ve 175’inci metrelerinde ise restoranlar hizmet verecek.

Kategori

Mahmutbey Gişelerinde yıkım başladı

İstanbul’da trafik yoğunluğunun en çok görüldüğü yerlerden olan Mahmutbey Gişelerinde serbest geçişlere izin verilmesi sonrasında yıkım çalışmalarına başlandı.

Kategori

Çamlıca Camii’ndeki eylemden ilk görüntüler

Üsküdar’da yapımı devam eden Çamlıca Camii inşaatında işten çıkarıldıklarını öne süren yaklaşık 30 kişi eylem yapıyor. Caminin minaresine, çatısına ve vinçlerin tepesine çıkan eylemciler için olay yerine müzakereci polis memurları geldi. İtfaiye ekiplerinin de hazır bulunduğu camide işçilerin ikna çalışmaları sürüyor. Çamlıca’daki caminin inşaatı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yakından takip ediliyordu.

Kategori

Çamlıca Camisi’nde dev kubbenin üzeri kapandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde 6 Ağustos 2013 tarihinde temelleri atılan ve yapımı büyük hızla devam eden Çamlıca Camisi inşaatında sona yaklaşılıyor. Yapımına 30 ay önce başlanan Cumhuriyet tarihinin en büyük camisi, Çamlıca Camisi inşaatında kaba inşaatın sonuna gelindi. İnşaatın önemli aşamalarından biri olan 72 metre yüksekliğindeki dev kubbenin üzerine kapatıldı.

Kategori

125 bin yolcu bu gece dönüyor!

İstanbul’a dönmek için yola çıkan tatilciler, uzun araç kuyrukları oluşturdu. İstanbul’da 21.00 itibariyle yoğunluk olmadığı belirtilirken, geçmişteki trafik çilesinin tekrar yaşanmaması için İstanbul Emniyeti yoğun önlemler aldığını bildirdi.