çalışma – Sözcü TV

çalışma

Kategori

Görsel çalışmayla Death Star’ı oluşturdu

Yayınladığı günden itibaren kült bir yapıma dönüşen Star Wars serisinin en önemli figürlerinden biri olan Ölüm Yıldızı bir sanatçı tarafından görsel çalışmayla oluşturuldu. Görüntüler sosyal medyada kısa sürede viral hâle geldi.

Gökyüzü görüntülerini sanata dönüştürdü

Gökyüzündeki bulut ve yıldırımlara ait görüntüleri derleyen ve yaptığı kompozisyonal çalışma ile sosyal medyaya yükleyen Mike Olbinski’nin çalışması viral hâle geldi. Sosyal medya platformu Vimeo’da editörün seçimi kategorisinde değerlendirilen video alanında ‘eşsiz’ olarak değerlendirildi.

Kategori

New York görüntülerini sanat çalışmasına dönüştürdü

Profesyonel bir fotoğrafçı olan Julian Tryba’nın çektiği New York şehrinin görüntüleri üzerine yaptığı ritmik çalışma büyük beğeni topladı.

Kategori

Kuzey Amerika’yı vuran kasırgalar hakkında görsel çalışma yapıldı

NASA, 2017’de meydana gelen ve Kuzey Amerika’yı vuran kasırgaları yaptığı görsel çalışmayla özetledi. Irma, Harvey gibi ABD’yi vuran kasırgaların yapılan çalışmayla canlandırıldığı video içerisinde ayrıca Sahra Çölü’nden gelen çöl fırtınaları da yer alıyor.

‘Hiperrealistik’ resim görenleri büyülüyor

Perspektifi ve imgeleri var olduğu ölçüde resmetmeyi hedefleyen hiperrealizm akımında sanat üretimi yapan kişinin çalışması sosyal medyada gündeme geldi. Henüz 4 senedir resim yaptığını belirten Darren Reid isimli sanatçısının bir otoyolu resmettiği çalışma kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori

Barutla yapılan ‘Skywalker’ sanatı

Star Wars serisinin ikinci üçlemesinin baş karakteri olan Anakin Skywalker’ın portre çalışmasını barutla yakarak tamamlayan kişinin sanatı sosyal medyada büyük beğeni aldı.

Bunun için 700 saat çalıştı

Merrick Hanna adlı 11 yaşındaki çocuk, dans etmek konusunda çok yetenekli. Ama yeteneğin tek başına yeterli olmayacağını anlayan Merrick, 9 yaşından beri 700 saat çalışarak aynı şarkıya yaptığı dansları karşılaştırdı. Sonuç ise izlemeye değer…

Kategori

Hayırlı işler :)

Çalışırken eğlenmek sizin elinizde! Hem işinizi yapıp, hem de eğlenmek istemez misiniz? İşinizle ilgili eğlenceli fikirler bulabilir, daha keyifli çalışabilirsiniz…

Kategori

Kadıköy’deki kazı çalışmasında top mermileri bulundu

İstanbul Kadıköy’de, rıhtım güçlendirme ve yenileme çalışmaları kapsamında yapılan kazıda top mermileri bulundu. Bölgeye bomba imha uzmanları sevk edildi. Edinilen bilgilere göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesince gerçekleştirilen Kadıköy rıhtımını güçlendirme ve yenileme çalışmaları sırasında yapılan kazıda 6 adet top mermisi bulundu. Kazı çalışmasını yapan görevlilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Polis çevrede güvenlik önlemleri alırken, top mermilerinin incelenmesi için bomba imha uzmanlarına haber verildi. Olay yerine uzman ekiplerin gelmesi bekleniyor.

Kategori

Verim için mesai saati 6’ya düşürüldü!

Bundan böyle artık çalışma saati 8 değil 6! Nedeni ise basit: Verimlilik! İsveç hükümeti günümüz şartlarında kullanılan teknoloji ile birlikte insan emeğinin gün içinde 8 değil 6 olacağını belirtti. Hükümet buna mukabil, günlük mesainin 6’ya düşürülmesi kararını aldı.

Kategori

Metrobüs üst geçidi çalışması E-5’te yoğunluğa neden oldu

Şirinevler metrobüs üst geçidi çalışması nedeniyle yola kurulan vinç, Topkapı istikametinde trafik yoğunluğuna neden oldu. E-5 Şirinevler metrobüs üst geçidi çalışması trafik yoğunluğuna yol açtı. Sabahın erken saatlerinde başlayan trafik yoğunluğunda araçlar uzun kuyruklar oluşturdu. Şirinevler metrobüs üst geçidi çalışması dolayısıyla E-5’te Şirinevler güzergahında şerit sayısı da 2’ye düşürüldü.

Kategori

Sizce nereyi izliyorlar?

Bu video size bi yerlerden yabancı gelmiyorsa Türkiye’de yaşıyorsunuz veya yaşamışsınız demektir. Sadece Türkiye’ye özgü olduğu kabul edilen ve sosyal medyada zaman zaman tiye alınan konulardan biride Türkiye’de insanların şantiye izlemesi.

Kategori

Devlet Bahçeli mesaiye başladı

Geçirdiği kalp ameliyatının ardından bir süredir dinlenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, mesaiye başladı.  Öğle saatlerinde dinlendiği otelden ayrılan Bahçeli, MHP Genel Merkezi’ne geçti. Bahçeli, 16 Ocak’ta Kocaeli’ndeki özel bir hastanede kalp ameliyatı olmuştu. Hastaneden taburcu edildikten sonra Bahçeli, doktorların önerisi üzerine Bilkent Oteli’nde hazırlanan özel bir odada istirahate çekilmişti.

Kategori

İstanbul’da kar nöbeti başladı

İstanbul’da bugün etkili olması beklenen kar yağışı için dün akşam saatlerinden itibaren tedbir alındı. Ana arterler ile belirlenen bazı merkezlerde ekipler yağış için hazır bekliyor.

Kategori

Kanserde sanat terapisi

Yapılan “Yaratıcı Atölye” çalışmalarının en önemli işlevinin bir uğraş ile düşünce ve duygu halini değiştirmeyi sağladığını vurgulayan Neolife Tıp Merkezi Psikoonkoloji Uzmanı Elçin Biçer, “Kanser tedavisi süresince, ister istemez yaşama dair zorlayıcı temalar zihinde işleniyor. Özellikle tedavi merkezinde uzun saatler hiçbir şey yapmadan alınan kemoterapi sırasında; düşüncelere dalıp gitmek, karamsarlaşmak, 24 saat sonra tekrar aynı yan etkilerin olacağını bilerek kaygılanmak, huzursuzlanmak gibi duygulara sıklıkla rastlanabiliyor. Böyle bir zaman diliminde hastanın sanatla, resimle uğraşması, düşünce odağını olumsuz düşüncelerden farklı bir noktaya yönlendirmesine yardımcı oluyor.  Öte yandan, hasta kendi içinde işlediği temaları, yaşadığı duyguları çoğunlukla farkında olmadan sanat ile somut bir nesneye yansıtarak dışa aktarımını gerçekleştiriyor. Yapılan bu yaratıcı atölye çalışmaları, kişinin hastalıktan konuşmadan, ona dair düşünce ve duygularını dışarıya aktarmalarını sağlayan bir araç işlevi görüyor. Bu süreçte hasta koltuğunda serbest olan tek eliyle ve ona refakat eden yakınıyla birlikte bir çalışma yapabildiğinden bir etkileşim ortamı oluşmasına neden oluyor.” diyor. Uzun bir zaman dilimine yayılan kemoterapi ve yarattığı halsizlik, saç kaybı, iştahsızlık gibi bedensel etkilere maruz kalan kişiler, yaratıcı atölye çalışmaları sayesinde, kısa süreliğine de olsa  ‘hasta olmak’ veya ‘hasta gibi hissetmek’ düşüncesi ve duygusundan uzaklaşabiliyor. Bedensel kısıtlıklara rağmen yaratıcılıktaki sınırsızlıkla kendi güçlerini yeniden duyumsayabiliyorlar.

Kategori

Sesle çalışan asansör şakası

Asansöre binen misafirler hiç beklemedikleri bir olayla karşılaştı. Asansör sesle çalışıyor ve söylenen her şeyi algılayabiliyordu. Tabi ki bu bir kamera şakasıydı. İşte o asansöre binen müşterilerin yaşadığı komik anlar.

Kategori

O çocukların oyuncakları tuğlalar…

Pakistan’da yoksulluktan ve ekonomik sıkıntılardan dolayı çocuklar daha çocukluktan yeni çıktığı çağda, öğrenmesi gereken, oyuncaklarla oynaması gereken yaşlarda tuğla kalıplarına çamur döküp kerpiç yapıyorlar, geçimlerini bu şekilde sağlama mecburiyetlerinin çoktan farkına varmışlar, işte o anlar…

Kategori

Kırgızistan güzelini seçti

Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te yapılan “Miss Kırgızistan 2015” güzellik yarışmasının birincisi, 19 yaşındaki Dayana Omuraliyeva oldu.