California – Sözcü TV

California

Kategori

Yangın söndürme uçağı alevlere en yakın noktada

ABD’nin California eyaletinin güneyinde çıkan ve hızla yayılan yangını kontrol altına alma çalışmaları devam ediyor. Bonsall’da çekilen görüntülerde neredeyse alevlere değecek yangın söndürme uçağının görüntüleri sosyal medyada kısa sürede viral hâle geldi

Kategori

California cehennemi yaşadı

ABD’nin California eyaletinde Napa vadisini de kapsayan büyük orman yangını hâlâ söndürülmeye çalışılıyor. Binlerce kişinin tahliye edildiği bölge yangını eyalet tarihinde yaşanan en kötü yangın felaketi olarak kayıtlara geçti. California Valiliğinin acil durum ilan ettiği olayın felakete dönüşmesinin nedeni olarak yangının en az 14 ayrı yerde çıkması olarak belirtildi.

Kategori

Araç içerisinde fırtınaya yakalandı

ABD, California vadisinde aracıyla seyir hâlinde bulunan bir kişi aniden fırtınaya yakalandı. ‘Gustnado’ olarak bilinen ve genel yapı itibariyle hortuma benzeyen; ancak fark olarak daha kısa süreli şekilde etkili olan doğa olayı araç içinden görüntülendi.

Kategori

Bu manzaralar nefes kesiyor!

ABD’nin en güzel manzaralarına sahip 5 yerin hızlandırılmış görüntüsü nefesleri kesiyor. Yerler sırasıyla: Pigeon Point Lighthouse, CA, South Rim of Grand Canyon, AZ, Cibola National Forest, NM, San Jose Downtown, CA, Yosemite National Park, CA

Kategori

Yatçılar ölümden döndü!

Perşembe günü ABD’nin California eyaletinde bulunan Redondo Beach’te 4 denizci gelen fırtına dolayısıyla yatlarını sahile çekmek istediler. Ama fırtına biraz erken gelince gemi alabora oldu. Polis 4 kişiyi denizde bulup kurtardı.

Kategori

ABD’de sokak yarışında feci kaza: 2 ölü

ABD’nin en kalabalık eyaleti California’da sokak yarışı feci bir kazayla sonlandı.Gece saatlerinde Anaheim kentinde düzenlenen yasa dışı yarışta, kontrolden çıkan bir otomobil yol kenarındaki ev ve araçlara çarptı. Feci kazada araçtaki 2 genç öldü. Polisse yasa dışı yarışı düzenleyenlerin peşine düştü.

Kategori

Elektronik sigara patladı!

Sigaranın her türlüsünün zararlı olduğunun ispatı yeni görüntüler ABD’nin California eyaletinden. Bir otobüste yolculuk eden adamın cebinde bulunan elektronik sigara, bilinmeyen bir şekilde bir anda patladı. Olayda, pantolonu alev alan adam yaralandı. O anlarsa anbean otobüsün güvenlik kamerasına yansıdı.

Kategori

ABD’de polise silahlı saldırı

ABD’nin California eyaletine bağlı Palm Springs kentinde meydana gelen silahlı saldırı sonucu 2 polis öldü, 1 polis de yaralandı. ABD’nin California eyaletine bağlı Palm Springs kentinde görgü tanıklarının anlatımlarına göre, psikolojik sorunlar yaşadığı bilinen ve silahlı bir kişi ile babası arasında tartışma çıktı. Olay yerine gelen polisler ne olduğunu anlamadan, tartışmanın yaşandığı evden polislerin üzerine kurşun yağmaya başladı. İki polis olay yerinde can verirken, yaralı polis de hastaneye kaldırıldı. Saldırgan şu ana kadar yakalanamadı.

Kategori

Dev balinaların arasında şınav çekti

ABD’nin California eyaletinde, Los Angeles ile San Francisco arasındaki Grover Sahili ilginç anlara sahne oldu. Travma sonrası stres bozukluğu (PTSD) yaşayan gazilerin durumuna dikkat çekmek için bir kampanya başlatan Mike Pelayo, kano ile açıldı ve şınav çekmeye başladı.

Kategori

Evi ayılar basarsa…

ABD’nin California eyaletinde bir evi ayılar bastı. Ev sakinleri, hızla üst kata çıkan dev ayıyı görünce büyük panik yaşarken, hemen kendilerini bir odaya kilitledi. Ayının yanında yavrusunun da olduğu anlaşılırken, bir süre odada bekleyen gençler, ayak seslerinden ayıların evi terk ettiğini anlayınca dışarı çıktı. Evi kontrol eden gençler, ardından derin bir oh çekti. Ayılar misafirliği kısa tutmuş ve ayrılmıştı.

Kategori

California’da büyük yangın!

Kategori
İniş takımları açılmayan uçak faciadan döndü

İniş takımları açılmayan uçak faciadan döndü

ABD’nin California eyaletine bağlı Palm Springs şehrinde, özel bir uçak iniş takımları açılmadığı için gövdesi üzerine iniş yapmak zorunda kaldı. O anlar kameraya yansıdı.

Kategori

ABD’de silahlı saldırı!

ABD’nin California eyaletinin Sen Bernandino’da kentinde çatışma çıktı. Bazı kaynaklara göre saldırıda 12 kişinin öldüğü belirtildi.

Kategori
abdhirsizlik

Hırsızlık için girdiği evin bacasına sıkıştı

ABD’nin California eyaletine bağlı Fresno kasabasında bir eve bacadan girmeye çalışan bir hırsız bacada sıkışıp kaldıktan bir gün sonra eve dönen ev sahibinin şömineyi yakması üzerine boğularak can verdi.

Kategori

California otoyolu cehenneme döndü!

ABD’nin California eyaletinde bulunan bir otoyolda henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı. En az 20 aracın etkilendiği yangın trafiğin yoğun olduğu saatlerde meydana geldi. ABD’li yetkililer, olayda şu ana kadar yaralanan kimsenin olmadığını belirterek, insanların panik içinde araçlarını bırakarak kaçtıklarını bildirdi.