bülent arınç – Sözcü TV

bülent arınç

Kategori
chp

Arınç’a ‘Kahraman ol’ çağrısı

TBMM eski Başkanı Bülent Arınç’ın FETÖ’nün darbe girişimi nedeniyle yaşanan sürece katkısı olduğunu ileri sürdü. “Fethullah Gülen’in Türkiye’de örgütlenip, kök salmasında Bülent Arınç’ın çok ciddi katkıları olmuştur” diyen Kaya, “Melih Gökçek ve Bülent Arınç’ın yürüttüğü bir tartışma vardı. ‘Bir bir yaptıklarını söylersem sen o koltukta oturamazsın?’ diyordu. 15 Temmuz sonrası hem Bülent Arınç’a hem de Milli Güvenlik kararı ile FETÖ olarak ilan edilen örgütün lideri olduğu iddia edilen Fethullah Gülen’e sesleniyorum. Bu insanlar sizlere inandılar ve güvendiler. Eğer gerçekten bu insanların bu hale gelmesinde katkınız olmadığını söylüyorsanız çıkın açıklayın. 15 Temmuz gecesi darbe başarılı olsaydı bu insanlar, ‘Biz asla birbirimizi terketmedik, bu yolda birlikte yürüdük’ diyeceklerdi. Bu sürecin siyasi sorumluları açığa çıkaramazsak yoksul Anadolu çocukları bir avuç ekmeğe muhtaç hale getirilmiştir. Seyyar tezgahta simit satmaya çalışan öğretim üyelerine tanıklık ediyoruz. Bunlar açlıkla terbiye ediliyor. Bunun siyasi önderleri bu sürecin hesabını vermek zorundalar” diye konuştu.

Kategori
b34b34b5

Arınç’tan cemaat itirafları!

TBMM eski başkanı Bülent Arınç, 17 – 25 Aralık yolsuzluk operasyonları sonrası Gülen cemaatinin kendisini de kullanmış olabileceğini söyledi.

Kategori
a3a4a34

Bülent Arınç: “Bana ahmak diyebilirsiniz…”

Twitter’da yayınladığı videolu mesajında tarihi bir itirafta bulunan Bülent Arınç, “Bana ahmak diyebilirsiniz. FETÖ’nün terör örgütü olduğunu o gece anladım” dedi. AKP kurucularından olan Bülent Arınç, 15 Temmuz darbe gecesine ilişkin olarak “Şunu herkesin bilmesi gerekir, bunu ben darbe gecesi öğrenmekle beraber “Ne kadar da ahmak bir insanmışsın, herkes söylüyordu, herkes bunu söylüyordu, sen itiraz ediyordun diyebilir. Silahlı terör örgütünün Fethullahçı olması o gece ortaya çıkan bir olaydır. Ben o gece öğrenmiş olabilirim, sayın Cumhurbaşkanımız da Genelkurmay Başkanımız da o gece öğrendi” dedi.

Kategori
3r113f31f

Bülent Arınç NTV’ye konuştu

Bülent Arınç, ‘Tek endişem çatışma sürecinin uzamasıdır” dedi.

Kategori
23

Bülent Arınç’tan damada, ‘itaat et, rahat et’ tavsiyesi

TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, Manisa’da katıldığı bir nikah töreninde evliliğin önemine değinerek, damada, “İtaat et, rahat et” tavsiyesinde bulundu.

Kategori
arınç

Arınç’tan Erdoğan’a fıkralı gönderme!

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül hakkında Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) verdiği ‘hak ihlali’ kararını eleştirmesinden sonra yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Arınç anlattığı bir fıkra üzerinden Erdoğan’a “Anayasa Mahkemesi kararını tanımıyorum diyemezsin” dedi.

Kategori
123D123D

Şahin: Bu arkadaşları kovsanız AK Parti’den ayrılmazlar

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, son günlerde Bülent Arınç ve Hüseyin Çelik’in yapmış olduğu eleştiriler konusunda “Bu arkadaşlarımız partimizin kurucuları arasındadır. Geçmişte çok önemli roller üstlendiler. Bu arkadaşları kovsanız AK Parti’den ayrılmazlar.” dedi.

Kategori
34ftg5

Cemil Çiçek’ten Arınç ve Çelik yorumu: Düzgün arkadaşlardır

Eski Meclis Başkanı ve AKP Ankara Milletvekili Cemil Çiçek, CNN TÜRK’te “Ne Oluyor?” programında Şirin Payzın’ın konuğu oldu ve önemli açıklamalarda bulundu.

Kategori
4

Abdullah Gül-Bülent Arınç görüşmesi sona erdi

11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Sadullah Ergin ve Nihat Ergün arasında Arınç’ın Ankara Söğütözü’ndeki evinde gerçekleşen görüşme sona erdi.

Kategori
0000JK

Abdullah Gül, Bülent Arınç’ın evinde

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşen eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bülent Arınç’ın evinde görüşme gerçekleştiriyor.

Kategori
8

‘Bülent Arınç doğru söylüyor’

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında, gündeme dair önemli soruları yanıtladı.

Kategori
c23c2c35

Arınç’tan canlı yayında Erdoğan bombası!

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Erdoğan’ın “Dolmabahçe Mutabakatı”ndan daha önceden haberi olduğunu söyledi. Bülent Arınç Cumhurbaşbakanı Erdoğan’ın ”Dolmabahçe Mutabakatı”ndan daha önceden haberi olduğunu söyledi. Erdoğan, şimdiye kadar böyle bir bilgiye sahip olduğunu kabul etmemişti.

Kategori
c3c23c

Bülent Arınç’tan çözüm süreci açıklaması

“Çözüm süreci, adı değiştirilerek yarından itibaren başlamalı.” Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç CNN TÜRK yayınında Taha Akyol’un sorularını yanıtladı. Güneydoğu’daki operasyonları değerlendiren Arınç, “Bu iş böyle bitmez, sürecin aldığımız derslerle ilerlemesi lazım “dedi.

Kategori
ar2r2r2

Bülent Arınç’tan medyaya sert eleştiri

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç CNN TÜRK ekranlarında Taha Akyol’un konuğu oldu. Bülent Arınç medyaya sert eleştirilerde bulunurken çarpıcı ifadeler kullandı. İşte Arınç’ın o açıklamaları…

Kategori
Kiralik-Ask’ta-Bulent-Arinc’a-gonderme

Kiralık Aşk’ta Bülent Arınç’a gönderme

Star TV ekranlarında cuma akşamları yayınlanan ve reyting rekorları kıran Kiralık Aşk dizisinde Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a gönderme yapıldı. Bülent Arınç’ın Meclis’teki konuşması sırasında HDP’li kadın milletvekiline ‘Bir kadın olarak sus!’ demesinin ardından sosyal medyadan birçok tepki gelmişti. Dün akşam ekranlara gelen başrollerini Elçin Sangu ve Barış Arduç’un paylaştığı romantik komedi Kiralık Aşk dizisinin bir sahnesinde de bu konuya gönderme yapıldı. Söz konusu sahnede çok konuşan Vedat karakterine, dizinin başrol oyuncusu Defne “Bir erkek olarak sus!” diye tepki gösteriyor.

Kategori
Mahşerin-dört-atlısı

‘Mahşerin dört atlısı’ndan ikisi bakan

Siyasette ‘değişim ve dönüşüm’ dendiğinde akla gelen ilk dört isim kuşkusuz Recep Tayyip Erdoğan, Numan Kurtulmuş, Bülent Arınç ve tabi ki Süleyman Soylu… İşte hayretler içinde izleyeceğiniz görüntüler ve çok sert U dönüşler… Bundan çıksa çıksa bir ‘Siyasi komedya’ çıkar!

Kategori
Still1030_00000

Arınç: Bahçeli evet diyemediği için bekar kaldı

Manisa’da işadamları tarafından düzenlenen yemeğe katılan eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında, ”Eski model arabalara bindikçe sabit şeylere takılıp kalıyor. Geçende esprisini yapıyor arkadaşlar. ‘Zaten her şeye hayır dedi evet diyemediği için de bekar kaldı’ ya diyor. Masaya otursa evet demek zorunda kalacak. Ben onların yalancısıyım” dedi.

Kategori
Still1029_00004

Arınç’tan çok konuşulacak kayyum açıklaması

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Koza İpek Holding ve şirketlerine kayyum atanmasıyla ilgili kendi açıklamasının yer aldığı bir video paylaştı. Arınç videoda ”Bir hukuksuzluk varsa bunun için başvurulacak yerler bellidir” dedi. İşte Arınç’ın o açıklamaları…

Kategori
sorma

Arınç’ın o soruya yanıtı: Sormamış olun!

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, gazetecilerin Koza İpek Grubu’na kayyum atanması ile ilgili sorusuna, “Hiç olmazsa Urfa’da sormazlar dedim, ama siz onu sordunuz. Hadi onu sormamış olun.” dedi.

Kategori
arınçç

AKP’den Arınç’a cevap: Sevgisini korumasını dileriz

AKP Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar CNN TÜRK özel yayınına katıldı. Haftasonu Bülent Arınç’ın yine CNN TÜRK’te yapmış olduğu, ”Bazılarına karşı sevgim azaldı” sözlerine cevap verdi. Hotar, ”Biz ileride çocuklarımıza anlatırken de tarih onu ya da bizi yazarken de saygın bir isim olarak yazsın. Onu bugüne kadar taşıyan, siyaseten var eden belli noktalarda çok önemli görevler veren kişilere karşı, anlayışa karşı hem saygısını hem de mümkünse sevgisini korumasını dileriz” dedi.

Kategori
arınçç

Bülent Arınç: Birilerine olan sevgimi kaybetmiş olabilirim

CNN Türk canlı yayınında Hakan Çelik’in sunduğu programa katılan  Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, siyasetle ilgili heyecanını kaybettiğini söyledi. Arınç, “Birilerine olan sevgimi de biraz kaybetmiş olabilirim.” dedi.