bilgisayar – Sözcü TV

bilgisayar

Kategori

Rally pilotu bilgisayar oyununda yeteneklerini gösterdi

Konsol üzerinde oynadığı Rally oyununda yeteneklerini gösteren Rally pilotu oynadığı yarışı rekor sürede bitirdi. Görüntüler sosyal medyada kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori

Mario’daki hızıyla dünya rekoru kırdı

Bir jenerasyonun sabah akşam oynadığı oyun olarak bilinen Super Mario Bros’da dünya rekoru kırıldı. Oyunu en hızlı sürede bitiren oyuncu, bir eski rekor olan 4:56.87’i salise farkıyla geçerek yeni rekortmen oldu. Oynanış görüntüleri sosyal medyada kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori

Müziğini kahve makinesiyle yaptı

Kahve makinesinden çıkan sesi bilgisayar ortamında elektronik müzikle işleyerek sosyal medyada ünlü olan kişinin görüntüsü hayret ettiriyor

Kategori

Bu top o kaleye nasıl girmez!

Video oyunda gerçekleşen futbol maçında topun bir türlü kaleye girmemesi, ortaya bir dram çıkardı. Bu kadar da şanssızlık olmaz!

Taj Mahal’i yeniden yaptı!

Sims, birincisi çıktığından beri birçok insanın günlerini hatta haftalarını verdiği bir oyun olmaya devam ediyor. Sims 4 ise oyunun en yeni versiyonu ve yapabilecekleriniz neredeyse sınırsız. Karşınızda Sims 4’te Taj Mahal yapımı…

Kategori

Kapıkule’de POL-NET kuyruğu

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kullandığı POL-NET bilgisayar sisteminde saat 19.00 sıralarında başlayan teknik arıza 6.5 saat sonra giderildi. Arıza nedeniyle Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı sınır kapılarında giriş-çıkış işlemi yapılamazken, taşıdıkları ihracat yüklerini Avrupa ülkelerine götürmek için Kapıkule Sınır Kapısı’na gelen TIR araçları yaklaşık 6 kilometre kuyruk oluşturdu. Çıkış yapmak için gelen küçük araçlar ise gümrük dışına taşarak yaklaşık 2 kilometre kuyruğa neden oldu.

Kategori
35 senede teknolojinin değişimi

35 senede teknolojinin değişimi

Bir dakikada teknolojinin 35 yıl içerisinde geçirdiği değişim anlatılan videoda, günlük hayatımızda kullandığımız bir çok aracın bilgisayarlarımıza girdiği gösteriliyor.

Kategori

Çizgi film sahneleriyle klavye

ABD’li bilgisayar bileşenleri üreticisi Logitech, bu klavyeyi kullanarak takipçilerine görsel bir şölen sundu. Firma çizgi film sahnelerini klavyeler üzerinden oynattı.

Kategori

Bilgisayar bomba gibi patladı!

Adana’da evindeki bilgisayarda oyun oynamak isteyen 5 yaşındaki çocuk bilgisayarın patlamasıyla feci şekilde hayatını kaybetti.Adana Çukurova’da meydana gelen korkunç olayda, 5 yaşındaki Cumali Karahan bilgisayarında oyun oynamak isterken, patlayan bilgisayardan çıkan alevlerin arasında kalarak feci şekilde yaşamını yitirdi.

Kategori

AirBar ile ekranınız dokunmatik olacak!

Neonode isimli şirketin ürettiği AirBar isimli cihazla birlikte, istediğiniz herhangi bir dizüstü ekranını dokunmatik bir ekrana çevirebiliyorsunuz. AirBar’ı monitörünüzün önüne koyuyorsunuz ve cihaz monitörünüzü görünmeyen bir ışık şeridiyle kaplıyor. Yekpare gövdeyi monitörünüzün altına koyuyor ve USB bağlantısını bilgisayarınıza bağlıyorsunuz. AirBar yaptığınız el hareketlerinizi anlayarak bunları ekranda uyguluyor. AirBar’ın bir diğer özelliği ise elinizde ister mutfak eldiveni, ister yemek çubuğu olsun, kontrolü sağlayabiliyorsunuz.

Kategori

Bilgisayar oyununda kamera açık kalırsa

Evde internet üzerinden oyun yayını yapan çocuk annesinin odasına girmesiyle sinirlenir. Annesinin uyarılarına karşı çıkan çocuk sonunda annesinden dayak yer. Bu görüntüler internette en çok izlenenler arasına girdi.

Kategori

Ofisi boş bulunca…

Çılgın genç çalıştığı ofisi boş bulunca her monitöre aynı görüntüyü yollayıp çektiği bu video ile sosyal medyayı salladı.
Kategori

Bilgisayar kasasından çıkanlar şok etti!

Bilgisayar kasasının ağırlığından ve sürekli bilgisayarının donmasından şikayette bulunarak tamircinin kapısının çalan kişi adeta rezil oldu. Bilgisayar kasasının içi bir çöplüğü andırdı.

Kategori

Sosyal medya olmasaydı hayatımız nasıl olurdu?

“Akıllı telefonlardan ve bilgisayarlardan başımızı kaldırdığımız zaman hayat nasıl olurdu?” sorusunu irdeleyen oldukça başarılı bir video.

Kategori

Bozok eşiyle telefonda konuşurken…

Survivor Allstar’ın 12 Mayıs akşamı ekrana gelen bölümünde, ödül oyununu kazanan Gönüllüler aileleriyle 3’er dakikalık konuşmalar gerçekleştirdiler. Telefon görüşmelerinde duygu dolu anlar yaşandı.