baykuş – Sözcü TV

baykuş

Kategori

Vahşi baykuş ‘insana’ denk geldi

Doğal ortamındaki vahşi baykuşu seven kişinin baykuşu uysallaştırdığı görüntüler sosyal medyanın gündemine geldi. İnsanlardan uzakta durmayı seven baykuş ailesinin diğerlerinden farklı davranan üyesinin görüntüleri kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori

Bir köpekle, bir baykuş arkadaş olur mu?

Minik bir Husky cinsi köpekle, bir baykuş arkadaş olur mu? İşte tatlı ikilinin birbirine sevgi gösterisi… Minik köpek, baykuşu o kadar sevmiş ki yanından ayrılmıyor…

Kategori

Karga sürüsü baykuşa böyle saldırdı

Ukrayna’da bir ağaçtaki baykuş, çok sayıda karganın saldırısına uğruyor. Korkan hayvan uçarak kurtulmak istesede öfekeli sürünün hışmından kurtulamıyor. Baykuşu takip eden kargalar saldırısını sürdürürken, o anlar amatör kameraya böyle yansıyor.

Kategori

Kedinin baykuşla imtihanı

Her iki hayvan da kendisini savunmaya geçmiş durumda birbirlerine bakıyor ve kedi en sonunda pes ediyor.

Kategori

Baykuşlar uçarken ne kadar ses çıkarır?

BBC’nin hassas mikrofonlar kullanarak yaptığı deneyde, dünyanın en sessiz uçan hayvanları baykuşların uçarken çıkardığı sesler karşılaştırmalı olarak ele alındı. Baykuşların doğada avlarını yakalarken en az sesle uçuşu, daha önce de birçok teknoloji şirketine örnek teşkil etmiş ve model alınmıştı. Bir kuğunun kanat hışırtısı çok uzaklardan duyulabilir, birçok büyük kuşun kanatları da uçarken ses çıkarır. Ancak baykuşlar için bu durum çok çok az…

Kategori

Talihsiz baykuşun uçuşu böyle bitti

Düğün salonuna baykuşunuda getiren adam pişman oldu. Görüntülerde baykuşunu kolunda serbest bir şekilde taşıyan adamın başına talihsiz bir olay geldi, baykuş aniden havalanıp uçmaya başladı ancak cama çarparak yolculuğu son buldu.

Kategori

Büyücülerin kaçırdığı baykuş

Hintli büyücüler tarafından yakalanıp kaçırılarak vücudunun bazı bölgelerinden tüy ya da tırnak gibi örnekler alınıp büyü yapmakta kullanıldığı öne sürülen baykuşun şansı yaver gitti ve Hintli büyücülerin elinden kurtuldu.

Kategori

Kendince banyo yapan yavru baykuş

Lavaboyu küvet olarak kullanan yavru baykuşun keyfi gayet yerinde. Suyun üzerinde yüzen baykuş kendini görüntüleyen kameramanı takip etmeyide ihmal etmiyor.