bariyer – Sözcü TV

bariyer

Kategori

Tem Otoyolu’nda TIR bariyerlere çarparak…

Tem Otoyolu Hasdal Mevkii’nde bir tır bariyerlere çarparak yan döndü. Otoyol trafiği kapandı. İstanbul’daki fırtına ve yağışlı hava kazalara neden olmaya devam ediyor. Sabah saatlerinde E-5 karayoluna vinç devrilmesinin ardından bir kaza da Maltepe’de gerçekleşmiş vinç taşıyan kamyon 8 aracı biçmişti. Yağmur nedeniyle kayganlaşan yollardaki kazalara bir yenisi de TEM otoyolunda eklendi. Hasdal Mevkii’nde bir TIR bariyerlere çarparak yan döndü. Otoyol trafiği kapandı. Maslak-Alibeyköy istikametinde yoğun trafik yaşanıyor.

Kategori

Milyonların hayatını kurtaracak buluş

Koreli mimarların icat ettiği döner bariyerler, çarpmanın etkilerini minimuma indirmeyi hedefliyor. Dönen bariyerler, çarpmanın etkisiyle aracı doğru yöne çevirmeyi başarıyor ve ikincil hasarları da önlüyor. Üstelik reflektörlü olmaları bariyerleri daha görünür kılıyor ve yüksekliği de aracın yolda kalmasını sağlıyor.

Kategori

Alkollü şahsın ’bariyer’ kabusu

Rusya’da alışveriş merkezinin girişindeki kollu bariyer, alkollü şahsın kabusu oldu. Oldukça alkollü olduğu görülen bisikletli şahıs, bariyerin önünde durmak isteyince dengesini kaybetti ve yere kapaklandı. Ardından ayağa kalkıp kolu itmeye çalışan şahıs, bu sefer de başını bariyere çarptı ve yine yere kapaklandı. Mücadeleye devam eden adam, son olarak diğer tarafa geçip bariyeri çekmek istedi ama yine olmadı ve yere kapaklandı. Çevredekiler şaşkınlık içinde olan biteni izlerken, bariyer kısa süre sonra otomatik olarak açıldı. Ama artık düzgün çalışmıyordu.

Kategori

Çin’de otoyol gişelerinde feci bir kaza yaşandı. Bir anlık dalgınlık sonucu şeridinden çıkan sürücünün kullandığı otomobil, önce bariyerlere çarptı, ardından da takla attı. Kazada araç büyük hasar görürken, sürücüyse burnu bile kanamadan dışarı çıktı. Tüm yaşananlarsa güvenlik kameralarına yansıdı.

Kategori

Bariyerli 5 adet nokta oluşturdu

İstanbul polisi, Beyoğlu İstiklal Caddesi üzerinde Taksim’den Tünel’e kadar bariyerli 5 adet nokta oluşturdu. Çevik Kuvvet polislerinin bulunduğu noktada vatandaşlara da yardımcı olunacak.

Kategori

Gezi Parkı gece yarısı açıldı

Gezi olaylarının yıldönümü sebebiyle güvenlik amacıyla kullanıma kapatılan Gezi Parkı gece yarısı açıldı. Park içerisinde konuşlandırılan polis ekipleri de ayrıldı. Gezi olaylarının 3. yıldönümü dolayısıyla Gezi Parkı’nın etrafı bariyerlerle kapatılmıştı. Park içerisi ve çevresindeki polis ekipleri saat 00.00 sıralarında bölgeden ayrıldı. Girişteki bariyerlerin açılmasıyla da vatandaşlar Gezi Parkı’na girmeye başladı.