bakanlık – Sözcü TV

bakanlık

Kategori

Pentagon UFO görüntüleri paylaştı

Amerika Birleşik Devletleri’nin Savunma Bakanlığı tarafından New York Times’a servis edilen görüntülerin 2004 yılının Kasım ayına ait olduğu belirtildi. San Diego hava sahasında F/A-18F tipi bir uçaktan çekilen görüntülerde tanımlanamayan bir cisim yer alıyor. New York Times’ın haberine göre pilotların telsiz konuşmalarının da olduğu görüntüler İleri Havacılık Tehditlerini Tanımlama isimli program tarafından yayınlandı. Geçtiğimiz günlerde basına yansıyan programın 2007-2012 yılları arasında sürdüğü belirtiliyor. Dönemin demokrat senatörü Harry Reid’in girişimiyle başlatılan programın bütçe nedeniyle durdurulduğu açıklanmıştı.

Kategori

Yapay zeka bakanlığı kuruldu

Petrol zengini olan BAE’nin ilk yapay zeka bakanı 27 yaşındaki Omar Bin Sultan Al Olama oldu. Son yıllarda yaptığı teknolojik yatırımlarla bölgede öncü konuma gelmeyi hedefleyen BAE, oluşturduğu bakanlık vasıtasıyla yapay zeka alanındaki teknolojileri devlet üzerinden takip etmeyi planlıyor. Ülkenin ilk yapay zekanı bakanı olan Al Olama’nın atamaya dair duyurusu petrol zengini ülkenin başbakanı Şeyh Muhammed bin Raşid tarafından yapıldı. BAE oluşturduğu bakanlığın hedeflerini anlattığı video içerisinde küresel ekonomik krizlere karşı ülkeyi güçlü kılmayı ve geleceğe dair yatırımlar yapmayı vurguluyor.

Kategori

Rusya Dışişleri Bakanlığı Türkiye ile bağlantıya geçti

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Moskova Devlet Üniversitesi (MGU) öğrencisi Varvara Karaulova’nın hızlı bir şekilde yerinin tespit edilmesi için Türk kolluk kuvvetleriyle bağlantıya geçtiğini açıkladı.

Kategori

MHP seçim irtibat bürosu yakınında silah sesleri

Büronun 200 metre yakınına kadar gelen bir saldırgan elindeki silahı havaya yönelterek ateşledi. Polisin de karşılık olarak silah kullandığı,  havaya ateş açtığı görüldü.Partililer, bir grup tarafından tehdit edildiklerini, bayrak ve afişlerinin bu kişiler tarafından kesildiğini, saldırının bunun sonrasında yaşandığını söyledi.