bağlar – Sözcü TV

bağlar

Kategori

Bombalı saldırının nasıl gerçekleştiğini anlattı

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde Terörle Mücadele ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nün içerisinde bulunduğu emniyet binasına bombalı saldırı yapıldı. CNN Turk’te, DHA Diyarbakır Büro şefi Ferit Aslan bir görgü tanığının ifadesini şu sözlerle aktardı. Aslan “Saldırı Çevik Kuvvet şube Müdürlüğü’nün çok yakınlarında meydana geldi. Saldırıda patlayıcı yüklü bir minibüs Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nün içine girmeyi planlamış.Ancak oraya yetişmeden bir ticari taksi ile çapışmış. Bu sırada durmadığı için, ticari taksi bunu kovalamış ve önünü patlamanın yaşandığı noktada kesmiş. O arada taksi şoförü minibüsün kapısını açıp patlayıcı düzeneklerini görmüş. Daha sonra bomba var diye bağırdığı duyulmuş. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nün güvenlik kulubelerinde bulunan polislerin de o arada mevzii almaya çalıştığı, bazı vatandaşların da kaçtığı görülmüş” dedi.

Kategori

Diyarbakır’daki saldırıda 3 kişi hayatını kaybetti

Diyarbakır’ın merkez Bağlar İlçesi Dicle Bulvarı üzerinde polis servis aracına bombalı araçla saldırı düzenlendi. Kesin olmayan bilgilere göre 3 kişi yaşamını yitirdi, 40’dan fazla kişi de yaralandı.

Kategori

Diyarbakır’da patlama!

Diyarbakır’ın merkez Bağlar İlçesi Dicle Bulvarı üzerinde polis servis aracına bombalı araçla saldırı düzenlendi. Çok sayıda ambulansın sevk edildiği olay yerinden ilk gelen bilgilere göre 15 polis yaralandı.

Kategori

Diyarbakır bağlar’da yasak kalktı hayat normale döndü

Diyarbakır’ın merkez ilçelerinden Bağlar’da düzenlenen operasyon nedeniyle 15 Mart’ta uygulanan sokağa çıkma yasağı, sabah saat 06.00’da kaldırıldı.Yasağın kalkmasının ardından Bağlar’da hayat normale dönmeye başladı. 7 gün evlerinden uzak kalan vatandaşlar, sokaklarda ve evlerinde temizlik yapmaya başladı. Caddelerde ise terör örgütü mensuplarının barikatlar kurduğu, bazı evlerin ve iş yerlerinin camlarının kırıldığı, arabaların yakıldığı görüldü.

Kategori

Diyarbakır Bağlar’da vatandaşlar ilçeyi terk ediyor

Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi Kaynartepe Mahallesi’nde 15 Mart gecesi hendek kazan, barikat kuran, araç yakan teröristlere yönelik başlatılan operasyonlar ve sokağa çıkma yasağı 2′nci gününde devam ediyor. Operasyonların yoğun olarak sürdüğü Nükhet Coşkun Caddesi’nde zaman zaman PKK’lılar ile güvenlik güçleri arasında çatışmalar oluyor.