Av – Sözcü TV

Av

Kategori

Ayının pençesinden son anda kurtuldu

Rusya’da balık avlamaya giden bir grup avcı boz ayı ile karşılaştı. Ayı’yı kar motosikleti ile takip eden avcı az daha ölüyordu. Ayı bir anda arkasından gelen kar motosikletli avcıya hamle yaparak pençe atmak istedi. O sırada motosikletli avcı manevrayla pençeden kurtuldu. O anlar saniye saniye görüntülendi.

Kategori

Işıkla avcılık ekosisteme zarar verecek

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Marmara Denizi’nde 45 günlüğüne ışıkla avcılığı serbest bırakması, birçok tartışmayı da beraberinde getirdi. Karar, balıkçılık sektöründe farklı şekillerde yankı bulurken, akademisyenler ise ekosistemin zarar göreceğini belirtiyor.

Kategori

Buzun içinden öyle bir şey yakaladı ki…

Donmuş su üzerinde avlanan adam, dondurucu soğukta uzun süre bekledi. Sabrının karşılığını oldukça büyük bir balık yakalayarak alan kişinin av çekimini mutlaka izleyin.

Kategori

Neredeyse aslanlara yem oluyordu!

Vahşi hayatın kötü yanlarından birisi de her an av olma ihtimalinizin olmasıdır. Ama bu hayvanlar o ya da bu şekilde av olmaktan kurtulup günü kurtardılar…

Kategori

Katil balinalar neredeyse insanları da avlıyordu!

Kanada’nın British Columbia eyaletinde, katil balinaların avlamaya çalıştığı deniz aslanı bir teknenin yanına saklandı. Bunu fark eden balinalar ise avlanmak için iki teknenin arasına geldi. Sonrasında ise tekne sahipleri korku ve heyecan dolu dakikalar yaşadı.

Kategori

Çıngıraklı yılanın sıçana saldırdığı anlar ilk kez yavaş çekimde yakalandı

Hayvan krallığının en çok korkulan yaratıklarından biri olan çıngıraklı yılanın davranış aksiyonları hakkında halen çok az şey bilinmektedir. Ancak araştırmacılar ilk kez bir çıngıraklı yılanın sıçana saldırdığını anı kullanmak için ilk kez 3 boyutlu kameralardan kullandı.

Kategori

Ekosistem mi süpermarket mi?

Marmara Denizi içerisinde bilinçsiz avlanma, balıkları tükenme ve deniz içerisindeki ekosistemi değiştirme noktasına getirdi. Marmara Denizi’ne ‘süper market’ muamelesi yapılmasına dikkat çekmek isteyen Mert Gökalp, Onur Uysal ve Burak Yamanlıca ‘Bluefish The Prince of Bosphorus (Lüfer Boğaz’ın Prensi’ ) isimli bir belgesel yaptı. Belgeselin fragmanı, sosyal medyada yayılıyor.

Kategori
Suyun dibinden bir anda belirip...

Suyun dibinden bir anda belirip…

Sosyal medyada paylaşılan görüntüde ipin ucuna bağladığı balıkla kaplumbağayı beslemek isteyen adam yaşadığı bu olay karşısında şaşkına döndü.

Kategori
Buz üstünde alabalık tutmak

Buz üstünde alabalık tutmak

Büyük gölde buzun üzerinde alabalık tutmak için ilginç bir yöntem deneyen avcı, önce balığı eliyle yakaladı sonra tekrar suya bıraktı.

Kategori
Beklenmedik bir anda şahini görünce..

Beklenmedik bir anda şahini görünce..

Sincabı avlamaya çalışan şahin amacına ulaşamadı. Usta avcı şahin tüm amacı sincabı yakalamaktı fakat sincap ondan kurnaz çıktı ve bakın nasıl kaçtı.

 

Kategori
Odun motorunu balık oltasına çeviren adam

Odun motorunu balık oltasına çeviren adam

Odun moturundan balık oltası olur mu ? Balık tutkunu adam ağaçları kesmede kullanılan odun motorunu oltaya monte ederek bakın nasıl balık yakaladı.

Kategori
Turistlerin önünde aslan saldırısı

Turistlerin önünde aslan saldırısı

Safariye çıkan turistler canlı av izledi.Güney Afrika’daki Kruger Milli Parkı’nda safariye çıkan turistlerin 1 metre önünde aslanlar buffaloya saldırdı. Bu inanılmaz görüntüler kameraya böyle yansıdı.

Kategori
Balık tutmada ilginç icat

Balık tutmada ilginç icat

Balıkseverler için balık tutmayı pratik hale getirmek için kendi icadını kendi kullanan adamı göreneler şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

Kategori

Leopar avını havada böyle yakaladı

İmpala sürüsünü gözleyen leopar, yavru impala koşmaya başlayınca saklandığı yeşilliklerin arasından çıkıp ustaca yavru impalayı böyle avladı. O anlar kameraya böyle yansıdı.

Kategori

Ahtapot kavanozu açıp yengeci yedi

Bir deney için akvaryum içinde yaşayan ahtapotun yanına, kapağında ufak delikler açılmış bir kavanozda yengeç bırakılıyor. Ahtapot yengeci görünce iştahı öylesine kabarıyor ki, kavanozu bile açmanın yöntemini kısa sürede buluyor ve midesine bayram ettiriyor.

Kategori

Jaguar timsah avlarsa…

Brezilya’da jaguar, timsah avına çıktı. Avına yüzerek giden jaguar sessizce kıyıdaki timsahın arkasından gelerek böyle yakaladı. İşte o anlar…

Kategori

Arkasındaki ayıyı fark etmeyen kayakçı

Dağda kayak yaparken arkasına takılan ve onu kovalayan ayıyı fark etmeyen genç kadın az kalsın canından olacaktı. Kayak yaparken kendisini de telefonunun ön kamerasından kayda alan genç kadın daha sonrasında o görüntüleri internette paylaştı ve geçte olsa nasıl bir tehlike atlattığının farkına varmış oldu.

Kategori
Ağzıyla balık yakalayan köpek!

Ağzıyla balık yakalayan köpek!

Golden cinsi köpek göl kenarında suya bıraktığı ekmeklere gelen balıkları ağzıyla avladı.Bu da köpeklerin ne kadar zeki olduklarını ortaya koydu.

Kategori
Kartalın dağ keçisiyle imtihanı kameralara böyle yansıdı

Kartalın dağ keçisiyle imtihanı kameralara böyle yansıdı

Kartallar genel olarak diğer uçan yırtıcılardan daha iri ve daha güçlüdürler ve kafa yapıları daha büyüktür.Gökyüzünün hakimi Kartalla dağ keçisinin karşılaşmasını izliyoruz.

Kategori

Leopar ceylanı böyle avladı

Güney Afrika’daki Güney Afrika’daki Kruger National Parkı’nda leoparın avlanma anları objektiflere yansıdı.Kameralar tarafından saniye saniye kaydedilen olayda; vahşi bir leopar, bir süre izlediği yavru ceylanı bir anda avlıyor. Parkı’nda leoparın avlanma anları objektiflere yansıdı.Kameralar tarafından saniye saniye kaydedilen olayda; vahşi bir leopar, bir süre izlediği yavru ceylanı bir anda avlıyor.

Kategori

Balık tutmada çığır açtılar

Son günlerde sanal alemde izlenme rekorları kıran bir balık avlama ,  hangi ülkede çekildiği bilinmeyen görüntülerde balıkçılar  kurmuş oldukları düzenekle adeta denizi kuruttular.