at – Sözcü TV

at

Kategori

Biniciye hayatının şokunu yaşattı

Bir binicilik kursunda kadın binici atını önce küçük gölete doğru sürdü.  Daha sonra göletten çıkıp tekrar gölete yöneldiğinde hayvandan beklenmedik bir tepki aldı. İşte o anlar…

Kategori

Bu görüntüler Büyükada’da çekildi

Büyükada’da çekilen bir atın görüntüleri, sosyal medyada büyük tepki çekti. Daha önceden fayton için kullanıldığı düşünülen at, perişan haldeydi.

Kategori

Bu at yürek yemiş olmalı!

İnternette paylaşılan bu görüntüler izleyenleri şoke ediyor. Bir atın çevresindeki kurt sürüsüne aldırış etmeden rahat tavırlarıyla dikkat çektiği görüntüler gerçekten şaşırtıcı. Üstelik söz konusu at, kaşınmak için kurtların arasında sırt üstü yatıyor.

Kategori

Doğa yürüyüşçüsünün etrafını vahşi atlar sardı

İzlanda’da bulunan bir doğal alanda yürüyüş yapan kişinin etrafı bir anda vahşi atlar tarafından sarıldı. Kamerasından kayıt yapmaya devam eden kişinin görüntüleri İzlanda’da bulunan yabani atlar hakkında ayrıntılı bir çekim olma özelliği taşıyor

Kategori

Yastığını bulan at, halinden memnun!

Çimlere uzanan bir kişinin yüzünü yastık olarak kullanan ve durumundan gayet memnun olan atı izliyoruz. Dünya Çevre Gününüz kutlu olsun!
Kategori

Beklenmeyen tatlı dostluk

Minik keçi, kendisinden fazlaca büyük olan bir atla arkadaşlık kurmaya çalışıyor. Bu tatlı görüntüler de kameralara yansıdı…

Kategori

At ile arkadaş olmaya çalışan yavru keçi

Ahırda duran beyaz atın ilgisini çekerek onunla arkadaş olmak isteyen sevimli yavru keçi izleyenleri gülümsetiyor. Bu görüntüler ise iki farklı türden de olsa hayvanların birbirleriyle arkadaşlık yapmayı kabul edebileceklerinin en güzel kanıtlarından birisi…

Kategori

Sahibinin elinden kaçan at, zor anlar yaşattı

Şanlıurfa’da, sahibinin elinden kaçan at, trafikteki sürücülere zor anlar yaşattı.
Paşabağı Mahallesi’nde akşam saatlerinde sahibinin elinden kaçan at, yolda araçların arasında koşuşturmaya başladı. Yolda sahibini peşinden koşturan at, sürücülere zor anlar yaşattı.

Kategori

Çatıdan at düştü

Edremit’teki Abidin Pakmaya Anadolu Lisesi’nin alt tarafında bulunan dar sokakta başıboş şekilde dolaşan at, çocuklar tarafından kovalandı. Korkan at, kot farkı bulunan Soğanyemez Mahallesi eski PTT caddesinden, aşağıdaki, balıkçıların kullandığı barakaların üstüne düştü. Eternit çatının bir bölümünü ağırlığıyla kıran at, barakanın içine düştü. Atın burada mahsur kalması üzerine vatandaşlar belediye ekiplerinden yardım istedi. İhbar üzerine olay yerine gelen veteriner ve zabıta ekipleri, barakanın kapısından geçemeyen hayvanı düştüğü çatıdan çıkarmak için çalışma başlattı. Önce eternit biraz daha genişletildi. Daha sonra kepçe yardımıyla halatla sabitlenen at, düştüğü yerden aynı şekilde dışarı çıkarıldı. İlk deneme başarısız olurken, 2’inci denemede at kurtarıldı. Sağlık durumunun iyi olduğu belirlenen at, olay yerine gelen sahibine teslim edildi. Kazada barakanın içerisinde kimsenin bulunmaması olası bir yaralanmanın önüne geçti.

Kategori

TIR’dan 35 At Çıktı

Tarsus- Adana- Gaziantep Otoyolu’nda uygulama yapan ekipler, kasası branda ile kapatılmış olan 54 yaşındaki Ali Çalışkan yönetimindeki 01 JY 038 plakalı TIR’ı durdu. TIR’ı kontrol eden ekipler, vücutları yara içerisinde olan 35 at buldu. Uzun yolculuk sırasında ayakta durmaktan bitkin düşen atları, Kars’tan alıp, Adana’nın Karataş İlçesi’ne götürdüğünü söyleyen Ali Çalışkan, “Bana Adana’ya gideceğini söylediler. Toplam 44 at vardı, ben hayvanlar sıkışmasın diye 9’unu almadım. Toplam 35 atı Adana’ya getirdim. Kim ne yapacak bilmiyorum” dedi.

Kategori
Metal müzik seven at

Metal müzik seven at

Müziğin ritmine eşlik edip adeta dans eden at, büyük ilgi çekti. Bu gördüğünüz sevimli at metal müzik duyunca dayanamıyor ve bakın müziğe nasıl tepki veriyor.

Kategori

At yarışlarında korkunç kaza!

Filipinler’in başkenti Manila’da düzenlenen at yarışlarında korkunç bir kaza yaşandı. Önde giden at, jokeyi tarafından fazla zorlanınca bir anda yere düştü. Arkadan gelen diğer at da ona takılarak devrildi. At taklalar atarken, jokey de havaya uçtu. Yarış ise hemen durduruldu. Feci kazada iki jokey de yaralanırken, atların dizlerinde de kırıklar oluştu. Hastaneye kaldırılan jokeylerden birinin hayati tehlikesinin olduğu öğrenildi.

Kategori
Genç muhabirin zor anları

Genç muhabirin zor anları

Yunan muhabir bir harada çekim yapmaya çalışırken, arkasında bulunan sevimli atın ona bir türlü izin vermemesi ortaya komik görüntüler çıkardı. İşte muhabirin at ile imtihanı.

Kategori
At, önüne çıkan kadına acımadı

At, önüne çıkan kadına acımadı

Yarış atını durdurmak isteyen kadın, atın önüne geçiyor ancak kendisini kötü bir son bekliyor.Önüne çıkan kadını adeta ezip geçen Kadın, aldığı darbeyle yere yıkılıyor.

Kategori
At üstünde liderlik dersleri!

At üstünde liderlik dersleri!

İnsana en sadık, en hisli, en yetenekli hayvanlardan biri atlar… Yük taşıma, av sporu, yarış gibi pek çok alanda kullanılan atlarla şimdi de liderlik dersleri veriliyor. Atlarla liderlik dersi veren TASK Başkanı Tulya Kurtulan Sözcü TV mikrofonuna  konuştu.

Haber : Yurdagül UYGUN – Kamera: Çağatay GÜRÜCÜ

Kategori
Dunyanin en yakislikli ati

Dünyanın en yakışılıklı atı

ABD’nin Arkansas Eyaleti’ndeki Ozark dağlarındaki bir harada yetiştirilen Büyük Frederik, nefes kesici güzelliğe sahip bir at. Hollandalı bir ırk olan “Friesian” cinsi bu at, ismini 1740-1786 yılları arasında yaşayan Prusya Kralı Frederik’ten alıyorUzun ve parlak yeleleri ve kaslı gövdesiyle görenleri büyüleyen Frederik, internet kullanıcıları tarafından dünyanın en yakışıklı atı olarak nitelendiriliyor.

Kategori

Çamuru görünce dayanamayan at

Üzerindeki şirin kız çocuğuna aldırış etmeden kendini çamura bırakan at hem ferahladı hem de çevresindekilere kahkaha attırdı. Maskot haline gelen bu sevimli at enteresan halleriyle izleyenleri şaşkına çevirdi.

Kategori

Yorgunluktan bayılan atını böyle tekmeledi!

Edirne’de yorgunluktan yere yığılan atın kafasına tekme ve odunla vurarak kaldırmaya çalışan sahibinin yer aldığı görüntülerin sosyal medyada yer alması üzerine, tepki yağdı. O anlar vatandaşın cep telefonu kamerasına böyle yansıdı.

Kategori

Başıboş atlar yine yollarda

1 Yıldır İstanbul Sarıyer’in cadde ve sokaklarında görüntülenen başıboş atlar kurumlar arası krize neden oldu. Sahibinin ilgilenmediği onlarca at için rehabilitasyon merkezinin olmaması da Sarıyer Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni karşı karşıya getirdi. Trafiğin ortasında geçen atlar ise her an bir kazaya sebebiyet verebilir. Sözcü TV’nin daha önce de ekrana getirdiği o atlar bugün yine Sarıyer caddelerinde geziyordu. Bir anda atları karşısında gören sürücüler ise şaşkın.

Haber: Turgut ERAT / Kamera: Serdar TEMEL

Kategori

Otoyolda inanılmaz görüntü

Bursa’da çekilen görüntüler sosyal medyada büyük ilgi gördü. At çiftliğinden kaçan bir yarış atı otoyolda dört nala koşarak araçlarla yarıştı. Amatör kamera tarafından kaydedilen bu görüntüler günün en çok izlenilenleri arasına girmeyi başardı.

Kategori

Esra Erol’da skandal sözler: At sana binerse…

Esra Erol’da Ata bey ile Muzaffer bey arasındaki hayvan sevgisi tartışmasına damat adaylarından biri ‘ben de ata biniyorum ve atları seviyorum ne yapabilirim evde at mı besleyeyim’ dedi. Bu sözlere sinirlenen Muzaffer bey neden beslemiyorsun ‘Ata binmeyi biliyorsun da beslemeyi bilmiyorsun, at sana binerse ne olacak’ diyerek canlı yayında skandal yorumda bulundu.Bu sözler tartışmanın daha da alevlenmesine neden oldu.